Witaj na Forum Węgierskim!

Forum Węgierskie to miejsce spotkań i wymiany poglądów osób zainteresowanych wszystkim, co węgierskie. Na forum znajdziesz przydatne informacje dotyczące poruszania się po

Budapeszcie

, noclegów w okolicy

Balatonu

, a także najlepszych

węgierskich kąpielisk termalnych

.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji i życzymy miłego pobytu na forum!

usmiech

Zaloguj się, aby uzyskać
pełny dostęp do forum i ukryć ten komunikat!

Hajdúszoboszló
tkoko Offline
Użytkownik
Liczba postów:249
Węgierski:
RE: Hajdúszoboszló
(22-09-2017 12:36)McMichael napisał(a):  To trafiłaś na tą "europejską" część Rumunii, ale to nie oznacza, że cały kraj taki jest Uśmiech Ja w okolicach Satu Mare i Kluż przeraziłem się, że na drodze krajowej (i to ruchliwej) równorzędnym uczestnikiem ruchu z Tirem czy osobówką może być gość z owcami. Abstrakcja totalna i oderwanie od rzeczywistości jest tam na porządku dziennym

I to jest właśnie całe piękno Rumuni Język Jakiś samotny siwek bez jeźdzca "zasuwający kłusem" po czteropasmówce do centrum Hunedoary. Jakieś osiołki idące górami (Bucegi) nie wiadomo skąd i dokąd. Transylwania (od Sibiu do Brasov) z warownymi kościołami, gdzie czas zatrzymał się w średniowieczu. Romskie (Cygańskie) wioski znacznie "sympatyczniejsze" niż te na wschodzie Słowacji. Uśmiech
22-09-2017 17:23
Slavekk Offline
Użytkownik
Liczba postów:282
Węgierski:
(22-09-2017 12:36)McMichael napisał(a):  To trafiłaś na tą "europejską" część Rumunii, ale to nie oznacza, że cały kraj taki jest Uśmiech Ja w okolicach Satu Mare i Kluż przeraziłem się, że na drodze krajowej (i to ruchliwej) równorzędnym uczestnikiem ruchu z Tirem czy osobówką może być gość z owcami. Abstrakcja totalna i oderwanie od rzeczywistości jest tam na porządku dziennym
???
Nigdy w Polsce nie trafiłeś na bydło rogate albo owce na drodze?
Od niedawna prawo jazdy?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 7:17 przez Slavekk.)
Wczoraj 7:16
Simon Offline
Użytkownik
Liczba postów:603
Węgierski:Nie

(22-09-2017 17:23)tkoko napisał(a):  I to jest właśnie całe piękno Rumuni Język Jakiś samotny siwek bez jeźdzca "zasuwający kłusem" po czteropasmówce do centrum Hunedoary. Jakieś osiołki idące górami (Bucegi) nie wiadomo skąd i dokąd. Transylwania (od Sibiu do Brasov) z warownymi kościołami, gdzie czas zatrzymał się w średniowieczu. Romskie (Cygańskie) wioski znacznie "sympatyczniejsze" niż te na wschodzie Słowacji. Uśmiech

chociaz tego rumunskiego klimatu jest juz niestety coraz mniej... ostatnio jakos rzadziej widujemy tam krowy na drodze (rzadziej, niz np. jeszcze 2-3 lata temu) Smutek ale dalej jeszcze mozna sie natknac na szutrowa droge, czy przejazd przez rzeke w brod, gdzie w odleglosci 50 m pasa sie krowy czy owce, wieczorem spedzane z pastwiska dzwoneczkami. Po prostu folklor tego kraju Uśmiech

http://www.zamiedzaidalej.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 12:17 przez Simon.)
Wczoraj 12:15