Co teraz czytasz?
#21
To (tylko?) wczasy z biura turystycznego w Durres, nad Morzem Adriatyckim. Oczywiście jedziemy tam pierwszy raz. Liczę na dużo wrażeń.
Odpowiedz
#22
hmm, a tak poza tym Jan Nowicki był kiedyś związany z reżyserką węgierskiego pochodzenia Martą Meszaros, zresztą zagrał w kilku jej filmach np. w "Niepochowanym" (A temetetlen halott) gdzie zagrał Imre Nagya
Odpowiedz
#23
W Następcy Ismaila Kadara są wątki węgierskie. Jeden z bohaterów, architekt studiował w Budapeszcie. W tekście kilka razy są cytowane zdania w języku wegierskim: Kiarályi hatos gogat; A parancsomra ök gyilkolhatnak
Odpowiedz
#24
Fabryka mucholapek, autor: Andrzej Bart. Fikcyjny proces Chaima Rumkowskiego, "Prezesa" lodzkiego getta.
Odpowiedz
#25
Rosja, nasza milosc. Autorzy: Wiktoria i René Śliwowscy, wybitni tlumacze z jezyka rosyjskiego. O ich fascynacji jezykiem rosyjskim i Rosja w ogole. Ona warszawianka, on Polak urodzony we Francji spotykaja sie na studiach w Leningradzie, no i tak to sie zaczelo...
Odpowiedz
#26
(25-05-2013, 20:34)Ribizli napisał(a): Rosja, nasza milosc. Autorzy: Wiktoria i René Śliwowscy, wybitni tlumacze z jezyka rosyjskiego. O ich fascynacji jezykiem rosyjskim i Rosja w ogole. Ona warszawianka, on Polak urodzony we Francji spotykaja sie na stuaktdiach w Leningradzie, no i tak to sie zaczelo...
fakt. Ale o Jekaterynburgu dalej mało...
Odpowiedz
#27
Mocząc się w Nyirbator odrabiałem czytelnicze zaległości. Magazyn "Kraków" - bardzo nierówna lektura, dużo ciekawych artykułów z historii miasta, Polski i Galicji, biografie. Ale niestety redakcja jest politycznie subiektywna i bardzo zacietrzewiona (antyPIS) - "wycieczki" inspirowane wystąpieniami Kaczyńskiego, np. promocja niedoszłego premiera Glińskiego, po paru miesiącach zupełnie się zdezaktualizowały. Często takie paszkwile podpisywane są pseudonimami albo opisane jako "znalezione w Internecie", czyli anonimowe i bezkarne obrażanie kogoś i kpiny. Nie żałuję Kaczora, ale po dawnej stolicy spodziewałem się wyższych lotów. Albo niekończące się polemiki konserwatora zabytków z konserwatorem przyrody czy panów, którzy donosili na siebie albo ktoś na nich donosił w stanie wojennym. W każdym razie nie szkoda zachlapać.
Także w basenach: Anna i Robb Maciąg "Podręcznik przygody rowerowej" - zbiorek reportaży z podróży rowerowych, propozycje tras (m. in. wzdłuż brzegów Dunaju oraz Rumunia, Bułgaria, Turcja) wraz z mnóstwem praktycznych porad co do sprzętu, ekwipunku, pakowania, obozowania, codziennych czynności w podróży, jak zakupy, kontakty z miejscowymi ludźmi czy policją, mycie i higiena w podróży. Ciekawe i lekko się czyta, choć do roweru już się raczej nie przekonam (za młodu swoje przejeździłem), to też trochę skorzystałem.
W maju w Sarospataku "Biuro wszelkiego pocieszenia" Wojciecha Zimińskiego, zbiorek felietonów radiowego PR.3 - śmieszne, rozrywkowe, ale w sumie niewiele utkwiło w pamięci. Więc też nie szkoda zamoczyć, bo nie ma do czego wracać.
Odpowiedz
#28
Marek Waśkiel - "Chodzę sobie po Podlasiu", rzacz o fotografowaniu krajobrazów Uśmiech
Odpowiedz
#29
Erich Fromm Ucieczka od wolności, rozprawa o psychologicznych i socjologicznych źródłach autorytaryzmu.
Odpowiedz
#30
Pamietniki z Powstania Warszawskiego Mirona Bialoszewskiego
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt mnie zainspirował i teraz mam problem :) mart 7 7,333 24-03-2015, 14:37
Ostatni post: korilaj3



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości