Gdzie nie jechać na Węgrzech?
#1
Tak tu dużo wątków, gdzie warto jechać na Węgrzech...
A może spójrzmy na sprawę z innej strony - jakie miejsca stanowczo odradzacie na Węgrzech? Oczko
Macie tego typu miejsca? (opisujcie subiektywnie, najlepiej z własnego doświadczenia Uśmiech ).
Odpowiedz
#2
Żeby nie robić śmietnika we wprowadzeniu - moich anty-faworytów opiszę w osobnym poście - będzie ich dokładnie dwóch:
  1. Keszthely - nic ciekawego, drogo.
  2. Heviz - pełno zachodnich turystów, rozwrzeszczane to strasznie Smutek

A tak poza tym - całe Węgry obowiązkowo do zaliczenia chociaż raz w życiu Uśmiech
Odpowiedz
#3
Czy ja wiem, czy Keszthely takie słabe? Najstarsze miasto nad Balatonem, ważny ośrodek kulturalny i turystyczny. Znajduje się tu wiele miejsc wartych odwiedzenia, np. zachwycający pałac rodziny Festeticsów, w którym mieści się słynna biblioteka Helikon, a także Kościół Franciszkanów z XIV w. czy też Muzeum Balatonu. Keszthely to jednak przede wszystkim miejscowość wypoczynkowa, z zadbanymi plażami i mnóstwem restauracji. Tanio nie jest, ale jednak polecam.
Odpowiedz
#4
(27-10-2014, 19:39)adamk76 napisał(a): Czy ja wiem, czy Keszthely takie słabe? Najstarsze miasto nad Balatonem, ważny ośrodek kulturalny i turystyczny. Znajduje się tu wiele miejsc wartych odwiedzenia, np. zachwycający pałac rodziny Festeticsów, w którym mieści się słynna biblioteka Helikon, a także Kościół Franciszkanów z XIV w. czy też Muzeum Balatonu. Keszthely to jednak przede wszystkim miejscowość wypoczynkowa, z zadbanymi plażami i mnóstwem restauracji. Tanio nie jest, ale jednak polecam.

Są to interesujące miejsca (nie wiedziałem nawet! Szeroki uśmiech), ale nie jest tanio. Ale mnóstwo restauracji, plaże, dużo Niemców, olbrzymie ceny - jak dla mnie niefajnie, następnym razem, jak już - to zobaczyć zabytki i uciekać Oczko
Odpowiedz
#5
Restauracje i plaże lubię, nie mam nic przeciwko Niemcom, a ceny fakt, zawyżone, ale to wszędzie nad Balatonem... No i te zabytki bardzo ładneDodgy
Odpowiedz
#6
Fakt, Keszthely (Hévíz też) nie należą do tanich miejsc. Ale to nie znaczy, żeby tam nie jechać, wprost przeciwnie - te miejsca przyciągają, coś tam jest...
Na odpoczynek dużo lepszym jest pobliski Kehidakustány, Gyenesdiás, Vonyarcvashegy ...
Odpowiedz
#7
No właśnie, Hévíz też nie taki zły: malownicza miejscowość uzdrowiskowa, położona wśród zielonych wzgórz kilka kilometrów od Balatonu. Znajduje się tu ogromne jezioro termalne, w którym nawet zimą temperatura wody ma co najmniej 25 stopni. Ponadto mieszczą się budynki sakralne, np. osobliwy Kościół Ducha Świętego, muzea i pomniki. Wiele tu również restauracji, knajpek i piwniczek, w których można spróbować lokalnej kuchni i wina.
Odpowiedz
#8
(27-10-2014, 23:01)adamk76 napisał(a): No właśnie, Hévíz też nie taki zły: malownicza miejscowość uzdrowiskowa, położona wśród zielonych wzgórz kilka kilometrów od Balatonu. Znajduje się tu ogromne jezioro termalne, w którym nawet zimą temperatura wody ma co najmniej 25 stopni. Ponadto mieszczą się budynki sakralne, np. osobliwy Kościół Ducha Świętego, muzea i pomniki. Wiele tu również restauracji, knajpek i piwniczek, w których można spróbować lokalnej kuchni i wina.

W basenach termalnych w Heviz - pełno Niemców i ceny... wysokie Smutek
I do tego wkradła się komercja z zachodnimi turystami :/
A Heviz (i Keszthely) z niskimi cenami i bez zachodnich turystów = bajka! Uśmiech
Odpowiedz
#9
(27-10-2014, 23:29)Simon napisał(a): A Heviz (i Keszthely) z niskimi cenami i bez zachodnich turystów = bajka! Uśmiech

Ale to się nigdy nie zdarzy i śmiem twierdzić, że dla osób z fobią antyniemiecką całe Węgry -- jeszcze z ich historią -- w ogóle nie będą specjalnie urokliwe...
Odpowiedz
#10
(28-10-2014, 0:03)adamk76 napisał(a):
(27-10-2014, 23:29)Simon napisał(a): A Heviz (i Keszthely) z niskimi cenami i bez zachodnich turystów = bajka! Uśmiech

Ale to się nigdy nie zdarzy i śmiem twierdzić, że dla osób z fobią antyniemiecką całe Węgry -- jeszcze z ich historią -- w ogóle nie będą specjalnie urokliwe...

A co do Niemiec: fobii antyniemieckiej nie mam, wiem, że to utopia, ale Węgry moim zdaniem podróżniczo są świetne - winnice Tokaju, kuchnia, architektura, a nawet te rzekomo nudne pola kukurydzy... super, właśnie dla mnie są urokliwe -)tylko jakoś nie lubię tych współczesnych Niemców - windują po prostu ceny i zabijają to coś, co jest w każdym kraju (myślę stereotypowo, ale tak jest w większości) Oczko
Odnośnie historii, to wiem, że kiedyś Flaga węgierska były połączone z Austrią (sojusz z Niemcami), ale mi to nie przeszkadza - Bratankowie (Bratanki?) mają ciekawą historię Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,296 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,569 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Gdzie z dziećmi? misia90 3 868 06-07-2022, 14:22
Ostatni post: bastus2



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości