Berekfürdő
#21
Witam z B., jestem tu od wczoraj. Bardzo przyjemne miejsce, dużo basenów i wszystkie obfotografowałem, ale na razie wszedłem tylko do trzech leczniczych. Pływacki i rozrywkowe są chłodniejsze. Teren kempingu nie jest nawet do końca ogrodzony, gdyż z jednej strony przechodzi w szuwary i jezioro. Obiekty na kempingu nie są najnowsze, daję im kilkanaście albo dwadzieścia parę lat, ale utrzymane na bieżąco, wszystko działa. Kurtynki w prysznicach są. Za kluczyk do lodówki płaci się dodatkowo, za to jest szansa, że flaszka nie zginie. Przy pobycie 1-2 dni za baseny jest dopłata, przy dłuższym - w cenie n0clegu. Ogólnie drożej niż w S-patak. Jest jeszcze trochę wolnych miejsc, do wyboru. Wygląda, jakby byli tu sami starzy bywalcy, nikt niczego nie szuka, nie błądzi, o zmroku wraz z zamknięciem basenów zapada cisza i spokój. Szkoda, że to tak daleko - pół nocy jazdy dla mnie.

WinoWino

[Obrazek: bb742e95fde97782.jpg]
Odpowiedz
#22
(24-08-2017, 6:55)eplus napisał(a): Witam z Berekfürdő... jestem tu od wczoraj. Bardzo przyjemne miejsce, dużo basenów i...

Którą trasą jechałeś od Barwinka?
Odpowiedz
#23
Wybieram się na weekend do SP i pomyślałem, że może by pojechać jednak do Berekfurdo bo jeszcze nie byłem ale strasznie daleko bo prawie 400 km z RZ a to jest pewnie z 6 godzin jazdy. Więc pewnie zostaje SP bo nic bliżej nie ma.
Odpowiedz
#24
(24-08-2017, 6:55)eplus napisał(a): Witam z B., jestem tu od wczoraj.
Czy restauracja na ulicy koło głównego wejścia do kąpieliska jest otwarta?
W razie nudów mogę polecić muzeum militariów ulokowane za sklepem COOP, natomiast obok stadionu jest mała zjeżdżalnia linowa, mini ścianka dla dzieci i nowy, estetyczny sklep spożywczy. Idąc główną ulicą należy skręcić w prawo w drugą ulicę za pocztą. Z nasypu kolejowego w kierunku na Kunmadaras widać największe lotnisko posowieckie z hangarami ukrytymi pod warstwą ziemi.
https://goo.gl/maps/aWuzWkDQwCA2
Odpowiedz
#25
Raczej dobrze ponad 400, mi wyszło 450 z małym odbiciem w Miskolcu w stronę jaskiń. jechałem Barwinek-S-ujhely-Miskolc-Mezokovesd i dalej jakimiś polnymi drogami. Miałem kilka wariantów, ale miałem też sprawę w Miskolcu. Dzięki Marku za wskazówki, gdybym tu był chociaż tydzień, to na pewno bym to wszystko obejrzał, zresztą czytałem wcześniej Twoje info.
Odpowiedz
#26
(24-08-2017, 9:27)Marek1953 napisał(a): Z nasypu kolejowego w kierunku na Kunmadaras widać największe lotnisko posowieckie z hangarami ukrytymi pod warstwą ziemi.
https://goo.gl/maps/aWuzWkDQwCA2

Wojsko juz tego nie używa? można je obejżeć od środka? bo nie znajduję żadnej informacji, poza tym, ża na płycie organizowane sa wyścigi samochodowe Uśmiech
Ale gdzieś w poblizu musi być lotnisko wojskowe, bo cały ubiegły tydzień latały po okolicy i na niskich pułapach jakieś wojskowe odrzutowce, ale nie wiem czy to były F-16 czy Grippeny.
pzdr.
Odpowiedz
#27
(24-08-2017, 11:00)eplus napisał(a): Raczej dobrze ponad 400, mi wyszło 450 z małym odbiciem w Miskolcu w stronę jaskiń. jechałem Barwinek-S-ujhely-Miskolc-Mezokovesd i dalej jakimiś polnymi drogami.
Przekląłem tę drogę a na otarcie łez kupiłem od przydrożnego handlarza bogracz za nasze 50 zł. W tym roku pojechałem obwodnicą Debreczyna a potem na skróty, myślałem że samochód rozpadnie się w kawałki. Musiałem ograniczyć prędkość do 10km/godz. .

(24-08-2017, 11:33)ember napisał(a): Wojsko juz tego nie używa? można je obejżeć od środka? bo nie znajduję żadnej informacji, poza tym, ża na płycie organizowane sa wyścigi samochodowe Uśmiech
Byłem na wyścigach, zrobiłem kilka zdjęć pustych hangarów, w jednym stał samolot rolniczy załadowany środkiem do zwalczania komarów jeśli dobrze zrozumiałem.
Odpowiedz
#28
[Obrazek: 769d78aff539ab1f.jpg]

Remont, w południe pożywiała się tylko ekipa budowlana.

Skład wody:

[Obrazek: 8b4f4c006f2f0abd.jpg]

Na drogę nie narzekam, do Mezokovesd wiadomo, dalej według nawigacji, był jakiś łącznik - kawałek, gdzie trudno było się minąć, ale bez dziur.
Odpowiedz
#29
(24-08-2017, 12:56)eplus napisał(a): Remont, w południe pożywiała się tylko ekipa budowlana.
Nic się nie zmieniło, tak przewidywałem ale wolałem zapytać.
Poniżej mapka ze "skrótem", szlak zaznaczony na szaro, kierunek Nagyivan.
https://goo.gl/maps/u6PTnXNPeiP2
Jechałem tamtędy 10 lat temu i były dziury ale takich jak teraz, dawno nie widziałem.
Odpowiedz
#30
Co wy macie z tymi wszystkimi "skrótami" przez jakieś dziwne drogi zabierające czas i niszczące samochody? Jedziecie na wakacje, macie pieniądze, a szukacie dziwnych oszczędności zamiast cieszyć się życiem i normalnymi drogami. Zacznę chyba robić dopłaty do winietek.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szerencs-Erdobenye-Berekfurdo lisia312 9 8,860 15-08-2013, 12:01
Ostatni post: P.semcz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości