Co bierzecie ze sobą na Węgry?
#1
Wielu z nas opisuje co przywozi z pobytu u braci Węgrów, ale może podzielmy się swoimi doświadczeniami czy jadąc na odpoczynek zabieracie z polski jedzenie czy też wszelkie zakupy spożywcze robicie na miejscu ?
Jadąc tam po raz któryś z rzędu wiemy na co możemy liczyć, ale przeglądający to forum i rozważający wyjazd po raz pierwszy będą ciekawi czy wozić własny prowiant czy też robić zakupy na miejscu. Sam wiem, że jadąc tam pierwszy raz, nie znając jezyka zastanawiałem sie na tym.
Odpowiedz
#2
To chyba indywidualna kwestia. Przygotowując się odpowiednio wcześniej można zakupić produkty w dobrej cenie w Polsce. Osobiście jadąc za granicę nastawiam się też na "popróbowanie" kuchni lokalnej, dlatego niespecjalnie pratkykuję wspomniane rozwiązanie. Tym bardziej, że ceny produktów na Węgrzech są porównywalne do polskich. Po więcej szczegółów zapraszam tutaj.

Jeżeli chodzi o rzeczy pozaspżywcze, to polecam zajrzeć tutaj.

Ciekaw jestem też, jak wygląda to u innych, także piszcie o swoich doświadczeniach Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
wielokrotnie odwiedzałem Węgry-i zawsze brałem ze sobą przynajmniej ze 2kg cukierków "krówek" które moi znajomi Madziarzy uwielbiali.
Kilka razy przywiozłem też ....żurek w butelce!!Nasza gospodyni nad Balatonem zachwycała się jego smakiem(dodam,że brałem do niego naszą kiełbasę typu podwawelska czy toruńska)
Odpowiedz
#4
Ostatnio zabieram Michałki i myśliwską. Lubią i proszą o jeszczeOczko
Odpowiedz
#5
Witam :-) Jeździmy na Wegry od 7 lat, zabieramy ze soba wędline, kiełbasy :-) poniewaz na Wegrzech sa akurat takie, które nie do końca pasuja do wszystkich naszych potraw. Zabieramy tez mięso w lodówce turystycznej, wołowine, karczek ..... i zabieramy ....kaszę bo bradzo ja lubimy a na Wegrzech niestety jej nie ma :-) Ponadto nie bierzemy nic, poniewaz na miejscu kupujemy wszystko w dobrych cenach . Dodam , ze jeździmy z dwójka naszych dzieci. Pozdrawiamy i mamy nadzieję, ze nasze rady sie przydadza :-)
Odpowiedz
#6
Witam.
Mój pierwszy post wiec proszę o łaskę Oczko

Pewnie zły temat sobie wybrałem do tego pytania, ale nie chciałem zakładać nowego, nie znalazłem też jasnej odpowiedzi na mój problem.

Jedziemy nad Balaton z dzieckiem (niespełna 3 lata) i słyszeliśmy różne wersje wiec lepiej się spytać ekspertów Uśmiech

Czy dziecko musi mieć paszport czy wystarczy dowód? Wiadomo schengen ale są głosy że mogą wystąpić problemy jak dziecko nie ma paszportu, ktoś może to zweryfikować?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Zrób dziecku własny dowód osobisty i można jechać.
A czy dobry temat ? W pewnym sensie dobry, chociaż nie miałem na myśli zabierania "żywego towaru"
Miłego wypoczynku nad Balatonem. Ja także od tego miejsca zaczynałem poznawanie Węgier.
Odpowiedz
#8
Jadac na długo, myszle ze warto zrobic zakupy w PL.
Ceny róznia sie "tylko" o Vat (w PL 8% na jedzenie, w HU 27%!)

Ja zawsze zrobie zakupy zeby nie stacic ani minute na sklepy.
Odpowiedz
#9
(07-06-2013, 19:09)Obcy12 napisał(a): Czy dziecko musi mieć paszport czy wystarczy dowód? Wiadomo schengen ale są głosy że mogą wystąpić problemy jak dziecko nie ma paszportu, ktoś może to zweryfikować?

Żadnego paszportu nie potrzeba. Dowód w zupełności wystarczy.
Odpowiedz
#10
Dowodów też nikt nie sprawdza. Praktycznie tylko kierowca pojazdu musi mieć dokument tożsamości.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strony ze sprzedażą motorów Lechu19811 5 274 12-03-2024, 3:01
Ostatni post: Waldek
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,292 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości