Gyenesdiás - rejsy statkiem i inne atrakcje. Pytanie.
#1
Witam. Na początku Sierpnia wybieram się do Gyenesdiás na camping Tulipan Bungalow Camping Resort, wszystko zamówione więc odliczamy dni do wyjazdu.
Mam pytanie odnośnie statków. Czytałem że są statki kursujące po określonych trasach - jest na forum tabela - natomiast interesowałby nas statek robiący kursy wycieczkowe czyli takie żeby po zwiedzaniu dostarczył nas do portu z którego wypłynęliśmy. Czy jest taka opcja w Gyenesdiás lub w Keszthely ? Ewentualnie gdzie najbliżej jest taki port ? Jadę z dziećmi więc raczej chodzi o rejs w dzień bez dyskoteki, dancingu itp.
Kolejna sprawa, Czy na plażach Gyenes i Dias jest możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego typu rower, kajak ? Jak na tych plażach z gastronomią ?
I ostatnie Oczko Czy ma ktoś opinie na temat campingu o którym pisałem powyżej ? Na bookingu niby opinie OK ale chętnie poznam z innego źródła. Na stronie campingu głównie piszą o basenie i barze natomiast cisza na temat wyżywienia, nie wiem czy brać sprzęt typu kuchenka, menażki czy jest jakaś buda z jedzeniem na miejscu żeby śniadanie ogarnąć czy między posiłkami młodym kupić hot-doga, czy innego langosza.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdro.
Odpowiedz
#2
Najbliższy port jest w Keszthely, statki spacerowe na 1-godzinny rejs wypływają w sezonie co 1 godzina, co 1,5 godziny.

Sprzęt typu rower wodny raczej na pewno można wypożyczyć. Z czym, jak z czym, ale z jedzeniem, gastronomią, to jeszcze nie słyszałam, żeby na Węgrzech były problemy Oczko
Odpowiedz
#3
(12-07-2017, 23:10)Marshall napisał(a): Gyenesdiás ...
Mam pytanie odnośnie statków. Czytałem że są statki kursujące po określonych trasach - jest na forum tabela - natomiast interesowałby nas statek robiący kursy wycieczkowe czyli takie żeby po zwiedzaniu dostarczył nas do portu z którego wypłynęliśmy. Czy jest taka opcja w Gyenesdiás lub w Keszthely ?

Porty w pobliżu to:
- Keszthely > możesz popłynąc do Balatongyörök, Szigliget, Badacsony.
Godzinne wycieczki w dzień i w okresie zachodu słońca z wypłynięciem i powrotem do Keszthely.
- Balatongyörök > możesz popłynąć do Keszthely, Szigliget, Badacsony, Balatonmáriafürdő.
Są też (chyba raz dziennie) wycieczki statkiem.
Odpowiedz
#4
Balatongyörök jest dalej i statek spacerowy - a o taki pyta forumowicz - wypływa raz o 16:30 (od 8 lipca do 20 sierpnia). Według mnie przy Keszthely, w którym godzinne rejsy z powrotem do macierzystego portu są od godz. 11:00 do 19:30 raczej nie ma się co mierzyć.
Odpowiedz
#5
(13-07-2017, 0:00)HelkaTours napisał(a): Z czym, jak z czym, ale z jedzeniem, gastronomią, to jeszcze nie słyszałam, żeby na Węgrzech były problemy Oczko

Wiem o tym, na Węgrzech jestem dosyć często. Chodzi mi o gastronomię na tym konkretnym campingu. Wiem, że poza nim jest tego dużo na google znalazłem kilka restauracji w promieniu mniej niż 1 km. Na stronie campingu nie ma informacji o zapleczu tylko tym barem w basenie się chwalą. Ostatnio byłem na wakacjach w Nadudvarze i na basenach była budka z jedzeniem, przy dzieciach pod opieką takie rozwiązanie to kapitalna sprawa. W Egerze to samo a o Hajduszo to nawet nie ma co pisać bo tam jest dopiero zatrzęsienie. Tak czy inaczej dam radę.
Dzięki za informacje o statku Uśmiech Keszthely mi pasuje bo i blisko mam no i pływa co godzinkę. Szuper Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gyenesdias - odstąpie rezerwacje 26.08 - 5.09.2018 dziadeck 0 1,626 08-08-2018, 9:31
Ostatni post: dziadeck
  Balatonszemes - kemping, atrakcje alice199 0 1,773 24-07-2018, 21:57
Ostatni post: alice199



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości