Dokąd pociągiem z Balatonföldvár?
#1
Będziemy nad Balatonem (Balatonföldvár) w lipcu - może być gorąco i chyba trochę na wyrost planowałem objechanie pociągiem większej części jeziora.

Sprawdziłem trasę z Balatonfoldvar do Balatonfured i wyszło mi w jedną stronę ponad trzy godziny! Odpada. Stanęło na tym, że możemy podjechać pociągiem do Siofok (20min) i zwiedzić to miasto (chyba nie będę potrzebował wtedy Balaton Mix) lub wsiąść na prom i popłynąć do Balatonfured - co wy na to? Która opcja lepsza dla dzieci 11 i 6 lat?

Sprawdzę jeszcze opcję z tym zoo w Veszprém.
Odpowiedz
#2
W dni gorące największą frajdą dla dzieci będzie wycieczka (rejs) statkiem po Balatonie... lub podróż (np. pociąg + statek) na drugą stronę jeziora, kąpiel, obiad, lody i powrót.
Odpowiedz
#3
- rejs statkiem po Balatonie jak najbardziej (opiszcie jakieś swoje doświadczenia, nazwy przystani, statków, ceny)
- podróż na drugą stronę brzmi fajnie, ale tu zostaje jedynie prom, bo pociągiem będzie za długo
- jeśli pociąg to myslę, że zostaje mi tylko Siofok
- po rozmowie z dziećmi zoo odpada, bo stwierdziły, że na pewno nie będzie lepsze niż to w Budapeszcie (chyba w sumie racja)
Odpowiedz
#4
creep22 - np. z Fonyód płyniesz statkiem rejsowym do Keszthely, 23 km. Zwiedzanie miesta, lody. Kąpiel w Balatonie dla ochłody. Obiad. Powrót do Balatonfoldvar, to ok. 1.5 godz. pociągiem.
Odpowiedz
#5
z Balatonfolfvar w sezonie odpływa z przystani dość dużo statków - można płynąć i na drugą stronę (pod Tihany) i do sąsiednich miejscowości - wybór chyba jest dość spory dla każdego Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości