Dokumenty samochodu
#1
Jakie dokumenty musi posiadać samochód zarejestrowany na Węgrzech. Czy i gdzie na Węgrzech można sprawdzić czy auto nie jest poszukiwane? Podpowie ktoś
Odpowiedz
#2
(04-12-2015, 15:04)Michal7 napisał(a): Jakie dokumenty musi posiadać samochód zarejestrowany na Węgrzech.

törzskönyv - karta pojazdu
forgalmi engedély - dowód rejestracyjny
eredetiségvizsgálatról szóló hatósági határozatot - dokument o zbadaniu autentyczności
Jest też to: "járműkísérő lap" - dokument wystawiany dla aut zakupionych poza granicami Węgier.

(04-12-2015, 15:04)Michal7 napisał(a): Gdzie na Węgrzech można sprawdzić czy auto nie jest poszukiwane?

Okmányiroda i Na tej stronie lista...
Odpowiedz
#3
Dzięki Sztaszku. Niestety mój węgierski jest na poziomie takim jak mój chiński, czyli wcale, zatem czy mógłbyś mnie jeszcze uświadomić co to jest Okmányiroda i czy węgierska policja jest w stanie sprawdzić samochód czy nie jest kradziony, a jeśli tak to jak to się zwyczajowo z nimi załatwia i czy da się to zrobić znając jedynie angielski. Chodzi mi o Budapeszt.
Odpowiedz
#4
(05-12-2015, 15:36)Michal7 napisał(a): ...co to jest Okmányiroda
...czy węgierska policja jest w stanie sprawdzić samochód czy nie jest kradziony...

Okmányiroda - urząd d/s dokumentów, to biuro gdzie załatwiają wszystko co związane jest z dukumentami... takich urzędów na terenie Węgier jest ponad 200 Uśmiech
Urząd d/s dokumentów
Na Węgrzech nie ma żadnej rejonizacji, sprawy załatwiasz tam, gdzie ci się podoba. Przez internet też załatwiają.

Węgierska policja nie udziela takich informacji, info znajdziesz na wcześniej podanej stronie lub zapytasz w powyższym biurze.
Odpowiedz
#5
Żyć nie umierać. Normalnie bym się przeprowadził gdyby nie węgierski i papryczki Uśmiech
Odpowiedz
#6
(05-12-2015, 17:18)Michal7 napisał(a): Żyć nie umierać. Normalnie bym się przeprowadził gdyby nie węgierski i papryczki Uśmiech

... nie bardzo rozumiem o co biega Zdziwiony
Odpowiedz
#7
(05-12-2015, 17:29)Sztasek napisał(a):
(05-12-2015, 17:18)Michal7 napisał(a): Żyć nie umierać. Normalnie bym się przeprowadził gdyby nie węgierski i papryczki Uśmiech

... nie bardzo rozumiem o co biega Zdziwiony

Pewnie chodzi mu że jest to takie łatwe w przeciwieństwie co się u nas wyprawia :-)
Odpowiedz
#8
Dokładnie tak Majo. Wygląda na to, że jakoś jest to prostsze i poukładane na Węgrzech bardziej niż w Polsce, ale węgierski to dla mnie jakaś czarna magia, no i mam uczulenie na paprykę-szczególnie surową.
Odpowiedz
#9
Zauważyłem już dawno, że litery na tablicach rej. są przypadkowe, w żaden sposób nie związane z lokalizacją. Za to tablice są tylko 6-znakowe.
Odpowiedz
#10
(07-12-2015, 10:25)eplus napisał(a): Zauważyłem już dawno, że litery na tablicach rej. są przypadkowe, w żaden sposób nie związane z lokalizacją. Za to tablice są tylko 6-znakowe.

Uśmiech litery na tablicach rej. nie są przypadkowe, w żaden sposób nie związane z lokalizacją.
Numery na tablicy rejestracyjnej to odpowiednia kolejność zbioru liter i cyfr wydawanych w odpowiedniej kolejności (są wyjątki wybierane z szeregu). Na podstawie szeregu liter i cyfr można stwierdzić - nie tylko na oko - w jakich latach tablica rejestracyjna została przypięta do pojazdu.
... pierwasza tablica z tego szeregu, teoretycznie, to AAA 001 Uśmiech
Pierwszy raz przyporządkowany numer rejestracyjny pojazdu jest na stałe związany z tym jednym pojazdem.
W momencie zmieny właściciela, wymieniany jest tylko dowód rejestracyjny i dokonywany jest wpis w dokumentach na stałe związanych z pojazdem.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przeprowadzka na Węgry - niezbędne dokumenty i inne Lalusza 38 29,129 05-11-2020, 8:33
Ostatni post: Sztasek
  Rejestracja Samochodu z darowizny michalma7 4 2,495 21-10-2019, 15:16
Ostatni post: Dżasta
  Pomoc w zakupie samochodu na Węgrzech Maciejka 9 6,146 15-05-2019, 23:56
Ostatni post: Saawik
  Kupno samochodu na Węgrzech denyero3 1 2,132 20-04-2019, 6:04
Ostatni post: Sztasek
  Zagubione dokumenty samochodu - prośba o pomoc Zenith 7 3,266 21-11-2018, 22:43
Ostatni post: Zenith



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości