Witaj na Forum Węgierskim!

Forum Węgierskie to miejsce spotkań i wymiany poglądów osób zainteresowanych wszystkim, co węgierskie. Na forum znajdziesz przydatne informacje dotyczące poruszania się po

Budapeszcie

, noclegów w okolicy

Balatonu

, a także najlepszych

węgierskich kąpielisk termalnych

.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji i życzymy miłego pobytu na forum!

usmiech

Zaloguj się, aby uzyskać
pełny dostęp do forum i ukryć ten komunikat!

Bešeňová 2004
eplus Online
Użytkownik
Życzliwy użytkownik. Od 100 punktów reputacji.
Liczba postów:1,994
Węgierski:Nie
Bešeňová 2004
Znalazłem też zdjęcia z Besenovej - pierwszy raz byłem w tym ośrodku w 1998, ostatni jak dotąd w 2004, wtedy zrobiłem załączone zdjęcia. Więc też coś jakby stara kronika filmowa. Widok z kąpieliska roztacza się na górki, tor kolejowy i cmentarz. Bardzo mi się podobało. Mieszkaliśmy w Liptowskim Michale na prywatnych kwaterach.

Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z L. Michała przez lornetkę obserwowałem Chopok. W okolicy jest ładne miasteczko Rużomberk (Ružomberok, Rózsahegy) i żywy skansen Vlkolínec. Z drugiej strony oczywiście Liptowski Mikulasz (Liptovský Mikuláš, Liptószentmiklós) z Jasną Doliną, jaskiniami i Tatralandią.
15-02-2014 20:18
Rafał Offline
Użytkownik
Liczba postów:146
RE: Bešeňová 2004
Byłem w Beszeniowej jeszcze za czasów słowackiej korony. Największą frajdę sprawiała ciemna woda (nawiasem mówiąc o właściwościach leczniczych). Jak ktoś lubi kąpieliska i baseny termalne, to super wybór.

Moje zdjęcia z Węgier
16-02-2014 15:35
Pudelek Offline
Użytkownik
Liczba postów:257
jak dla mnie Besenova jest zbyt zatłoczona - zwłaszcza w okresie wolnych dni lub ferii w Polsce to człowiek tam na człowieku. Wolę jednak mniejsze ośrodki, które też są tańsze.

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
22-02-2014 11:34
Simon Offline
Użytkownik
Liczba postów:602
Besenova (2012) była super - 10x lepsza od Tatralandii Uśmiech
A co do cen - 11 (lub 16) euro/os to jak na termy niezbyt dużo (w wersji wypasionej na 2 osoby: 32 euro/3h -> 135 zł, 32 zł/h). W Bukowinie zatłoczone i b. drogie - pakiet VIP bez limitu czasu, ale (jak na każdych termach) pewnie szybko zacznie się nudzić, zawiera wstęp na termy poza kolejnością (:huhUśmiech, szafkę VIP (ręcznik, szlafrok i woda) + tężnie bez limitu czasu. Kosztuje 86 PLN/os (172/2 os -> 40 euro). Sauny/tężnie oczywiście tylko dla pełnoletnich - no, czyli tężnie mogą przepaść, jak jedna z osób nie ma 18... bez sensu, bez dwóch zdań Besenova jest lepsza!

http://www.zamiedzaidalej.pl/
10-11-2014 20:19

Bešeňová 2004
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości