Demjen - mój faworyt
#1
Przez kilka lat odwiedziliśmy większość basenów termalnych w rejonie północno-wschodnich Węgier. Byliśmy w Egerze, Mezoskovesd-Zsory, Bogacs, Miskolc-Tapolca, Tiszaujvaros, Egerszalok (tu akurat nie w środku, ale zobaczyliśmy z zewnątrz i ... pojechaliśmy dalej), Bukkszek. W niektórych warto być przynajmniej raz, na przykład w jaskiniach Tapolcy (my traktujemy to kapielisko, jako ... rezerwę pogodową, gdy jakiegoś dnia jest zimno i deszczowo, jedziemy właśnie tam), czy w stylowym kompleksie w Egerze. Niektóre można sobie darować (Bogacs, Bukkszek). Nam najbardziej spodobało się kąpielisko, które "odkryliśmy" niedawno - małe, kameralne w Demjen.

Dla zobrazowania link do strony kąpieliska z galerią foto.
Demjen furdo

A w uzupełnieniu kilka zdań dlaczego warto tam jechać, oczywiście z mojego subiektywnego punktu widzenia.
Bardzo ładnie położone na łagodnym zboczu. Rozkładając koc kilkanaście metrów powyżej basenów mamy piękny widok na kąpielisko i tereny za nim. Pomimo małego, stosunkowo obszaru jest tam wszystko to co podoba się młodszym i starszym. Dla młodszych potrójna zjeżdżalnia w kolorach węgierskiej flagi (bez zakrętów) plus druga niebieska też prosta pojedyncza, ale bardziej stroma (przy zetnięciu z wodą aż boli to miejsce, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę Uśmiech) do tego pomarańczowa zjeżdżalnia zakręcana, najlepiej zjeżdżać tam na kole lub czymś innym dmuchanym. UWAGA - na zjeżdżalnie obowiązuje dodatkowa jednorazowa opłata (dostaje się pasek w odpowiednim na dany dzień kolorze).
Dla najmłodszych brodzik ze słoniem-zjeżdżalnią, dla wszystkich (odważnych) trzy miejsca do skakania z różnych wysokości (tak od 0,5 metra, przez 1,5 do ok. 2,5 metra). Basen do normalnego pływania jest położony nad wspomnianymi powyżej, dlatego podpływając do jego krawędzi można patrzeć z góry jak odważni skaczą do wody. Dla "zdrowotności" baseny termalne, bardzo ładnie położone z kolumienkami pośrodku.
Oczywiście jest barek-bufet ze standardowym menu (langosze, kiełbaski) oraz restauracja (nie oceniam, bo nie bylismy, barek w zupełności nam wystarczał), do tego sklepik z pamiątkami.
Jak wspomniałem teren nie jest duży, ale mój młodszy syn (11 lat) stwierdził, że jest wszystko to co potrzeba do zabawy. No może trochę przesadził, bo na kąpieliskach w innych są jeszcze sztuczne fale, czy wiry, ale zaletą Demjen jest na pewno brak tłoku (będąc tam dwa razy nie spotkaliśmy Polaków, a zaledwie kilka km dalej jest mocno promowane Egerszalok), położenie na zboczu, bardzo łatwy dojazd (bezpośrednio przy trasie Kerecsend-Egerszalok).
Wszystkim polecam.
Odpowiedz
#2
Brzmi naprawdę ciekawie. Świetny, rzeczowy opis. Dzięki wielkie.

Ja w ramach uzupełnienia dodam tylko ceny, które udało mi się wyłuskać ze strony internetowej kąpieliska.

Dorośli: 1.290,- Ft
Emeryci (powyżej 62. roku życia): 1.090,- Ft
Dzieci (4-14 lat): 1.090,- Ft
Bilet wstępu po godzinie 18:00: 1.290,- Ft
Dopłata do kąpieliska krytego i wellness: 1.090,- Ft/osoba/dzień
Dopłata do aquaparku: 1.790,-Ft/osoba/dzień

Kąpielisko jest czynne codziennie w godzinach: 9:00 - 2:00.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
czyli koszt basenów to 1290, Ft + 1790 Ft  = 3080 Ft NIE JEST MAŁY
Odpowiedz
#4
Ja w Hajdunanas dawałem zdaje się 1000 forintów i mogłem przez cały dzień siedzieć na tamtejszym kąpielisku. Mieli 2 lub 3 duże baseny pod chmurką i zdaje 2 małe termalne.
Odpowiedz
#5
Chyba zależy, jak na to spojrzeć. Faktycznie w zestawieniu z ceną podaną przez Mańka może wydawać się dużo. Ale czy ok. 45 zł za całodzienny pobyt na basenie termalnym to tak wiele? Dla porównania: bilet godzinny do aquaparku w Krakowie to koszt ok. 20 zł.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
Dokładnie to chciałem napisać, w czym uprzedził mnie fvg.
Wszystko zależy od kontekstu, ceny basenów w Polsce są duuuuużo wyższe, niż na Węgrzech. Ponadto nie zawsze cena jest głównym kryterium. Nie pamiętam dokładnie cen, ale baseny w Bukkszek były sporo tańsze od Demjen, a pomimo tego po godzinie pobytu mój syn stwierdził, że nie ma na nich zabawy i pojechaliśmy kolejny raz do Demjen.
Odpowiedz
#7
(01-06-2012, 21:40)andrasz napisał(a): Dokładnie to chciałem napisać, w czym uprzedził mnie fvg.
Wszystko zależy od kontekstu, ceny basenów w Polsce są duuuuużo wyższe, niż na Węgrzech. Ponadto nie zawsze cena jest głównym kryterium. Nie pamiętam dokładnie cen, ale baseny w Bukkszek były sporo tańsze od Demjen, a pomimo tego po godzinie pobytu mój syn stwierdził, że nie ma na nich zabawy i pojechaliśmy kolejny raz do Demjen.

Napisz jakie baseny wchodziły do aquaparku a jakie do normalnego za Dorośli: 1.290,- Ft i czy można sobie wykupić tylko aquapark za 1.790,-Ft/
Odpowiedz
#8
Chyba słowo "aquapark" jest trochę na wyrost, bo są to 3 zjeżdżalnie: prosta trzyczęściowa w kolorach flagi węgierskiej, prosta niebieska bardzo stroma i pomarańczowa zakręcana. Mój młodszy syn był zadowolony, tym bardziej, że nie ma kolejek i szybko można robić kolejne tury zjazdów.
Nie można wykupić tylko "aquaparku" (trzymając się tego słowa), bo najpierw wchodzi się na teren kąpieliska, a zjeżdżalnie są w środku tego terenu. Otrzymuje się na te zjeżdżalnie dodatkowe opaski na rękę (na każdy dzień inny kolor) i przy zjeżdżalniach są osoby pilnujące, aby nie korzystał z nich ktoś bez opaski.
Odpowiedz
#9
(05-06-2012, 23:12)andrasz napisał(a): Chyba słowo "aquapark" jest trochę na wyrost, bo są to 3 zjeżdżalnie: prosta trzyczęściowa w kolorach flagi węgierskiej, prosta niebieska bardzo stroma i pomarańczowa zakręcana. Mój młodszy syn był zadowolony, tym bardziej, że nie ma kolejek i szybko można robić kolejne tury zjazdów.
Nie można wykupić tylko "aquaparku" (trzymając się tego słowa), bo najpierw wchodzi się na teren kąpieliska, a zjeżdżalnie są w środku tego terenu. Otrzymuje się na te zjeżdżalnie dodatkowe opaski na rękę (na każdy dzień inny kolor) i przy zjeżdżalniach są osoby pilnujące, aby nie korzystał z nich ktoś bez opaski.

ile trzeba zapłacić żeby popływać u góry nad zjeżdżalniami czy ten basen wchodzi w skład aquaparku j trzeba dodatkowo zapłacić 1790 Ft+ normalny 1290 Ft to razem 3090 Ft dużo
Odpowiedz
#10
Górny basen nad zjeżdżalniami, a dokładnie nad podestami do skoków do wody z różnej wysokości, nie jest dodatkowo płatny, czyli podstawowy bilet wstępu wystarcza do korzystania z tego basenu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,241 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger, Demjen, czy Miskolc? jaceks 4 8,902 04-10-2013, 10:31
Ostatni post: Timo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości