Gdzie się oświadczyć:D
#1
Witam tak jak w temacieUśmiech za kilka tyg wybieram się z moją dziewczyną do Budapesztu.Ona myśli że jedziemy tam tylko zwiedzić miasto ale ja mam trochę inny planUśmiech.Dla tego chciałem was zapytać o jakieś ciekawe miejscówki które by się do tego nadawały chodzi mi głownie o jakiś fajny lokal może park.Prosiłbym o podanie adresów oraz nazw lokali z adresami jeśli takie znacie.Z góry dziękujeUśmiech

Pozdrawia Shogun z Krakowa
Odpowiedz
#2
Na Wzgórzu Gellerta nocą jak nicUśmiech Trzymam kciukiUśmiech
Odpowiedz
#3
W Lasku Miejskim (Városliget), np. na dziedzińcu zamku Vajdahunyad albo, jak w piosence, "w parku pod platanem, pani siądzie z panem, da mu swoje usta rozkochane" (platany tam rosną).
Odpowiedz
#4
O, super pomysł :-)
No to romantycznych miejsc w Budapeszcie jest "od ciula", w zależności od tego czy będzie ciepło i która będzie godzina i czy chcecie być samymi, w intymnej atmosferze czy wśród ludzi? Polecam zdecydowanie:

1.Kamjon ma rację: Wzgórze Gellerta wieczorem, cudowne widoki, bardzo romantycznie, tylko dużo turystów - trzeba znaleźć ustronne miejsce, można na przykład zejść schodkami "poziom" nizej i na ławeczce się oświadczyć, ale jest wtedy szansa napotkania miejscowego kloszarda.
2. Wieczorny rejst statkiem po Dunaju, bilet kosztuje 2100 HUF od osoby, więc koszty małe a wrażenia super. Plus: pięknie rozświetlone nabrzeże. Minusy: turyści na statku i może wiać.
3.Lasek Miejski - dziedziniec zamku Vajdohunyad o zmroku robi wrażenie, tylko że przy ładnej pogodzie dużo tam osób a w sobotę dodatkowo pary ślubne robią sobie tam sesje fotograficzne.
4. Jeden z mostów - Most Łańcuchowy lub Wolności - są najpiękniej oświetlone a i wieczorem nie ma tam wielu osób.
5. Lokale? No cóż, żeby nie dać plamy i było elegancko to polecic mozna tylko te znane ale też niestety droższe: Gerbeaud na placu Vorosmartyego, Ruszwurm na Wzgórzu Zamkowym, Gundel w Lasku Miejskim lub kawiarnia Central w Śródmieściu.
6. Jeżeli to ma byc środek dnia a nie wieczór (lub chcesz podtrzymać romantyczna atmosferę) to śmiało można kolejką podmiejską HEV pojechać do Szentendre, które - mimo turystów-zawsze jest romantyczne, moja żona uwielbia się po nim włóczyć. Oczywiście ze mną :-)
7. Wyspa Małgorzaty jest też dobrym pomysłem, kwestia tylko miejsca. Ruiny zakonu Dominikanek? Kościółek św.Michała?
8. Jak nie Wzgórze Gellerta to można na Wzgórzu Zamkowym, które wieczorem jest opustoszałe. Idealnym miejscem są Baszty Rybackie na które wieczorem wstęp jest darmowy a widoki przepiękne, bo na Parlament i Bazylikę.
Odpowiedz
#5
Podpisuję się pod powyższym; jako zwolennik tradycji w Budapeszcie zdecydowanie poleciłbym Most Łańcuchowy. Ale jeśli w grę wchodzi wieczór, to dlaczego nie rozważyć romantycznej opcji w cudownie oświetlonym, gorącym basenie na kąpielisku Szechenyi? Oczko

Z resztą można zdać się na los; wystarczy godzinny spacer wieczorową porą po pięknie oświetlonym śródmieściu i odpowiednia chwila/moment/miejsce samo się znajdzie Oczko
Odpowiedz
#6
Ok dziękuje wam za radę najbardziej podoba mi się pomysł z tym wzgórzem Gellerta oraz z mostemUśmiech Jak wrócimy dam znać jak wyszłoUśmiech
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
A ja przyjęłam oświadczyny w deszczowy wieczór na Moście Wolności kilkanaście miesięcy temu. Było bardzo romantycznie. Ile razy jesteśmy w Budapeszcie wracamy na ten most. I zawsze zapominamy zabrać kłódkę, żeby ją tam zawiesićOczko
Odpowiedz
#8
(01-04-2013, 21:43)shogun55 napisał(a): Ok dziękuje wam za radę najbardziej podoba mi się pomysł z tym wzgórzem Gellerta oraz z mostemUśmiech Jak wrócimy dam znać jak wyszłoUśmiech
Pozdrawiam

No to jak wyszło? Szeroki uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
Ja oświadczyłem się podczas weekendu majowego na nadbrzeżu Dunaju. Efekt pozytywny Język
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,782 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 390 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie zjeść smacznie i tanio? fvg 231 272,088 16-02-2021, 13:52
Ostatni post: ex-komar
  Komunikacja Jak czytać rozkład jazdy, gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej Waldek 5 13,313 11-08-2019, 10:30
Ostatni post: Sztasek
  Co, gdzie i jak ;) Andee` 20 18,453 01-03-2018, 12:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości