Budapeszt: Imprezy kulturalne
#1
W dniu 07 października 2012 roku (niedziela) o godz. 18.00 w sali teatralnej Centrum Kultury Aranytiz w V. dzielnicy Budapesztu odbędzie się spektakl pt. "Hotel Babilon" w wykonaniu krakowskiego Teatru Ludowego.

Zespół Teatru zastał zaproszony przez działający w V. Dzielnicy Budapesztu Polski Samorząd, który jest organizatorem corocznych imprez kulturalnych tego typu.

Wstęp wolny.
Odpowiedz
#2
Dobrze, że są takie imprezy.
Szkoda, że organizator dał przysłowiowego ciała.
Zobacz jak wygląda program domu kultury na niedzielę.

[Obrazek: 2w4bf2h.jpg]
I co tu mówić o popularyzacji? No chyba, że jednak wstęp za zaproszeniem to
zmienia sytuację.
Odpowiedz
#3
No rzeczywiście, słabo...
Co prawda wstęp wolny, ale może faktycznie na zaproszenia impreza.
Można podesłać maila z pytaniem, czy taka impreza ma mieć miejsceUśmiech. Ale trzeba znać węgierskiSmutek
Odpowiedz
#4
(04-10-2012, 20:18)julka napisał(a): (...)Można podesłać maila z pytaniem, czy taka impreza ma mieć miejsceUśmiech. Ale trzeba znać węgierskiSmutek (...)

Z mailami to różnie bywa. Ja czekam na odpowiedź na niektóre już ponad miesiąc. Bratanki nie zawsze posługują się bez zwłoki pocztą elektroniczną.
Zobaczyłem jednak, że na stronie www.polonia.hu w październikowym programie jest informacja więc impreza pewnie będzie tylko przy tak małym nagłośnieniu tworzy się impreza zamknięta. Link do informacji: http://www.polonia.hu/index.php?option=c...&Itemid=19
Odpowiedz
#5
Witam,

Wielkie dzięki za tą informację - dzięki forum dowiedziałem się o tym przedstawieniu a że akurat w tym czasie wybieraliśmy się do Budapesztu to skorzystaliśmy. Powiem jedno ludzi było sporo tak myślę, że około setki a ubaw niesamowity. Hotel Babilon w wykonaniu Pani Aldony Jankowskiej powalił mnie jak i moją żonę z nóg. Półtorej godziny śmiechu aż do łez.

Pozdrowionka 4all
Odpowiedz
#6
Z opisu miśka34 widać, że impreza udana. Fajnie, że tak się ułożyło i mieliście okazję skorzystać.

Organizatorem był Polski Samorząd działający w V. Dzielnicy Budapesztu.

Z pewnością więcej jest tego typu imprez w Budapeszcie zważywszy na to, że mniejszość polska posiada swój samorząd aż w 16 dzielnicach tego miasta.
Odpowiedz
#7
Wszystko fajnie ale,

Z wstępu przed występem, który wygłosiła jakaś Pani okazuje się, że to już piąty występ Teatru Ludowego z Krakowa, ale tak jak już było pisane wcześniej nagłośnienie tego występu było bardzo marne. Polacy mieszkający w Budapeszcie w innych niż V dzielnica dowiedzieli się od nas Polaków mieszkających w Polsce, że jest taki występ (a my dzięki temu forum). Plakat w wewnątrz domu kultury był przyklejany dopiero jakieś pół godziny przed przedstawieniem. To taka mała uwaga z mojej strony.

Pozdrowionka
Odpowiedz
#8
Potwierdzasz to na co zwrócił uwagę Waldek.

Dzięki forum przynajmniej jedna osoba się dowiedziała i to skutecznieUśmiech, to już coś.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camping Budapeszt rsobka 1 375 08-05-2023, 20:23
Ostatni post: Aattaa
  !5 lipca Budapeszt - "Odzyskaj swoją przyszłość" Waldek 0 363 28-02-2023, 2:04
Ostatni post: Waldek
  Budapeszt w filmie fvg 28 26,301 23-02-2023, 11:48
Ostatni post: alphayash
  Pokaz fajerwerków Budapeszt 27.08.2022 Waldek 0 451 28-08-2022, 0:01
Ostatni post: Waldek
  Kryzys energetyczny zmusza Budapeszt do oszczędności. Waldek 3 616 30-06-2022, 11:50
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości