Co przywozicie z Węgier?
Oczywiście płaciłem kartą. A drobne potrzebowałem na tacę. Ten koleś z piosenki też tak rozmieniał, że do domu niewiele doniósł. Uśmiech
Odpowiedz
Ostatnio przywiozłem sobie Unicum, bardzo ciekawe w smaku. Mi przypomina różne syropy na kaszel z dzieciństwa. Szeroki uśmiech
Poza tym, kupiłem sobie coś takiego: takiego (zdjęcie nie moje) i szczerze mówiąc, mnie nie porwało. Trzeba było jednak kupić palinkę!

Poza tym przywiozłem potężną partię Túró Rudi mając nadzieję, że wystarczy na długo. Niestety wystarczyło jedynie na 5 dni. Poprzednio kupiłem trochę różnych past paprykowych/gulaszowych i ogólnie przypraw, ale wiele z nich można już dostać w Polsce, choćby zamawiając przez internet, więc tym razem sobie darowałem. Oczko A na przegryzkę podczas drogi wziąłem węgierskie pieczywo pogácsa - najsmaczniejsze dla mnie były ziemniaczane.

Nie udało mi się znaleźć w Budapeszcie słynnej Traubisody, ale całkowicie przypadkiem, spacerując w mroźny sobotni poranek przez Óbudę trafiłem na sklep, który wydawał się być miejscem, gdzie są różne towary sprowadzane z zagranicy, bo kupiłem tam smakołyki, których normalnie nie widziałem w innych węgierskich sklepach, na przykład białe Oreo bez dodatku kakao. Były tam nawet landryny z Goplany!
Odpowiedz
Pogacsa są super.Kedyś nawet upierłam z serem żółtym (przepis wzięty z internetu) Do piwa super przekąska.Traubisodę też zawsza przywozimy.W małych sklepikach typu np.C
oop jej nie ma.Kupujemy w Tesco.
Odpowiedz
Odświeżę temat zakupowy nieczynny od roku, ponieważ tym razem nie tylko samo winko jest w koszu.
Koszyk jest z Tesco Satoraljaujhely, jedynie ten Szamorodni na dole kadru pochodzi z Penny Sarospatak. Kosztował 1300 ft.
Reszta cen na paragonie z Tesco, gdzie prawie wszystkie wina, a na pewno te ze zdjęcia, były w promocji -20%. Na paragonie są już ceny wynikowe.

[Obrazek: 3384b16586cc371b.jpg]

[Obrazek: f41d59d6e25fb8c4.jpg]
Odpowiedz
(08-07-2019, 13:53)eplus napisał(a): nie tylko samo winko jest w koszu...


brakuje csabai kolbasz

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
[Obrazek: efe943ece260ce73med.jpg]
Ja przywożę głównie wino Tokajskie Oczko Na zdjęciu nie widoczne, ale wziąłem także kilka sztuk Borsodi, pocztówkę z Tokaju i magnez także z Tokaju Uśmiech
Odpowiedz
Jedna flaszeczka już konkretnie zaczęta, a ta mała wygląda na opróżnioną... Uśmiech
Odpowiedz
Postarałem się, prawda ? Szeroki uśmiech Zaznaczam, że moja kobieta wypiła może 2 lampki. Szkoda, eplusie, że nie udało nam się skosztować winka we wspólnym gronie
Odpowiedz
Ciągle za kierownicą... Szkoda. Ale wciąż żyjemy, nieraz jeszcze szklanice wzniesiemy w górę!
Odpowiedz
(10-07-2019, 12:03)ex-komar napisał(a): brakuje csabai kolbasz

Poprawię się.  Język
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Rejestracja motocykla z Węgier JanosikETZ 6 11,379 28-04-2019, 19:57
Ostatni post: JanosikETZ
  Wypadek na terenie Węgier agatob80 1 1,624 04-01-2019, 9:07
Ostatni post: Sztasek
  Mandat z Węgier Smialek 27 49,403 10-09-2017, 19:48
Ostatni post: tuti
  Pieniądze z Węgier do Polski kolina 4 4,494 29-12-2015, 14:39
Ostatni post: kolina



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości