Balaton dla 4osobowej rodziny.
#1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Wybieram się z rodziną 2+2 dzieci 6 i 2 lata na przełomie lipca i sierpnia tego roku na Węgry.Do tej pory byliśmy 2 razy w Egerze i okolicach, bardzo spodobał nam się "węgierski klimat" i chcielibyśmy poznać go bardziej.Tegoroczny wyjazd chciałem spędzić w 2 miejscach po ok 6 dni w każdym.Pierwszym miejscem jest Balaton i tu prośba do szanownych forumowiczów o podpowiedź gdzie jechać.Szukamy jakiejś fajnej miejscowości turystycznej z ładną plażą,miejscem na wieczorną kolacje,spacer (deptak,rynek),z jakimiś atrakcjami dla dzieci, dobrze by było żeby w okolicy były też baseny na wypadek gdyby dzieci nie odnalazły się w jeziorze.
Co do drugiego miejsca to szukam miasteczka klimatem zbliżonego do Egeru starówka,baseny,wino.Ewentualnie miasteczka gdzie można poczuć ten węgierski klimat.Słyszałem też że warto wybrać się na pustynie węgierską,ciekawy jestem czy faktycznie warto.
Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Polecam
http://www.balaton-hotel.net/hu/
Odpowiedz
#3
(08-06-2014, 10:31)javin napisał(a): ... http://www.balaton-hotel.net/hu/

Chyba najczęściej polecana miejscówka, również przez mnie Uśmiech

Zaraz przyleci Sztasek i będzie narzekał, że daleko nad jezioro Język
Odpowiedz
#4
Ja tejże miejscówki nie polecam. Byłam tam w 2010 r. "Hotel" to relikt PRL-u. Pokoje gorące, bez klimy, śmierdzące jakimś plastkiem linoleum, prawdopodobnie z powodu wysokiej temperatury. Jedzenie porażka. Nawet normalnej kawy nie można się napić, nie mówiąć już o śniadaniach, brrr... jak sobie przypomnę. Dobrze, że nie wzięliśmy obiadów. No chyba, że od tamtej pory coś się zmieniło?
Odpowiedz
#5
(08-06-2014, 13:15)Komarek napisał(a): Zaraz przyleci Sztasek i będzie narzekał, że daleko nad jezioro Język

... i przy...jechał kilkanaście minut temu, prosto z nad jeziora, z siatką rybek...
Csopak to dobre miejsce...i do Veszprém blisko Uśmiech
...tak jak w piosence "Csopak, Somló, Badacsony - w wykonaniu zespołu Apostol"
Odpowiedz
#6
(09-08-2014, 9:39)Sztasek napisał(a): Csopak to dobre miejsce...

Bardzo lubię Csopak.
Co prawda teraz najczęściej koczuję w Paloznaku ale to temat na inną historię Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 526 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Balaton, Plaża Mireczekooo 1 610 02-06-2023, 10:17
Ostatni post: ex-komar
  Coś dla fanów kolei ;) Misiek76 1 1,488 12-08-2020, 15:30
Ostatni post: Menes
  DOM-Balaton marecky 11 4,794 07-12-2019, 14:05
Ostatni post: Sztasek
  Balaton na jeden dzień Agamek12 26 14,969 18-08-2019, 7:40
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości