Czy te drogi są płatne? Pytanie o alternatywę
#1
Witam serdecznie. Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytania, a mapa płatnych dróg rzekomo jest średnio prawdziwa.

Pytanie pierwsze, w przypadku podróży własnym samochodem:

Czy tą drogą dojadę do Budapesztu i z powrotem bezpłatnie? - link: https://www.google.pl/maps/dir/Krak%C3%B...m1!2b1!3e0

PS. Widzę, że link tego nie obsługuje, więc ustawcie w googlach unikanie opłat.

Otóż na węgierskiej stronie winiet wyraźnie napisane jest które drogi są płatne, które nie, natomiast w aplikacji iPolak wyraźnie jest napisane, że bodajze od 1 lipca 2015 zostały wprowadzone opłaty na drogi w kierunku Polski, które wcześniej były darmowe - stąd moje obawy.

Drugie pytanie: Czy da się autem zaparkować (w dni powszednie za darmo) przy jakichś punktach widokowych typu Baszta Rybacka? A może macie jakieś lepsze punkty do polecenia?


Pytanie w przypadku podróży polskim busem, bo w takim wypadku z komunikacją miejską to już sobie poradzę.

Czy na dworcu autobusowym Kelenföld vasútállomás da radę kupić bilety ujęte w tym artykule: http://roadtripbus.pl/komunikacja-miejsk...dapeszcie/ ?

Pozdrawiam i polećcie jakieś ciekawe punkty do zobaczenia.

Od waszych odpowiedzi zależy jaki środek transportu do tego pięknego miasta wybiorę Uśmiech
#2
Odpowiedź dostałeś tutaj:
drogi SK i HU
#3
mega dzięki!
#4
Jako że sprawa się wyjaśniła, temat zamykam.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar
  Drożeją węgierskie autostrady i drogi szybkiego ruchu w 2022 r. Waldek 0 2,343 27-12-2021, 22:39
Ostatni post: Waldek
  Mapy google i drogi płatne hncl 36 13,418 08-05-2019, 15:35
Ostatni post: Sztasek
  Tornala obwodnica (Słowacja) -płatna czy nie? trevi 5 5,382 03-08-2016, 14:42
Ostatni post: trevi



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości