Bilet grupowy w metrze
#1
Cześć.
Mam pytanie związane z używaniem biletu 24-godz. grupowego w metrze.
Jak wygląda przejście przez bramkę grupy np. 5 osób? Czy pierwsza przepuszcza bilet przez czytnik, przechodzi, a za nią pozostałe 4 osoby, które liczy jakaś fotokomórka, czy raczej trzeba korzystać z pomocy kogoś z obsługi bramek?
Pzdr
Odpowiedz
#2
Cześć,

nie powinno być z tym problemu. Mimo wspomnianych bramek przy wejściu do metra i tak stoi gromada kontrolerów. Wystarczy, że okażesz bilet, jeśli Cię o to poproszą i wskażesz osoby, które podróżują na nim z Tobą. I w zasadzie tyle.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Ok, dzięki Uśmiech
Odpowiedz
#4
Tutaj warto podkreślić, że w budapeszteńskim metrze nie ma takich bramek jak na przykład w warszawskim. Generalnie przy wejściu stoją kontrolerzy i sprawdzają bilety. Tak więc w przypadku grupy - trzeba podejść do nich po prostu razem.
[Obrazek: budapest_metro2.jpg]
Odpowiedz
#5
Dzięki za (nieco spóźnione Oczko info. Wczoraj wróciłem z Budapesztu, więc miałem okazję naocznie się przekonać, jak to wygląda. Przy niektórych wejściach rzeczywiście tych kontrolerów stało co najmniej kilku.
Odpowiedz
#6
mk64, skoro już zaprawionyś w boju, to może podzielisz się z nami wiedzą? Uśmiech Napisz proszę, ile osób może poruszać się na takim bilecie, jaka jest jego cena i gdzie można go dostać, ok? Na pewno ktoś jeszcze skorzysta z tych informacji. Sam zresztą jestem ciekawy Uśmiech

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
(23-01-2013, 20:28)fvg napisał(a): mk64, skoro już zaprawionyś w boju, to może podzielisz się z nami wiedzą? Uśmiech Napisz proszę, ile osób może poruszać się na takim bilecie, jaka jest jego cena i gdzie można go dostać, ok? Na pewno ktoś jeszcze skorzysta z tych informacji. Sam zresztą jestem ciekawy Uśmiech
Pozdrawiam!

Na naszym forum:
http://forum.wegierskie.com/Komunikacja-...cie?page=3
i aktualne ceny:
http://forum.wegierskie.com/Komunikacja-...cie?page=9
Odpowiedz
#8
Waldek, nie pamiętałem, że bilety grupowe też opisywałeś. Dzięki Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
Dla pewności dodałem zagadnienie to listy najczęściej zadawanych pytań Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#10
(23-01-2013, 20:28)fvg napisał(a): mk64, skoro już zaprawionyś w boju, to może podzielisz się z nami wiedzą? Uśmiech
Ponieważ Waldek podał namiary na info dotyczące tematu, napiszę tylko, że w metrze nie ma takich bramek jak np. w Warszawie czy Londynie. Są tylko zwykłe kasowniki, jak na fotce powyżej oraz mnóstwo kontrolerów obok nich.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki bilet kupić? MatyldaS 6 4,664 02-08-2017, 7:06
Ostatni post: frohike
  Miesięczny bilet na komunikację miejską melequa 17 14,032 01-06-2017, 22:46
Ostatni post: Marmur
  Komunikacja Lotnisko: mapy, wi-fi /internet w metrze krepso 31 30,806 26-02-2013, 23:56
Ostatni post: wootka



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości