Czy na Węgrzech zawsze jest tyle turystów?
#1
Zastawiam się czy na Węgrzech jest zawsze tylu turystów? Zawsze jest tak wesoło?
W tamtym roku byliśmy tam od 15/08 do 22/08 i byłem w szoku jak dużo ludzie, turystów. Pełne baseny , wieczorami w winniczkach w Bogacs ciężko znaleźć było miejsce do siedzenia, w każdym lokalu tańce itd , dzień w dzień ludzie bawili się do białego rana. Byłem też w górach Bukowych co się wjeżdża kolejką , tak samo pełno turystów. Oczywiście wszystko na plus. Czy akurat trafiłem na taki okres czy tam tak jest przez całe wakacje?
Odpowiedz
#2
Gdzieś tak koło 20.08. jest odpust Św. Stefana, węgierskie święto narodowe. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Odpowiedz
#3
Czyli normalnie nie ma tak wesoło tam?
Odpowiedz
#4
Ja myślę, że właśnie wesoło jest tam Uśmiech
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#5
Przez rok cały jest normalnie, ale i są dni gdy turystów (zbyt) wielu Uśmiech .
Odpowiedz
#6
Byłam w sierpniu ( pierwsza połowa) i było ok, ale byłam też w okolicy 15.08 - 20.08 i było już dużo gorzej. Nie dość, że był duży tłok, to jeszcze bracia Węgrzy śpiewali do 3 w nocy , a ponieważ byli znajomymi właściciela campu, to czuli się bezkarni.
Byłam też we wrześniu i wtedy był już całkowity luzik i na plażach i w knajpach i na campach.
W tym roku jadę niestety tez w okolicach 15.08, ale liczę na łut szczęścia, że trafię na spokojnych gości dookoła!
Odpowiedz
#7
Powiem oczywistą rzecz, ale w lutym i początku marca w samym Budapeszcie widuję mało turystów porównując do minionego września Oczko
Niemniej sam tłok z miejscowych to już dla mnie aż nadto..
Odpowiedz
#8
(05-03-2014, 20:43)rustin napisał(a): Zastawiam się czy na Węgrzech jest zawsze tylu turystów?
(...)
W tamtym roku byliśmy tam od 15/08 do 22/08 i byłem w szoku jak dużo ludzie, turystów. Pełne baseny , wieczorami w winniczkach w Bogacs ciężko znaleźć było miejsce do siedzenia, w każdym lokalu tańce itd , dzień w dzień ludzie bawili się do białego rana.(...)

Ja też byłem w ub. roku w Bogacs, ale w tak jak zazwyczaj, czyli w drugiej połowie lipca i rzeczywiście muzyka, tańce, śpiewy obok piwniczek. Widziałem nawet próby integracji młodzieży polskiej i tamtejszej, co ułatwiało wino, ale utrudniała prawie zerowa znajomość języków drugiej strony. Podobnie w Haj-lo, gdzie tłok w części głównej jest męczący, przynajmniej dla mnie.
Ja staram się wybierać raczej mniejsze skupiska, zazwyczaj cicho i spokojnie jest w Mezokovesd (może z braku piwniczek), a już w Cserepfalu, gdy byliśmy dwa lata temu wieczorna cisza aż dzwoniła w uszach.
Co do basenów, to dlatego m.in. lubię Demjen, ale zauważyłem, że tam ale także w Tiszaujvaros, w Sosto, a szczególnie w kąpieliskach skierowanych do miejscowych (np. Hajdunanas) w słoneczne weekendy - co zrozumiałe - tłok robi się większy. Zawsze mnie to trochę zaskakuje, bo na urlopie człowiek traci poczucie dni tygodnia i będąc na basenach w piątek widzi sporo luzu, a już w sobotę nagle robi się tłok.
Tak jeszcze a propos weekendu, to w ub. roku doświadczyliśmy niemiłej niespodzianki, gdy wracając do Polski właśnie w niedzielę od Egeru, aż do granicy w Banreve nie spotkaliśmy żadnego stoiska z arbuzami, które chcieliśmy kupić na drogę.
Odpowiedz
#9
Węgry to lubiane przez Polaków miejsce do spędzania urlopu (wiadomo, przyjazne ceny i dużo cieplej niż w Polsce). Co mnie zdziwiło byłem w zeszłym roku w Hajdúszoboszló i okazało się, że łatwiej jest się tam dogadać po polsku niż na przykład po angielsku. Szok!
Odpowiedz
#10
jeśli się jedzie w popularne miejsce i w dodatku w szczycie sezonu turystycznego to trudno się dziwić że jest tłok Uśmiech

w ubiegłym roku łaziłem po okolicy Bogacs z plecakiem we wrześniu - w Bogacs tłocznie, knajpy oblegane, ale bez przesady. W Cserepfalu pusto. Wioski wewnątrz Gór Bukowych też puste. z drugiej strony Bukowych jechałem wąskotorówką w Szilvasvarad - tłum taki, ze masakra. Ale połowa wysiadła potem na łące, część poszła do najbliższej jaskini, a dalej szlaki w górach puste. A więc wystarczy zboczyć z utartego szlaku i już Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,289 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,771 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości