Demjen - mój faworyt
#91
(10-10-2015, 21:41)lisia312 napisał(a): 4. Czy w Demjen jest cukiernia ?
5. Mąż ma 60 lat i jest emerytem, czy mogę mu kupić bilet ulgowy?

4. tak
5. nie ... musi poczekać jeszcze 5 lat Smutek
Odpowiedz
#92
"W przypadku Demjén informacja składa się z dwóch warunków:
1. nyugdijas ... emeryt, rencista
3. 62 év felett ... powyżej 62 lat
... wystarczy spełnić tylko jeden z tych warunków, aby otrzymać bilet zniżkowy. "

Sztasku, to cytat z Twojego wcześniejszego postu, stąd moje pytanie.

Drugie, to jeżeli chcę skorzystać z termalnych kąpieli zewnętrznych i jaskini, muszę kupić ten droższy bilet?
Coś ciężko kapująca jestem ostatnio Oczko
Odpowiedz
#93
(11-10-2015, 16:00)lisia312 napisał(a): W przypadku Demjén informacja składa się z dwóch warunków:
1. nyugdijas ... emeryt, rencista
3. 62 év felett ... powyżej 62 lat
... wystarczy spełnić tylko jeden z tych warunków, aby otrzymać bilet zniżkowy.

Sztasku, to cytat z Twojego wcześniejszego postu, stąd moje pytanie.

Odnośnie zniżek dla emerytów, są dwa odrębne tematy i oba są powiązane z czerwcową zmianą ustawy dotyczęcej tzw. taksy klimatycznej. To dodatkowa opłata wynosząca około 500 Ft/osoba, którą wliczono w koszty "cena za nocowanie"... dlatego warto zapytać w miejscu "noclegu" o zniżki dla emerytów.
W czerwcu też (choć nie wszędzie) zmianie uległy ceny wejściówek na obiekty rekreacyjne. Zmiany w większości dotyczyły warunków i cen wejściówek. Tak stało się w Demjén...
wejściówka do Termálfürdő és Aquapark dla emeryta powyżej 65 lat kosztuje 1.290 Ft. Smutek
Odpowiedz
#94
dziękuję Uśmiech
Odpowiedz
#95
No to jestem.
W Demjen są dwa kąpieliska- jaskiniowe i termalne( to czynne do 2 w nocy.
W Egerszalok też są dwa, Nostalgia- termalna i przy hotelu- w tym nie byłam póki co. Zaskoczyła mnie Nostalgia, bo pierwszy raz spotkałam się z kąpieliskiem, gdzie basen z najniższą temp. ma 35 stopni. W sumie są trzy: 35, 37 i 38 stopni, ale chyba może to się zmieniać, bo cyfry można zmienić, nie są wypisane na stale.
Odpowiedz
#96
Temperatura wody ze "źródła" jest stała, ale czynnkiki zewnętrzne mają duży wpływ na zmiany tej wielkości. Dawno temu ... chłodzenie gorącej i naturalnej źródlanki polegało na mieszniu jej z zimną wodą. Takie rozcieńczanie źle wpływało na wartości zdrowotne wód leczniczych. Dzisiaj w dobie systemu filtrów i recylkulacji wody + podgrzewacze, powinny gwarantować stałą temperaturę wody wpływającej do basenu...
Pomiar temperatury wody w basenie należy do obsługi i wiele razy widziałem osobę robiącą taki pomiar. Temperatura na tabliczce, to śrenia wykonanych pomiarów... najwyższa temperatura jest w punkcie (punktach) wlotowym, najniższa w miejcach zastoju wody...
Odpowiedz
#97
Witam,
jestem świeżo po objeździe kilku basenów (Saliris, Demjen, Zsory, Tapolca i Aquaticum w Debreczynie).
Mała uwaga co do Demjena - wewnętrzne zjeżdżalnie to porażka, ściślej mówiąc - konfiguracja ok, ale wykonanie tandetne (firma z Katowic). Łączenia wystają na 2-3 mm, efekt - otarcia, rany do krwi.
Nie przesadzam, nie jestem delikatny, ale jeżdzę na łopatkach i piętach, najlepiej sie śmiga i przypłaciłem to obrażeniami. Zresztą ludzie po kilku zjazdach rezygnowali. Kamikadze świetna, ale hamowanie jak po tarce, lejek - bok otarty!
Dodam, że podobnych zastrzezeń nie mam do pozostałych ze zjeżdzalniami (Zsory, Aquaticum).
Jak dla mnie Demjen jest przereklamowany a zjeżdzalnie wewnątrz (zewn. były nieczynne) - zupełna tandeta.
Odpowiedz
#98
Jak widzę Demjen się rozrasta, także Egri Korona Borhaz rozbudował (wybudował?) baseny:
https://www.youtube.com/watch?v=h62BjxotPTA
Tutaj strona internetowa, niestety niema naszej wersji językowej:
http://www.koronaborhaz.hu/demjeni-terma...0524140420
Odpowiedz
#99
Jestem z mężem i dzieciakami w Egerze. Chcielibyśmy pojechać na baseny do Demjen. Nie wiem , czy dobrze zrozumiałam, że w tej miejscowości są dwa oddzielne kompleksy basenowe?
Odpowiedz
(29-06-2017, 22:44)Margolcia44 napisał(a): Jestem z mężem i dzieciakami w Egerze. Chcielibyśmy pojechać na baseny do Demjen. Nie wiem , czy dobrze zrozumiałam, że w tej miejscowości są dwa oddzielne kompleksy basenowe?

Tak są dwa https://demjencascade.hu/
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,238 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger, Demjen, czy Miskolc? jaceks 4 8,897 04-10-2013, 10:31
Ostatni post: Timo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości