Gdzie kupować wino?
#31
... rzadko kupuję wino w sklepie, najlepiej bezpośrednio od producenta z degustacją w piwnicy ... Wino
Odpowiedz
#32
To jest dobra nazwa, bo Koztarsasag to republika, jest czy raczej było na tablicach granicznych. Koz- to wspólne czy komunalne - kozep, kozepiskola. Więc rymuje się jakby "republika wina", super hasełko. Przepraszam za off.
Odpowiedz
#33
(15-10-2015, 16:49)eplus napisał(a): To jest dobra nazwa, bo Koztarsasag to republika, jest czy raczej było na tablicach granicznych. Koz- to wspólne czy komunalne - kozep, kozepiskola. Więc rymuje się jakby "republika wina", super hasełko. Przepraszam za off.

Sorry Winnetou ale ta középiskola to nie ma nic wspólnego z köztarsaság bo to jest szkoła średnia.
Jednak muszę przyznać, że Twoje odgadywanie znaczeń ma często sens albo jest po prostu napełnione po brzegi kreatywnością.
Odpowiedz
#34
Dzięki, jednak atomowych klusek czy tam knedli nie udało mi się na razie przebić. Oczko
Odpowiedz
#35
(15-10-2015, 13:47)Sztasek napisał(a): ... rzadko kupuję wino w sklepie, najlepiej bezpośrednio od producenta z degustacją w piwnicy ... Wino

Z racji tego że "pracuje" z węgierskim winem, także większość mam bezpośrednio od winiarzy, ale nie wszyscy mają taką możliwość Uśmiech.
Odpowiedz
#36
Witam, chcę ugotować mule w białym winie dostałem od brata z wycieczki do Węgier wino "Tokaji Furmint " jeszcze go nie otwierałem, jakie jest w smaku? czy będzie się nadawać do owoców morza?
Odpowiedz
#37
(27-01-2016, 17:07)janeknow napisał(a): Witam, chcę ugotować "mule w białym winie" ... dostałem od brata z wycieczki do Węgier wino "Tokaji Furmint" jeszcze go nie otwierałem, jakie jest w smaku? czy będzie się nadawać do owoców morza?

Tokaji Furmint to półsłodkie wino ... Oczko potrzebne wytrawne lub półwytrawne.
Pamiętaj o tym, że gotowanie w winie to gotowanie w wodzie, tylko w odpowiednim momencie dodaje się wina.
Odpowiedz
#38
Nie wiem, czy będzie wino, ale od 8 do 14 lutego w Lidlu będą produkty węgierskie. Salami, baton twarogowy i inne, nie podane w gazetce. Cieszy mnie to bardzo?
Odpowiedz
#39
(31-01-2016, 13:55)Wojtas81 napisał(a): Nie wiem, czy będzie wino, ale od 8 do 14 lutego w Lidlu będą produkty węgierskie. Salami, baton twarogowy i inne, nie podane w gazetce. Cieszy mnie to bardzo?

będzie z czego wybrać >>> WINA WĘGIERSKIE masz pod ręką
Odpowiedz
#40
Wina nie piję, fachowcem nie jestem Oczko
Ale na liście z Lidla jest olaszrizling Varga z Badacsonyi.
Zapamiętałem że to rizling polecany przez sąsiada z Csopak pana Jasdi
który sam jest winiarzem i ma wysoką markę na rynku.
Może taka rekomendacja komuś się przyda.
Żona pija tylko wina od pana Jasdi ja niestety (lub stety) nie potrafię docenić wina.
Cóż są inne szlachetne trunki Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fröccs - wino z wodą sodową Cytryna 13 16,783 14-10-2018, 19:35
Ostatni post: Helka Travel
  Sadzonki winorośli - gdzie kupić? polijerry 3 3,922 30-04-2018, 13:48
Ostatni post: polijerry
  Kody rabatowe na wino węgierskie dla użytkowników forum ! smak_węgier 4 6,565 17-02-2015, 19:54
Ostatni post: Sztasek
  Nowe wino - Füredgyöngye malika_12 3 6,112 02-07-2014, 7:17
Ostatni post: Sztasek
  Wino - prezent crashew 4 6,378 21-06-2014, 19:58
Ostatni post: crashew



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości