Bukowina Tatrzańska - Terma Bukovina
#1
Na basenach w Bukowinie Tatrzańskiej byłem w ferie 2011 roku. Bardzo ładny obiekt, wiele basenów, dużo miejsca, grzybki, fontanny, bełkotki, bicze wodne itp. Jest komora, gdzie podobno pod wodą można słuchać muzyki. Atrakcje mają swoje nazwy nawiązujące do regionu Podtatrza, w stylu: wodospad Janosika, kąpiel bacy i tym podobne.
Widok z antresoli:

[Obrazek: 939dbbe455e349bc.jpg]

[Obrazek: 9de4fed36a332284.jpg]

[Obrazek: 97e6e4574f389b39.jpg]

[Obrazek: a0c0657108df56c4.jpg]

Coś dla wyliniałych morsów - wygląda efektownie, prawda?

[Obrazek: 43b1e6e329873bc8.jpg]

Ceny podobne, jak w Szaflarach, tylko wyższe. Smutek Szafki i zdejmowanie butów także funkcjonują podobnie, o ile pamiętam. Dziwacznym pomysłem wydaje mi się rząd bełkotek, gdzie na gwizdek co dwie minuty należy się przesunąć o jedno miejsce (cały sznurek ludzi ma się na komendę przemieścić), aby równomiernie wymasować wszystkie części ciała. Gdybym chciał coś robić na tempa, to poszedłbym na lekcje wodnego aerobiku. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#2
[Obrazek: 201403050820590.dzien_kobiet.jpeg?mode=fill]
Odpowiedz
#3
(15-02-2014, 16:47)eplus napisał(a): Na basenach w Bukowinie Tatrzańskiej byłem w ferie 2011 roku. (...)
Ceny podobne, jak w Szaflarach, tylko wyższe.(...)
Dziwacznym pomysłem wydaje mi się rząd bełkotek, gdzie na gwizdek co dwie minuty należy się przesunąć o jedno miejsce

Byliśmy tam latem w 2009 lub 2010 i generalnie spostrzeżenia podobne, czyli nawet może miło, ale te ceny Smutek
Miło, co nie znaczy, że obok kosmicznej różnicy cenowej w stosunku do obiektów na Węgrzech rzuca się w oczy kwestia różnicy przestrzeni. Na chyba wszystkich węgierskich basenach jest dużo miejsca wokół samych basenów na rozłożenie kocyka, leżaka, itp. Na polskich basenach jest maksymalna oszczędność miejsca.

Na tę zmianę miejsca na komendę też zwróciłem uwagę. Dodatkowo niemiło mi się kojarzy korzystanie ze zjeżdżalni z wsiadaniem w budynku, a "wylotem" w zewnętrznym basenie. Pomimo lata był wyjątkowo zimny dzień i lądowanie w zewnętrznej zimnej wodzie było takim małym szokiem termicznym Smutek
Odpowiedz
#4
[Obrazek: 74dd62341de57520.jpg]

Dutków górale nie żałowali, pod dachem jest dużo przestrzeni. Być może obiekt w zamyśle miał służyć jako "po nartach", czyli w sezonie zimowym, stąd nie pomyśleli o trawniku. A przecież wszystkie kurorty powinny walczyć właśnie o całorocznych klientów, a nie tylko przez dwa miesiące "sezonu". Znajomy gazda oprócz oczywiście narciarzy gości także "zielone szkoły", stara się również o turnusy wakacyjne.
Odpowiedz
#5
O co chodzi z tym przesiadaniem się? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Skąd dokąd trzeba się przesiadać?
Odpowiedz
#6
Big Grin 
Siedzi sobie rządek około 30 ludzi, na różnych bełkotkach i co dwie minuty na gwizdek trzeba się przesunąć o jedno miejsce w prawo, a ostatni - wypad. Jeden może wejść na drugim końcu. Chciałbym sobie wymasować kolano, a tu gwizdek - i czas na masaż łokcia. Też sobie tego nie wyobrażam. Szeroki uśmiechJęzyk
PS. chyba jednak w lewo dla siedzących, strzałka jest za ich plecami.
Odpowiedz
#7
Chciałem kiedyś (chyba 2011) tam wejść. 97 zł za bilet bez limitu czasu, a 30 zł za 30 min... Dziękuję bardzo! (Jak oglądałem fotki z ich galerii, to 70 zł za 2,5 godziny to bezsensownie wydane pieniądze, bo akurat baseny są nastawione pod turystów. W sekcji Termy jest fotka z jaskiniami... Druga, prawie 3 razy droższa i gorsza Tapolca? Smutek). A co do dojazdu, to od strony Słowacji i Węgier najłatwiej dojechać z Popradu przez Tatranską Lomnicę i Zdiar do przejścia granicznego Łysa Polana/Javorina. Po 10 km drogą 960 będzie cel. Całość trasy z Popradu to 55 km.
Natomiast w Polsce jadąc zakopianką (trasa 7, od Rabki 47) należy dojechać do Poronina i skręcić w lewo, w drogę nr 960. Zostaje 9 km do Terma Bukovina.
Odpowiedz
#8
Szczególnie polecam odwiedzić to miejsce zimą. Śnieg, mróz a my w gorącej wodzie na zewnątrz. Coś wspaniałego! Ponadto imponująca jest ilość atrakcji- spa, prądy, wodne, sauny, jakuzzi i to wszystko pod jednym dachem!
Odpowiedz
#9
11,5 roku minęło - nic się nie zmieniło, oprócz tego, że na terenie nie ma śniegu. Aparat się wyładował, więc zdjęcia z telefonu:

[Obrazek: 385b6f9808b52362.jpg]

[Obrazek: b5604182ffa934a4.jpg]

[Obrazek: 5c0a9d2dcc8de3d0.jpg]

[Obrazek: d021108c39936c9c.jpg]
Odpowiedz
#10
My wybieramy się za 2 tygodnie na Termy Chochołowskie Uśmiech Chyba najbardziej przypadły nam do gustu, jeśli chodzi o te na Podhalu Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Terma Białka Aattaa 10 12,341 12-12-2016, 10:39
Ostatni post: bartoszb



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości