HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK
#1
Witam wszystkich.
Do tej pory byłem tylko czytelnikiem tego forum, ale teraz potrzebuję porady, więc założyłem nowy wątek.
Konkretnie mam pytanie:
Czy w Hajdunanas można znalęźć bez problemu na początku lipca kwaterę prywatną, ponieważ byłem do tej pory w dwóch pozostałych Miastach, i nie było większego problemu.
Pytam, ponieważ kilka lat temu byłem w Kisvardzie i niestety nie udało się.
I skoro już pytam, to przy okazji zadam drugie pytanie do osób, które już tam były:
Dlaczego warto wybrać się tam, a nie gdzie indziej, porównując np. te trzy miasta.
Byłem kilka razy w Sarospatak, i wiem, że tam jest bardzo duży tłok, w Tiszaujvaros już jest luźniej, a jak w Hajdunanas?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.Wino
Odpowiedz
#2
W Hajdunanas w środku wakacji tylko trzy załogi z Polski.
Odpowiedz
#3
(25-06-2014, 10:15)drake112 napisał(a): (...)
Czy w Hajdunanas można znalęźć bez problemu na początku lipca kwaterę prywatną, ponieważ byłem do tej pory w dwóch pozostałych Miastach, i nie było większego problemu.
(...)
Dlaczego warto wybrać się tam, a nie gdzie indziej, porównując np. te trzy miasta.
Byłem kilka razy w Sarospatak, i wiem, że tam jest bardzo duży tłok, w Tiszaujvaros już jest luźniej, a jak w Hajdunanas?

Jak w "Wielkiej Grze" Uśmiech odpowiadam najpierw na pytanie pierwsze.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, że tego i tego dnia na pewno znajdzie się kwaterę. Ja znalazłem w Hajdunanas kwaterę jedną z najsympatyczniejszych w dotychczasowych wyjazdach, w drugiej połowie lipca, o godzinie 20.30 w czasie deszczu i burzy, czyli w bardzo niekorzystnych warunkach. Z kolei w Sostofurdo szukaliśmy tego samego dnia wcześniej i nic nie znaleźliśmy. Trzeba wziąć pod uwagę, że baza noclegowa w Hajdunanas jest o wiele mniejsza, niż np. w Sosto, czy Haj-lo, więc wiele więcej zależy od przypadku, konkretnego dnia, itp. Powiem tak: z racji tej małej bazy nastawiając się na Hajdunanas starałbym się jednak coś sobie zaklepać wcześniej.

Pytanie drugie.

O Sarospatak nie napiszę nic, bo na tamtejszych basenach nie byłem. Porównując z Tiszaujvaros, gdzie byłem kilkukrotnie, to Hajdunanas jest dużo spokojniejsze, tłok jeszcze mniejszy, bo teren dość spory, można nawet powiedzieć, że baseny są w parku, bo są drzewa większe, niż te trochę rachityczne w Ti-ros, żywopłoty, alejki, rzeźby kamienne. Czyli otoczenie bardzo fajne, ceny biletów jedne z najniższych na Węgrzech. Mam wrażenie, że basenów leczniczych tak jakby więcej, niż w Ti-ros (mało z nich korzystam, więc to tak "na oko"). Jednak atrakcji w szerokim tego słowa znaczeniu jest mniej, niż Ti-ros, gdzie jest basen z falami (w Haj-nas brak), rwąca rzeka (w Haj-nas brak), stroma zjeżdżalnia + fajna kręta na pontonach (w Haj-nas króciutka i zjeżdża się powolutku), zabawy dla małych dzieci takie jak zamek, czy szeroka platforma do zjeżdżania (w Haj-nas w zasadzie tylko brodzik).

Reasumując.
Hajdunanas jest bardzo fajnym miejscem dla osób bez małych i większych dzieci, które wymagają atrakcji, bo w Haj-nas będą się nudziły podczas dłuższego pobytu. Po prostu Haj-nas to raczej dla osób, które chcą się wymoczyć, wypocząć spokojnie, poleżeć w fajnej, parkowej zieleni, itp.
Dla osób lubiących się wieczorem zabawić, samo miasto, też nie oferuje zbyt dużo atrakcji, mniej nawet, niż w Ti-ros, które to i tak nie jest tak "kurortowe" jak Eger, czy Haj-lo.
Odpowiedz
#4
No to w Sarospataku ludzi będzie jeszcze więcej, niż w T-uv, a atrakcje nieco słabsze, niż w Hn, nie ma też basenów leczniczych. I czego tak się tam ludzie pchają? Bo najbliżej z Polski, tanio i sympatycznie.
Odpowiedz
#5
Witam Moje pytanie do Andrasza jak jest w tym roku z weiściem na baseny w Tiszaujwaros dla gości z kempingu ???
sa opłaty czy wejscie za darmo jak bylo parę lat temu??
Odpowiedz
#6
Witam wszystkich gorąco i zapytanie do tych którzy nocowali na Campingu w Tiszaujvaros
1.Jak wygląda teren czy łatwo znalezć miejsce w cieniu
2.Czy skrzynki elektryczne są w niedużych odległościach od siebie czy raczej trzeba zabrać kilometr przedłużacza Oczko
3.Jak wyglądają sanitariaty chodzi mi konkretnie o czystość
4.Czy w cenie campingu są wejśćówki na kapielisko bo tego nie jestm do końca pewnien i prosiłbym o potwierdzenie
Odpowiedz
#7
Na Campingu w Tiszaujvaros w zasadzie nie ma cienia, co jest chyba największą niedogodnością tego Campingu. Jest jedno duże drzewo, pod którym stoją szczęściarze ,którym udało się tam ustawić. Wyznaczone parcele są cienia pozbawione...Z prądem jest róznie, w zależności od wybranego miejsca, w wyznaczonych parcelach nie ma z tym problemu. Sanitariaty raczej ok. Wejście na basen jest w cenie campingu...
Odpowiedz
#8
Witam zamierzamy w ten weekend wybrać się właśnie do Tiszaujvaros i tutaj mam kilka pytań.
1.Wiem, że w cenie campingu jest wstęp na baseny i tutaj moje pytanie czy jeżeli zameldujemy się na campingu w sobotę rano na 1 noc i w niedzielę wieczorem opuścimy camping to wejście na baseny mamy przez te 2 dni w cenie tego campingu tak? Głupie pytanie ale chciałbym się upewnić
2.Czy w basenach krytych są tylko baseny z siarką czy są również z zwykłą wodą ?
3.Czy na drodze z Rzeszowa przez Barwinek,Svidnik,Stropkov,Trebisov,Sarospatak i Tiszaujvaros są jakieś utrudnienia, objazdy itp. ?
4.Ta droga koło jezior na Słowacji tj. Vielka Domasa i Mała Domasa jest przejezdna i jaka jest jakość tej drogi bo po wcześniejsze lata była zamknięta a później czytałem, że jest w strasznie złym stanie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#9
(20-08-2015, 19:11)Lukass napisał(a): 1.Wiem, że w cenie campingu jest wstęp na baseny i tutaj moje pytanie czy jeżeli zameldujemy się na campingu w sobotę rano na 1 noc i w niedzielę wieczorem opuścimy camping to wejście na baseny mamy przez te 2 dni w cenie tego campingu tak? Głupie pytanie ale chciałbym się upewnić
2.Czy w basenach krytych są tylko baseny z siarką czy są również z zwykłą wodą ?
3.Czy na drodze z Rzeszowa przez Barwinek,Svidnik,Stropkov,Trebisov,Sarospatak i Tiszaujvaros są jakieś utrudnienia, objazdy itp. ?
4.Ta droga koło jezior na Słowacji tj. Vielka Domasa i Mała Domasa jest przejezdna i jaka jest jakość tej drogi bo po wcześniejsze lata była zamknięta a później czytałem, że jest w strasznie złym stanie.

1. Nie byłem gościem na tym campingu...
2. Odnosnie basenów z wodą... jest w czym przebierać, i na zewnątrz, i pod dachem...
> http://www.termal.tujvaros.hu/
3. Na tej trasie trwają roboty drogowe, spotkasz mijanki w 3-4 miejscach, ale to nie straszne, da się wytrzymać. Przejazdy w miarę są płynne.
5. Myślisz o krajowej nr.15 - jest wyremontowana do końca, ale ze względu na remont drogi na Koszyce, a ta jest nieprzejezdna, spotkasz TIR-y. Dalej w kierunku węgierskiej granicy też trwa remont nawierzchni jezdni. Są mijanki. Zapoznaj się z tym!
Odpowiedz
#10
Na tym akurat kampingu nie nocowałem ale w innych miastach na kampingach przy kapiepliskach jest ze za jeden nocleg płacisz a na basenach możesz przebywaci w dzien przyjazdu i dzień odjazdu. W Tiszaujvaros byłem kilka lat temu i z tego co pamiętam w budynku są tylko baseny termalne z róznymi temperaturami wody
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tiszaújváros eliza1385 16 5,045 21-10-2023, 7:38
Ostatni post: -piotr-
  Sárospatak monia 1,578 684,708 11-10-2023, 15:07
Ostatni post: Tomeq
  Hajdúnánás andrasz 44 64,181 12-05-2023, 20:52
Ostatni post: mazi2280
  Baseny w Tiszaujvaros eliza1385 171 192,005 22-08-2021, 8:07
Ostatni post: eplus
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,367 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości