Atrakcje przy płd. części drogi 86
#1
Chyba trochę nietypowo, bo post ma w zasadzie dotyczyć tranzytu, a nie regionu jako takiego.

Planuję przejazd na Słowenię/Chorwację drogą 86. Sam przebieg trasy do ogarnięcia jest łatwy (trzeba tylko monitorować, czy nie wykombinowali sobie jakiegoś płatnego odcinka). Chciałem tu poruszyć temat atrakcji turystycznych położonych wzdłuż, względnie w niewielkiej odległości od tej drogi, a konkretnie od jej południowej części (bo tereny na północ od Ják już nawiedziłem i w miarę dokładnie zwiedziłem). Czy forumowicze mogliby polecić coś do obejrzenia na przerwę w podróży ok. 15-60 minut ? Interesują mnie głównie atrakcje przyrodnicze i zamki, ewentualnie urokliwe miasteczka i baseny (ewentualnie w grę wchodzi nocleg) ?
Odpowiedz
#2
Po poszukiwaniach znalazłem:
- Batthyány-Strattmann-kastély w Körmend
- Sigray-kastély w Ivánc
- baseny w Lenti
- i najbardziej intrygujący Őrségi Nemzeti Park - cóż tam takiego jest, że wymaga aż parku narodowego?
Odpowiedz
#3
(24-09-2015, 20:16)Rafał napisał(a): ... intrygujący Őrségi Nemzeti Park - cóż tam takiego jest, że wymaga aż parku narodowego?

roślinki i żyjątka, źródełka i potoczki Uśmiech ... pojedź, zobacz i będziesz oczarowany - polecam teraz i wiosną.
Odpowiedz
#4
Sztasek w tamtym rejonie to nawet śnieg ładnie zimą leży Oczko
Odpowiedz
#5
(02-10-2015, 20:54)grolschyk napisał(a): Sztasek w tamtym rejonie to nawet śnieg ładnie zimą leży Oczko

W styczniu 2013 było trochę śniegu ... Zalalövő początki stycznia Uśmiech
[Obrazek: 2r7oupz.jpg]
Odpowiedz
#6
A u nas narzekają, jak 10 cm śniegu spadnie ;p
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tokaj - winnice i atrakcje Damiano88 20 13,277 10-08-2021, 23:06
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości