Brak winiety na videocontrol
Slavekk - nie wiem dlaczego takim tonem piszesz post, uważam że jest to opryskliwość z twojej strony.

Osoba kupująca winietkę nie musi znać języka, ale ma obowiązek sprawdzić wprowadzane dane na niewielkim monitorze, który wyraźnie pokazuje wprowadzane dane do systemu. Dane dla polskiego dowodu rejestracyjnego: PL + numer rejestracyjny pojazdu + wysokość opłaty z datą ważności winietki.
Odpowiedz
Sztasek, eplus miał problem, gdzie na e-viniecie i 3 potwierdzeniach, jest nr samochodu, a było to po angielsku Uśmiech. Jeżeli jedziesz nad Adriatyk w kilka samochodów (rodziny z dziećmi) to "konia z rzędem" dla osoby nie znającej języka węgierskiego, że sprawdzi dokładność wpisanych danych Oczko
Odpowiedz
Nie wiem czy to opryskliwość, ale zawsze mnie śmieszą ludzie, którzy na poważnie powtarzają teksty typu "no przecież to oczywiste, ze trzeba trzymać się procedury/regulaminu/cholerawieczegojeszcze".
Uważam to za śmieszne i pośrednio ludzi, którzy tej śmieszności nie widzą też uważam za śmiesznych.
A przykład, jak łatwo sobie poradzić, dawany przez człowieka biegle władającego tym pogańskim językiem, to nawet nie jest śmieszny, ale żeby nie być opryskliwym....nie kontynuuję.
Odpowiedz
Faktycznie nie widziałem "nameplate" w innej kratce, a Twój numer był zamazany, więc tym bardziej. Oczko
Odpowiedz
Szanowni koledzy, jak jesteś w podróży to dużo ważniejszymi rzeczami się zajmujesz , Ja też miałem przygodę z e-vinetą ,opisałem tu to na forum, w miarę znam j.węgierski a jednak padłem ofiarą czyjejś głupoty ,sprawdziłem nr.rejestracyjny auta zgadzał data zgadzała się więc w drogę a tu masz babo placek przychodzi kara za jazdę po drogach płatnych na Węgrzechbez e-viniety , dobrze że pamiętałem że trzeba tą e-vinetę trzymać trochę dłużej i to mnie uratowało,ale na tej vinecie jest też nazwa kraju z którego pochodzi auto w moim przypadku napisano Cech orsag i to kosztowało mnie 200zł.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i jak najmniej takich przygód życzę.
Odpowiedz
Witam
A co mam zrobić jak potwierdzenie że zła literką wysłałem? Jechałem we wrześniu a wezwanie dostałem w kwietniu.
Odpowiedz
Była już tu opisywana procedura reklamacyjna,, poszukaj we wcześniejszych postach. Koszty manipulacyjne są trochę niższe od kwoty żądanej kary. Trzeba udowodnić opłacenie winiety z błędnym numerem rej. i napisać sprostowanie.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak winiety LukaszP 2 517 19-12-2023, 16:16
Ostatni post: KlaudiaOpach
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,294 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości