Czy w rejonie Szombathely - Buk - Keszthely potrzebuję winiety?
#1
Dziś decyzja - w nocy wyjazd. Wjadę od Austrii (tamtędy będę wracał). Będę przebywał w Heviz i Keszthely. Odwiedzę Buk, Szombathely i najbliższe miejscowości nad Balatonem. Czy ja dobrze widzę, że nie mam ryzyka wpaść na płatną drogę? Chodzi mi, czy muszę kupić winietę na Węgry? Niepokoi mnie jakaś obwodnica Szomathely, bo czytałem, że obwodnice dużych miast stały się płatne, a nie wiem, czy jadąc do tego miasta w nią nie wpadnę. Może mój problem banalny, ale jadę pierwszy raz autem na Węgry.
Odpowiedz
#2
Mógłby ktoś zorientowany rozwiać moje wątpliwości? Z góry dziękuję.
Odpowiedz
#3
(31-07-2015, 11:43)mwm napisał(a): Niepokoi mnie jakaś obwodnica Szomathely...

... oznaczona jako M86 ... jest gratis.
Jadąc przez Austrię kup winietkę... inaczej pobłądzisz.
Odpowiedz
#4
(31-07-2015, 16:12)Sztasek napisał(a):
(31-07-2015, 11:43)mwm napisał(a): Niepokoi mnie jakaś obwodnica Szomathely...

... oznaczona jako M86 ... jest gratis.
Jadąc przez Austrię kup winietkę... inaczej pobłądzisz.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem? Nie ma w tym rejonie Węgier płatnych, a doradzasz mi kupić winietę na Austrię? Na Austrię planowałem kupić. Mam nadzieję, że jadąc od Brna po stronie austriackiej kupię. Dzięki za odpowiedź i przepraszam, że tak się upewniam, ale nie chcę płacić kary (nawet nie wiem jak duża Uśmiech )
Odpowiedz
#5
W rejonie Szombathely jest tylko jedna obwodnica oznaczona jako M86, jest gratis dla aut < 3,5T.
Jadąc przez Austrię potwierdziłem winietkę austriacką. Dobrze znam trasy przez Wiedeń i te płatne i te gratisowe. Są dobrze oznaczone, ale nie będąc obeznanym w terenie łatwo zbłądzić w Austrii jadąc drogami bezpłatnymi.
Odpowiedz
#6
A jadąc od Brna, gdzie kupićwinietę? W Czechach, czy na granicy czesko-austriackiej, czy na stacji benzynowej w Austrii? Czy w Austrii trafie stacje przed płatną drogą?
Odpowiedz
#7
(31-07-2015, 17:32)mwm napisał(a): A jadąc od Brna, gdzie kupićwinietę? W Czechach, czy na granicy czesko-austriackiej, czy na stacji benzynowej w Austrii? Czy w Austrii trafie stacje przed płatną drogą?

Ostatnio jechałem > Od Brna do granicy (Mikulov) po drodze nr.52.
Po przejechaniu granicy, w Austrii jedziesz po zwykłej krajowej, będziesz miał w Drasenhof stację BP tuż za granicą. Wjazd na A5 jest w Schrick... to od granicy ok.36 km.
Odpowiedz
#8
Wszystko poszło sprawnie. Już wróciłem, ale wybrana trasa przez Wiedeń jest taka, że nie ma gdzie się rozpędzić. Zależało mi jednak na jeździe przez Austrię, ale nie dziwię się, że wszyscy polecają tu jazdę przez Słowację.
Odpowiedz
#9
(12-08-2015, 23:58)mwm napisał(a): Wszystko poszło sprawnie. Już wróciłem, ale wybrana trasa przez Wiedeń jest taka, że nie ma gdzie się rozpędzić. Zależało mi jednak na jeździe przez Austrię, ale nie dziwię się, że wszyscy polecają tu jazdę przez Słowację.

Czekamy na zrelacjonowanie! Uśmiech
Odpowiedz
#10
(13-08-2015, 0:03)Simon napisał(a):
(12-08-2015, 23:58)mwm napisał(a): Wszystko poszło sprawnie. Już wróciłem, ale wybrana trasa przez Wiedeń jest taka, że nie ma gdzie się rozpędzić. Zależało mi jednak na jeździe przez Austrię, ale nie dziwię się, że wszyscy polecają tu jazdę przez Słowację.

Czekamy na zrelacjonowanie! Uśmiech

Już wrzuciłem relację w dziale: Wspomnienia i relacje z podróży
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,106 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 895 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,059 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar
  Miszkolc bez winiety wojkan0407 2 3,377 10-07-2020, 18:52
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości