Budapeszt... W dzień powszedni czy w weekend?
#1
Witam! Mam pytanie do bardziej doświadczonych "węgromaniaków". W czasie tegorocznych wakacji jak zwykle będziemy nie tylko moczyć się w basenach, ale też buszować po rozmaitych, ciekawych miejscach. Odwiedzimy także Budapeszt. Byliśmy w zeszłym roku, ale to była wycieczka zorganizowana - autokar, zabójcze tempo - dlatego w tym roku jedziemy samochodem i poruszamy się samodzielnie. Wiemy już mniej więcej co chcemy zobaczyć itp.. W zasadzie parking, poruszanie się komunikacją miejską, gdzie zjeść - to wiemy (zarówno z własnych doświadczeń, ale przede wszystkim wyczytaliśmy na forum Uśmiech ). Bazę noclegową mamy ok 150 km od BP, dlatego będzie to wypad jednodniowy (być może 2 razy), odwiedzimy też ponownie Szentendre (wspaniałe!!!). Chciałbym się tylko spytać, czy radzicie wybrać się na tego rodzaju wypad w tygodniu, w dzień powszedni, czy może lepiej w sobotę lub niedzielę. Jeśli są jakieś za i przeciw - podpowiedzcie, proszę...
W poniedziałek na pewno nie wszystko jest czynne (muzea).. Tak jak wszędzie.. Zmieszany
Odpowiedz
#2
poniedzialek i piatek zabojcze korki i mlyn w miescie
czwartek to kis pentek i wiekszosc mysli o wypadzie za miasto Oczko
sobota i niedziela turysci i oblezenie tabanu
czyli pozostaje wtorek i sroda

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#3
Dzięki Komarek! Tak myślałem, że w weekend będzie oblężenie turystów. W takim razie wg twoich porad - wt albo śr... Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#4
my zwiedzalismy w srode 29.07.2015 i bylo OK, turystow dosc malo
Odpowiedz
#5
Potwierdzam słowa przedmówców - na weekend jest dramat, w ciągu tygodnia faktycznie jest dużo luźniej i spokojniej. Wybierając się na cały tydzień do Budapesztu warto poniedziałek poświęcić na przybycie do hotelu i ogarnięcie najbliższej okolicy, dopiero od wtorku warto zaczynać zwiedzanie.
Odpowiedz
#6
Ja w ubiegłym tygodniu wróciłem. Pobyt sobota-wtorek. Turystów jeszcze mało, ponieważ sezon się jeszcze nie zaczął, ale od czerwca do września jak bywałem wcześnie to prawdę mówiąc nie ma znaczenia: zawsze były tłumy.
Wg mnie najlepszy okres na zwiedzanie to do maja i póżniej wrzesień-październik. Ponadto poza sezonem mamy niższe ceny noclegów, nie ma takich tłumów w knajpach.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camping Budapeszt rsobka 1 367 08-05-2023, 20:23
Ostatni post: Aattaa
  !5 lipca Budapeszt - "Odzyskaj swoją przyszłość" Waldek 0 354 28-02-2023, 2:04
Ostatni post: Waldek
  Budapeszt w filmie fvg 28 26,274 23-02-2023, 11:48
Ostatni post: alphayash
  Pokaz fajerwerków Budapeszt 27.08.2022 Waldek 0 450 28-08-2022, 0:01
Ostatni post: Waldek
  Kryzys energetyczny zmusza Budapeszt do oszczędności. Waldek 3 614 30-06-2022, 11:50
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości