Do Mezokovesd z Śląska
#1
Witam ! w sobotę 1.08 15 r . wyruszam z Rudy Śląskiej do Mezokevesd przez Ustroń,Trzyniec, Żylina no i potem D1 Preszów , Koszyce praktycznie pod węgierską granicę. Na Słowację kupuję winietę a na Węgry w zasadzie chyba warto warto bo to tylko 56 km. Jeżeli ktoś miał jakieś "niespodzianki" na tej trasie bardzo proszę o info.
Oczywiście uwagi co do trafności wybranej drogi też mile widziane. Wino stawiam za dobre rady w beczce na basenach Język
Odpowiedz
#2
(30-07-2015, 10:09)hanek napisał(a): ...1.08 15 r . wyruszam z Rudy Śląskiej do Mezokevesd przez Ustroń,Trzyniec, Żylina no i potem D1 Preszów , Koszyce praktycznie pod węgierską granicę.
Na Słowację kupuję winietę a na Węgry w zasadzie chyba warto warto bo to tylko 56 km. ...

W zasadzie to najlepsze rozwiązanie dojazdu do Mezőkövesd Uśmiech.
Jeśli nie planujesz "pozwiedzać" - tylko odpocząć w Mezőkövesd - to możesz zrezygnować z jazdy po węgierskich płatnych M31 i M3 ... czas przejazdu od Miszkolca do Mezőkövesd to niecała godzina. Trasa omijająca autostrady węgierskie jest b.dobrze oznaczona, jedziesz cały czas po drodze nr.3.
Szerokości i przyczepności... miłego pobytu.
Odpowiedz
#3
Dzięki Sztasek !
Odpowiedz
#4
Ponawiam temat Katowice - Mezőkövesd
Google map ostatnio ciągnie mnie na granice z Słowacją przez Piwniczna Zdrój, a cały czas jeździłem przez Muszynę.
Ktoś ma może jakiś porównanie tych tras ?.
Podobno przez Piwniczna to tak non stop góry i doliny Uśmiech
Odpowiedz
#5
(09-06-2016, 20:22)hanek napisał(a): Ponawiam temat Katowice - Mezőkövesd
Google map ostatnio ciągnie mnie na granice z Słowacją przez Piwniczna Zdrój, a cały czas jeździłem przez Muszynę.
Ktoś ma może jakiś porównanie tych tras ?.
Podobno przez Piwniczna to tak non stop góry i doliny Uśmiech

moja trasa ... Katowice - Bielsko-Biała - Korbielów - Dolny Kubin - Zvolen - Detva - Lučenec - Somoskőújfalu - Salgótarján - Mátraszele - Mátraterenye - Pétervására - Eger - Mezokovesd
Odpowiedz
#6
Te góry i doliny przez Piwniczną Zdrój nie takie straszne (mam je na co dzień) i porównywalne z Muszyną. Dodatkowo w 2015 r otwarto nowy most - przejście graniczne pomiędzy Piwniczną Zdrój a Mniszkiem i najgorszy odcinek gdzie było wiele osuwisk omijamy piękną nową drogą. Później taka sobie droga do Preszowa a dalej już bardzo dobrze. Pozdrawiam i przyjemnego wypoczynku.
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425...rects=true
Odpowiedz
#7
Prawdopodobnie jednak wypróbuję trasę proponowaną przez Sztaska choć mam sentyment do okolic gdzie mieszka Leon, może w drodze powrotnej Uśmiech.
Sztasek jakie winety mam kupić ?
aha ! ja w Mezokovesd będę od 1 sierpnia jakby co to najlepsze wino Wino na basenach mają w "Beczce" zapraszam Uśmiech
Odpowiedz
#8
Budują tam jakiś nowy stragan, może będą tam sprzedawać jeszcze lepsze?
Odpowiedz
#9
To nie ma już Beczki ? :dodgy:
Gdzie by tak w Słowacji zrobić przystanek na smażony syr i :piwo: ? masz jakieś propozycje ?
Odpowiedz
#10
Witam ! kombinję trasę w stylu Sztaska ale przez Cieszyn ktoś jechał lub jakies uwagi ? bo nie wiem czy mam kupować viniety ! ?
Katowice - Cieszyn - Karwina - Martin - Zvolen - Detva - Lučenec - Somoskőújfalu - Salgótarján - Mátraszele - Mátraterenye - Pétervására - Eger - Mezokovesd
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Mezokovesd z Katowic bez samochodu hanek 2 868 18-04-2023, 0:29
Ostatni post: Waldek
  dojazd z Krakowa do Mezokovesd adddd 2 4,026 24-07-2013, 8:26
Ostatni post: adddd



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości