Co teraz czytasz?
#11
Jak dla mnie bardziej potrzebne jest rozeznanie kultury krajów byłej Jugosławii, tak odbieram ten tekst. Mniej w nim nawiązań do Węgier. Opisy Cisy są przepiękne. Ale tak naprawdę, to duża część książki jest dla mnie tak egzotyczna jak ... Albania.
Odpowiedz
#12
No właśnie, gdyby czas pozwolił z chęcią założyłbym wątek o Wojwodinie, bo od lat to mój mały konik, denerwujące jest to ukochanie przez Węgrów Siedmiogrodu i trochę po macoszemu traktowanie Délvidéku...
Odpowiedz
#13
Sous la plume. Petite exploration du pouvoir politique. Autorka Marie de Gandt przez 5 lata pisala mowy publiczne dla politykow francuskich ( ostatnie 3 lata dla Nicolasa Sarkozy). Polityczny memoir o kulisach wladzy.
Odpowiedz
#14
Aktualnie czytam Księga ojców,-Miklos Vamos,jest to saga rodzinna obejmująca 12 pokoleń na tle trzystu lat historii Węgier.Każdy kto kocha Węgry powinien ją przeczytać. Przeczytałem też Staroświecka historia -Magdy Szabo.Akcja w okolicach Debreczyna,polecam chociaż czasami nużąca.
Odpowiedz
#15
Księga ojców bardzo mi się podobała, nie nuży, wciąga i pozwala popatrzeć troszeczkę na historię Węgier przez pryzmat zwykłych ludzkich losów. Coś podobnego do filmu Kropla Słońca Istvana Szabó :-)
Odpowiedz
#16
Zaczelam czytac ksiazke Töhötöma Nagya pt." Jezsuiták és szabadkőművesek" (Jezuici i wolnomularze). Autorem jest byly jezuita, ktory po wystapieniu z zakonu, wlaczyl sie do wolnomularstwa i opisuje obie instytucje.
Odpowiedz
#17
ostatnio czekałem na pociąg na Keleti i z nudów przeglądałem tam stare gazety i książki wystawione na straganie-antykwariacie. W końcu kupiłem parę rzeczy, między innymi "Volt egyszer egy vakond". Może to głupie, ale bajki dla dzieci to świetny sposób na naukę języka gdy ktoś dopiero się uczyUśmiech
Odpowiedz
#18
Lecę sobie namiętnie ostatnio po polskiej literaturze. Bardzo mnie zaintrygowała pozycja "Mężczyzna i one" Jana Nowickiego. Jak na faceta okrzykniętego pożeraczem damskich serc, następuje miłe zaskoczenie. Piękna polszczyzna, szerokie spektrum problemów, ciekawe i głębokie przemyślenia, uwagi. Na pewno nie jest to pozycja dla młodych, zadufanych w sobie egoistów, bo po prostu nic nie zrozumieją ale Tobie mogę ją polecić z czystym sumieniem. Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Przed wyjazdem do Albanii przeczytałem już Córkę Agamemnona, a teraz czytam Następcę ,dopełnienie dyptyku. Jeśli było tak w Albanii komunistycznej jak opisuje Ismall Kadare, to czysty koszmar. Muszę znaleźć coś optymistycznego, ale podejrzewam, że będzie trudno.
Odpowiedz
#20
A dokąd do Albanii jedziesz? Strasznie zazdroszczę Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt mnie zainspirował i teraz mam problem :) mart 7 7,339 24-03-2015, 14:37
Ostatni post: korilaj3



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości