Święta a komunikacja
#1
Witam,
Będziemy z rodziną w Budapeszcie na święta wielkanocne 2015. Z waszego forum dowiedziałem sie że z lotniska do centrum autobusem 200E a potem metro do centrum,
1. czy na lotnisku kupię gdzieś bilet 72h bo czytałem info że tak i że nie
a na stronie http://www.bkk.hu/pontkereso/ widzę na lotnisku aż 3 miejsca gdzie moge kupić
2. chcąc wrócić na lotnisko w poniedziałek wielkanocny 6.04.2015 czy to wszystko będzie jeździło tak samo?
3.zapewne sklepy i muzea w te świąteczne dni będą również pozamykane?
Odpowiedz
#2
1.tak, na terminalu 2A na poczcie
2.3. W święta/ dni wolne od pracy obowiązuje inny rozkład jazdy. Musisz to sprawdzidź przed wyjazdem. To samo dotyczy muzeów, które mogą (ale nie muszą) mieć inne godziny otwarcia niż zazwyczaj. W poniedziałki większość muzeów na całym świecie jest zamknięta. To łatwo można sprawdzić przed wyjazdem na internecie.
Odpowiedz
#3
Dzięki piekne.
A jak jest z knajpami/restauracjami w świąteczne dni? Czy są pozamykane?
Pewnie zdecydowana większość tak...
Może baseny termalne?
Odpowiedz
#4
Mówiąc o Wielkanocy na Węgrzech: w piątek ludzie pracują, ale często idą do domu w południe, aby sobie przedłużyć weekend. Natomiast w poniedziałek jest dzień wolny od pracy. Tym samym restauracje są zazwyczaj otwarte.
Jeśli chodzi o baseny, to trzeba to sprawdzić. Mogą być otwarte.
Do Wielkanocy jeszcze ponad pół roku. Jesteś bardzo zapobiegliwy Uśmiech
Tydzień, dwa przed wyjazdem wszystko będzie można sprawdzić na internecie: wpiszesz " Húsvét 2015 nyitvatartás" i wszystko Ci wyskoczy!
Odpowiedz
#5
Dziękuję jeszcze raz. Lubię dobrze zaplanować wolny czas Szeroki uśmiech. Lepsze to niż improwizacja. Chociaż czasami ......
Odpowiedz
#6
W tej chwili nie jestem w stanie udzielić Ci więcej informacji, bo jest za daleko do Świąt. Przypomnij się miesiąc przed Wielkanocą Uśmiech, to wszystko sprawdzimy w internecie!
Odpowiedz
#7
Zgodnie z umową, przypominam się Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#8
Tu na forum czytając uważnie znalazłem info że tzw. dzieci szkolne moga podróżować na bilecie miesięcznym ulgowym (bardziej sie opłaca) bedzie nas w sumie 8 osób. trójka dzieci 9, 11, 16 lat dla nich miesięczny ulgowy, a na pozostałe 5 osób bilet dobowy dla 5 osób. czytałe warunki ( wszyscy w jednym przedziale w pociągu itp.) CZY TO PRZEJDZIE?

Baseny termalne też będą czynne z tego co udało mi się ustalić. Czy jakieś inne propozycje świąteczne (niedziela, poniedziałek)?

Knajpki, restauracje powinny być czynne choć nie wszystkie z tego co się dowiedziałem. Co polecacie co będzie otwarte w niedzielę i poniedziałek wielkanocne?
Z góry dzieki za odpowiedź Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#9
Pomoże ktoś czy to nowy post trzeba zakładać? Zarumieniony
Odpowiedz
#10
Nie ma żadnych specjalnych informacji odnośnie Wielkanocy 2015.Czyli należy uznać, że wszystko jest jak zazwyczaj czyli dni robocze, soboty, niedziele/święta. Piątek jest dniem roboczym, a więc autobusy powinny kursować jak to w dni robocze. W soboty obowiązuje rozkład sobotni, a w niedziele i poniedziałek niedzielny/świąteczny. Podaję ponownie tę stronkę BKK (odpowiednik naszego MZK/ZTM). Oprócz wersji węgierskiej jest też wersja angielska, którą podaję. Są tam rozklady jazdy wszystkich środków komunikacji: http://www.bkk.hu/en/timetables/
Proszę rzucić okiem na prawą stronę tej stronki public transport.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przejazd z lotniska do miasta innymi środkami niż komunikacja publiczna Waldek 4 4,740 31-01-2014, 22:10
Ostatni post: radek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości