Baseny termalne we wschodnich Węgrzech
#21
Byłem w NB ze sześć razy, ale nie miałem żadnych zajść z Cyganami. Na kąpielisku jest bufet, nic szczególnego, w mieście szczerze polecam Hardi Csarda (w połowie drogi od ronda w kierunku Tesco (od kąpieliska to 2-km).
Odpowiedz
#22
(14-03-2016, 22:28)eplus napisał(a): Byłem w NB ze sześć razy, ale nie miałem żadnych zajść z Cyganami...

... w Nyrbator funkcjonuje Dyrekcja i Placówka Straży Granicznej !
Odpowiedz
#23
może trzyma ich w ryzach? Szeroki uśmiech Pytam, bo do lokali chodzę zazwyczaj pod koniec dnia i wracam po zmroku, to wygląda na główny minus kempingu - w sensie brak jakiejś knajpy, nie Cyganie Oczko

Po rozkładzie wymienionych wcześniej cygańskich ulic już wiem czemu wszystkie knajpy są na południe od linii kolejowej Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#24
Grillowanie na kempingu to przecież nasz sport narodowy! W Sarospataku w weekendy do każdego gniazdka włączony jest przedłużacz z 4 gniazdkami, do każdego gniazdka tego przedłużacza kolejny przedłużacz z czterema gniazdami, a dalej 4 grille elektryczne albo czajniki, co chwilę gaśnie światło i ktoś idzie załączyć bezpiecznik !
Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#25
lubię grillować ale u siebie na działce Szeroki uśmiech Jeśli jadę gdzieś za granicę, to wolę zjeść sobie coś miejscowego w lokalu Uśmiech Co prawda ostatnio w Szwecji złamałem tą zasadę i urządziliśmy sobie jednorazowego grilla, ale tam ceny w lokalach zdecydowanie nie zachęcają do odwiedzin Oczko
Odpowiedz
#26
Podbiję temat - w sobotę wyjeżdżam do Nyirbator Uśmiech Czy oprócz wspomnianego tutaj Hardi Csarda są w mieście jakieś miejsca ze smacznym jedzeniem? Uśmiech
Odpowiedz
#27
(01-08-2016, 18:15)Pudelek napisał(a): Podbiję temat - w sobotę wyjeżdżam do Nyirbator Uśmiech Czy oprócz wspomnianego tutaj Hardi Csarda są w mieście jakieś miejsca ze smacznym jedzeniem? Uśmiech

Kakukk Étterem - Nyírbátor Szabadság tér 21. > http://kakukketterem.hu/ Uśmiech

Burrito Gyros és Hamburger - Nyírbátor, Szentvér Utca 1.
Csekő Kávéház - Nyírbátor, Bajcsy-Zsilinszky u. 62.
Club Bowling 34 - Nyírbátor, Pócsi út 94.
Lion Cafe és Bisztró - Nyírbátor, Ady Endre út 13.
Napsugár Kávézó - Nyírbátor, Zrínyi utca 15.
Odpowiedz
#28
Pięknie podziekował Uśmiech
Odpowiedz
#29
Wróciłem wczoraj z wojaży które zacząłem właśnie w Nyirbator Uśmiech Kemping faktycznie fajny, zwłaszcza wstęp na baseny w cenie Szeroki uśmiech Tyle tylko, że nikt nie powiedział, że trzeba codziennie go aktywować wejściem przez główną bramą Szeroki uśmiech Minusy widzę tam dwa - stosunkowo daleko od miasta oraz spora ilość ludzi z Polski z których nie wszyscy potrafili zrozumieć, iż nie są na kempingu sami. Zwłaszcza Rzeszów i okolice dawał się we znaki w nocy...

Sama miejscowość sympatyczna. Migrantów nie widać Oczko Cyganie wyleźli w centrum dopiero w poniedziałek rano do sklepów. Mieliśmy jednak pecha z jedzeniem - w sobotę wszystkie restauracje były albo zamknięte albo zajęte przez wesela. Z hamburgerów zrezygnowaliśmy z premedytacją, mogę je zjeść u siebie Oczko Wylądowaliśmy w końcu w spelunce na palince i piwie za jakieś 2,2 złotych za 0,4 Oczko W niedzielę udaliśmy się do polecanej przez eplusa knajpy niedaleko Tesco, która miała być czynna do 20-22 (specjalnie przebiegłem się tam wcześniej zobaczyć), ale przed 19-tą już ją zamykali. Ostatecznie zjedliśmy w lodziarni, która serwowała też normalne jedzenie i była czynna w normalnych godzinach.
Odpowiedz
#30
Planuję właśnie objazdówkę po Siedmiogrodzie, z wjazdem do Rumunii w okolicach Debreczyna i wyjazdem w okolicach Segedynu.

Zastanawiam się nad Makó (termy Hagymatikum). Położenie koło Segedynu, dobre na relaks w drodze z/do Czarnogóry/Bułgarii/Rumunii.
Na pierwszy rzut oka fajnie wygląda basen pływacki, 33 m długości... ale potem patrzę i tylko 1 m głębokości, a w ogóle najgłębsze co tam mają to 1,2 m - tak wynika z ichniej strony WWW. Był tam może ktoś z "naszych" i wyrobił sobie zdanie?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech kowcio 13 14,504 09-11-2023, 14:58
Ostatni post: au-iv-385223
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,566 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Miskolc Tapolca - baseny jaskiniowe andrasz 97 214,627 02-07-2023, 21:41
Ostatni post: jolciaa171
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,650 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Pełna lista basenów termalnych na Węgrzech fvg 75 257,747 29-04-2022, 14:06
Ostatni post: kowcio



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości