Docelowo: Czarnogóra...
#11
Podzielam zdanie Pudelek. Nie ma to jak papierowy przewodnik. Słuchajcie - na jeden dzień jedziemy podczas tej wycieczki do Tirany. Był tam ktoś? Co o niej sądzicie? Ogólnie to Albania/Macedonia bardziej mnie kręci jeszcze niż Czarnogóra. Są tam jakieś fajne sklepy z pamiątkami, albo kebabem?
Odpowiedz
#12
(05-06-2016, 7:46)grzesiuu napisał(a): Podzielam zdanie Pudelek. Nie ma to jak papierowy przewodnik. Słuchajcie - na jeden dzień jedziemy podczas tej wycieczki do Tirany. Był tam ktoś? Co o niej sądzicie? Ogólnie to Albania/Macedonia bardziej mnie kręci jeszcze niż Czarnogóra. Są tam jakieś fajne sklepy z pamiątkami, albo kebabem?

zalezy o jakim kebabie myslisz - czy doner kebap [taki jest powszechnie dostepny w Polsce], czy sis (turecki); doner jest najbardziej znany Polakom, ale jest tylko jedna z odmian kebaba !

Kebaby typu sis to raczej obiadowe dania, ja nie czuje sie na silach, zeby dokladnie tlumaczyc, co i jak jest z tymi kebabami (bo po prostu nie jem tego czesto), ale moge Cie odeslac do tekstu Izy z Turcji w Sandalach - tam jest dokladnie wyjasnione, jaki charakter ma dana odmiana kebabu.

a co do sklepow z pamiatkami - jesli myslisz o pamiatkach takich, jak np. w Zakopanem, to nie nastawialbym sie. Co prawda sama Tirane potraktowalismy tranzytowo, ale jezdzilismy troche po prowincji (m.in. w okolicach granicy albansko-macedonskiej, bylismy np. w Radomire i Peshkopi) - gwarantuje, ze jedynymi pamiatkami stamtad beda zdjecia, wspomnienia i pieczatki w paszporcie (o te ostatnie trzeba prosic wszedzie na Balkanach, oprocz wjazdu do Serbii)
Odpowiedz
#13
Trochę się boję jechać, jednak... Widzicie co się na świecie dzieje, co o tym sądzicie? Czarnogóra jest bezpieczna, a tym bardziej Tirana i Albania? Czy tam na plaży będzie bezpiecznie czy jest jakieś ryzyko?
Odpowiedz
#14
(07-06-2016, 9:47)grzesiuu napisał(a): Trochę się boję jechać, jednak... Widzicie co się na świecie dzieje, co o tym sądzicie? Czarnogóra jest bezpieczna, a tym bardziej Tirana i Albania? Czy tam na plaży będzie bezpiecznie czy jest jakieś ryzyko?

A czy w Zakopanem nie boisz się że dostaniesz "ciupazecką". W Albanii a tym bardziej w Czarnogórze masz takie samo prawdopodobieństwo. Zresztą tam gdzie was zabiorą to zapewne będzie jak poniżejUśmiech

https://www.google.pl/maps/@41.3319185,1...192!8i4096

Obrazek możesz poobracać i zbliżyć w dowolnym kierunku, bo jest to "Street View Googla" i przykład marketu w Tiranie Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Co do plaż; w Albanii i tak na plaży nie będziesz, a w Czarnogórze są one bezpieczniejsze niż w Polsce bo każda ma swojego "właściciela" który odpowiada za porządek i bezpieczeństwo na plaży
Odpowiedz
#15
Chodziło mi o strach związany z terroryzmem...
Odpowiedz
#16
mysle, ze w Albanii/Czarnogorze nie ma jakiegos duzego zagrozenia, nie sadze, zeby bylo wieksze niz w PL
Odpowiedz
#17
No to git Panowie... Nie mogę znaleźć kantora z walutą serbską i albańską w Rzeszowie. Kojarzy ktoś może taką na podkarpaciu?
Odpowiedz
#18
(07-06-2016, 18:10)grzesiuu napisał(a): Chodziło mi o strach związany z terroryzmem...

Jeździłem przez Bośnię i Hercegowinę (muzułmanie) w czasach gdy można było spotkać tablice "uwaga miny", gdzie w Mostarze w samym centrum miasta, przy słynnym tureckim moście, mogłeś kupić kałacha, gdzie niektóre opinie na forach były, delikatnie mówiąc, znacznie drastyczniejsze i jak widzisz i ja, i moja rodzina, jak również wielu znajomych, którzy pojechali za moją poradą, głównie do Czarnogóry, wróciło z wakacji zadowolonych, by nie rzec zachwyconych JęzykSzeroki uśmiechWino
Odpowiedz
#19
A tak z innej beczki: chcielibyscie zamieszkac tam albo w Albanii Uśmiech?
Odpowiedz
#20
(07-06-2016, 19:27)grzesiuu napisał(a): No to git Panowie... Nie mogę znaleźć kantora z walutą serbską i albańską w Rzeszowie. Kojarzy ktoś może taką na podkarpaciu?

A po co Ci te waluty. Weź Euro, bo i tak w Czarnogórze jest Euro a na Serbii, czy Albanii bez problemu przyjmą tę wlutę.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości