Camping w Hajduszoboszlo
#1
Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz i jest to mój pierwszy wpis na forum.
Chcę zasięgnąc takiej porady od częstych wczasowiczów węgier.
Otóż wybieram się latem na campign na baseny w Hajdu. Jadę tam pierwszy raz. Jadę z żoną i 3 letnim synem. Chcę się dowiedzieć coś o tym campingu, jakie są warunki sanitarne, czy jest dostęp do wody, prądu, łazienek, czy jest jakaś kuchnia. Czy na campingu można zostawić auto obok namiotu?
No i jeszcze jadąc do Hajdu, czy po drodze jest coś fajnego do zwiedzania, np. jakieś jaskinie, tereny widokowe, jeziora. Chcę jechać przez Tokaj. Co polecacie do zwiedzania w Tokaju.
To chyba na tyle...
Robert
Odpowiedz
#2
Odpowiem w telegraficznym skrótcie (byłem na tym campingu pół roku temu):

1.sanitariat pozostawia wiele do życzenia, ogólnie powiem, że w domkach (mieszkałem nie w pojedynczym domku tylko w kompleksie na końcu campingu - mieści ok. 10-15 pokojów). W łazience wszechobecny grzyb, zapchany odpływ pod prysznicem więc trzeba było brodzić po kostki w mydlinach, pościel i łóżka również dawały sygnał, że może coś z nich wypełzać...ogólnie camping na minus, aczkolwiek plusem jest bliskość do kąpielisk, wielkość powierzchni (jak ktoś ma campera lub namiot to super wyjście) i zniżki na basen (dla mieszkańców). Auto obok namiotu można zostawić spokojnie, choć nie wiem czy sobie z to nie policzą. Powiem szczerze cena za domek nie była znacznie niższa niż kwatery prywatne, które proponowano nam później na mieście. Może to jest wyjście?
Blisko Hajdu znajduje się oczywiście Debreczyn, drugie największe miasto, ma wiele atrakcji: park, kąpielisko i ciekawe zoo (http://www.zoodebrecen.hu/). Można też zajechać w rejon Hortobagy, gdzie z dzieckiem można na łonie przyrody pozwiedzać zagrody z węgierskimi i nie tylko zwierzętami, duża frajda.
Hortobagy to tez Park Narodowy z dużą ilością ptactwa.
Tokaj...no Tokaj dla mnie jest wiecznie sennym miasteczkiem z jedną główną i godną zainteresowania ulicą. Można iść na dłuższy spacer na szczyt góry Tokaj, skąd widać ładną panoramę na wszechobecne winnice. Można spędzić trochę czasu (mają bardzo fajny camping) u roznogi rzek Bodrog i Cisa, ale jak ktoś nie zamierza tylko i wyłacznie zwiedzać piwniczek bądź muzeów poświęconych winu, może się tam nudzić. Choć Tokaj nie jest moim głównym konikiem, może inni koledzy z forum pomogą w tym temacie? Zresztą mamy tutaj założony temat TOKAJ jeżeli mnie pamięć nie myli, proszę także tam poszukać...może coś będzie :-) pozdrawiam!
Odpowiedz
#3
Ok, dzięki za podpowiedź. Wybieram się na camping pod namiot (Hajdu Camping), więc nieprzyjemności w domkach mnie ominą. Ale rozumiem że są takie wspólne sanitariaty chcąc wziąść szybki prysznik i umyć zęby? I czy jest jakaś kuchnia żeby dziecku parówkę ugotować?, I czy są jakieś jaskinie w pobliżu?
Odpowiedz
#4
Jaskiń w pobliżu nie kojarzę, najbliższe w okolicach Miskolca i dalej na północ w kierunku Parku Aggtelek. Sanitariaty są, nie zachęcały do długich kąpieli. Zaplecze kuchenne - nie widziałem osobnych kuchni, ale możliwe, że jest.
Odpowiedz
#5
W Hajduszoboszlo jest jeszcze drugi camping- Thermal Camping .Jest połaczony z kompleksem basenowym Hungarospa.Bylismy tam 4 lata temu przyczepą campingową ,nie przypominam sobie, czy była tam kuchnia,ale jest to jeden z najlepszych campingów pod każdym innym względem tj: bardzo czyste sanitariaty, wyznaczone parcele, w połowie camping zadrzewiony, co w okresie upałów miało bardzo duże znaczenie.Duży minus to, to że ze strony internetowej zniknął cennik .pamietam,że tanio nie było, ale w cenę było wliczone wejście na baseny(oprócz tych ze zjeżdżalniami).Dostawało się zafoliowana karte i można było nieograniczoną ilość razy w ciągu dnia wchodzić i wychodzić.Kawałek trzeba było dojść do basenów wewnętrznych ,bo kompleks jest bardzo duży.
Odpowiedz
#6
Cennik nie zniknął: http://pl.hungarospa.hu/hungarospa-ceny/thermal-camping
Odpowiedz
#7
(19-02-2013, 12:12)rsobka napisał(a): Ok, dzięki za podpowiedź. Wybieram się na camping pod namiot (Hajdu Camping), więc nieprzyjemności w domkach mnie ominą. Ale rozumiem że są takie wspólne sanitariaty chcąc wziąść szybki prysznik i umyć zęby? I czy jest jakaś kuchnia żeby dziecku parówkę ugotować?, I czy są jakieś jaskinie w pobliżu?
Jesli bym miał Ci radzić to lepiej wybrać Thermal Camping bo jest połączony z kompleksem basenów,ja osobiscie nigdy nie nocowałem na campingu. Do Hajduszoboszlo jezdze od lat byłem tam juz kilkanascie razy ale zawsze spałem na kwaterach prywatnych ktorych tam nie brakuje ostano płaciłem 6500forint za pokoj z łazienka i kuchnia 2osoby dorosłe i trzylatek.Rezerwowac nie trzeba mozna jechac w ciemno zawsze coś sie znajdzie nigdy jeszcze nie miałem z tym problemu czasem się szuka 10 minut czasem godzinę ale zawsze sie coś znajdzie.Mam znajomych co jezdza tez juz wiele lat kilka razy spedzali tam urlop na Thermal Caping i sobie chwalili auta stoja obok namiotow bo wdziałem przy jeden z wizyt na tym campingu a co do reszty to nie wiem,sanitariatow na samym kompielisku nie brakuje i są raczej czyste.Po drodze proponuje odwiedzic http://www.sostozoo.hu/ w Nyiregyhaza duża atrakcja dla dziecka masa zwierząt jest co oglądać,trzeba sobie na zwiedzanie tego zoo zarezerwować kilka godzin bo obiekt jest rozległy
Odpowiedz
#8
Wcześniej podpowiadali mi że też jest zoo w Debreczynie. Czy wie ktoś które jest ciekawsze??
Odpowiedz
#9
(25-02-2013, 9:52)rsobka napisał(a): Wcześniej podpowiadali mi że też jest zoo w Debreczynie. Czy wie ktoś które jest ciekawsze??

Witam ja nie byłem w Debreczynie w Zoo za to byłem 2 razy w Szosto Zoo i moge je polecic,znajomy Węgier z Hajduszoboszlo mówił mi ze Szosto Zoo jest o
wiele ciekawsze od tego w Debereczynie.I polecam jecze odwiedzic Aqaticum w Debercynie bardzo fajny kompleks basenów http://www.aquaticum.hu/
Odpowiedz
#10
Ja też słyszałem dużo dobrego o tym w Sosto. Pamiętam, że gdzieś tam już było opisywane na forum, więc można sobie poczytać i porównać Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hajdúszoboszló fvg 822 742,813 23-03-2024, 22:27
Ostatni post: Sztasek
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,566 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Camping Kisvarda pati92 31 10,087 05-07-2023, 21:18
Ostatni post: Pompa@
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,302 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Hajduszoboszlo kowcio 22 10,649 29-04-2021, 11:42
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości