Hajdúszoboszló
(22-09-2017, 13:36)McMichael napisał(a): To trafiłaś na tą "europejską" część Rumunii, ale to nie oznacza, że cały kraj taki jest Uśmiech Ja w okolicach Satu Mare i Kluż przeraziłem się, że na drodze krajowej (i to ruchliwej) równorzędnym uczestnikiem ruchu z Tirem czy osobówką może być gość z owcami. Abstrakcja totalna i oderwanie od rzeczywistości jest tam na porządku dziennym

I to jest właśnie całe piękno Rumuni Język Jakiś samotny siwek bez jeźdzca "zasuwający kłusem" po czteropasmówce do centrum Hunedoary. Jakieś osiołki idące górami (Bucegi) nie wiadomo skąd i dokąd. Transylwania (od Sibiu do Brasov) z warownymi kościołami, gdzie czas zatrzymał się w średniowieczu. Romskie (Cygańskie) wioski znacznie "sympatyczniejsze" niż te na wschodzie Słowacji. Uśmiech
Odpowiedz
(22-09-2017, 13:36)McMichael napisał(a): To trafiłaś na tą "europejską" część Rumunii, ale to nie oznacza, że cały kraj taki jest Uśmiech Ja w okolicach Satu Mare i Kluż przeraziłem się, że na drodze krajowej (i to ruchliwej) równorzędnym uczestnikiem ruchu z Tirem czy osobówką może być gość z owcami. Abstrakcja totalna i oderwanie od rzeczywistości jest tam na porządku dziennym
???
Nigdy w Polsce nie trafiłeś na bydło rogate albo owce na drodze?
Od niedawna prawo jazdy?
Odpowiedz
(22-09-2017, 13:36)McMichael napisał(a): To trafiłaś na tą "europejską" część Rumunii, ale to nie oznacza, że cały kraj taki jest Uśmiech Ja w okolicach Satu Mare i Kluż przeraziłem się, że na drodze krajowej (i to ruchliwej) równorzędnym uczestnikiem ruchu z Tirem czy osobówką może być gość z owcami. Abstrakcja totalna i oderwanie od rzeczywistości jest tam na porządku dziennym

(22-09-2017, 18:23)tkoko napisał(a): I to jest właśnie całe piękno Rumuni Język Jakiś samotny siwek bez jeźdzca "zasuwający kłusem" po czteropasmówce do centrum Hunedoary. Jakieś osiołki idące górami (Bucegi) nie wiadomo skąd i dokąd. Transylwania (od Sibiu do Brasov) z warownymi kościołami, gdzie czas zatrzymał się w średniowieczu. Romskie (Cygańskie) wioski znacznie "sympatyczniejsze" niż te na wschodzie Słowacji. Uśmiech

chociaz tego rumunskiego klimatu jest juz niestety coraz mniej... ostatnio jakos rzadziej widujemy tam krowy na drodze (rzadziej, niz np. jeszcze 2-3 lata temu) Smutek ale dalej jeszcze mozna sie natknac na szutrowa droge, czy przejazd przez rzeke w brod, gdzie w odleglosci 50 m pasa sie krowy czy owce, wieczorem spedzane z pastwiska dzwoneczkami. Po prostu folklor tego kraju Uśmiech
Odpowiedz
Szukam informacji czy są jakieś planowane remonty w Aquapalace planuje wyjazd w listopadzie i się chce upewnić czy jakieś baseny nie będą wyłączone.
Odpowiedz
Witam.

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa sylwestra na basenach?.
Odpowiedz
Wiele informacji znajdziesz na tym portalu:
http://www.szilveszterhajduszoboszlo.hu/
Odpowiedz
A ja mam inne pytanko. Czy ktoś może z forumowiczów przebywał w Thermal Hotel w Hajdúszoboszló ?

W między czasie od zadania powyższego zapytania dostałem wycenę pobytu w w/w hotelu. I mam takie dwie niejasności:
- Auqa-Palace covered experience bath (expect the day of check-out)
- the offer is with halfboard.

Rozumiem, że Auqa palace wstęp tylko bez dnia przyjazdu i wyjazdu ? A co do drugiego to oznacza nie pełne wyżywienie ?

Proszę o pomoc bardziej biegłych w angielskim.
Odpowiedz
except chkout - chyba prócz dnia wyjazdu
HB to chyba śniadanie + obiadokolacja, a trzy posiłki to full board.
Odpowiedz
Ok. Czyli Auqa palace wstęp w cenie hotelu bez dnia wyjazdu. O to HB muszę jeszcze dopytać bo niezbyt jasno to opisane co w to w chodzi ale pewnie tak jak eplus pisze. Mój znajomy ostanio był na HB tylko na miejscu przy obiadokolacji dowiedział się, że napoje do posiłku się nie należą i nie chodziło o alkohol ale o zwykły sok czy coś podobnego. Nie doczytał w ofercie.
Odpowiedz
Dostałem odpowiedź odnośnie tego HB z Thermal Hotel (po przetłumaczeniu przez google):

"Opcja niepełnego wyżywienia obejmuje śniadanie w formie bufetu i kolację w formie bufetu. Jeśli chcesz, możesz zjeść obiad zamiast kolacji, ale w takim przypadku powinieneś nas wcześniej poinformować. Podczas kolacji przy śniadaniu jest kawa i herbata. Obsługujemy małą butelkę wody mineralnej (2 dl) podczas obiadu lub lunchu. W cenie obiadu lub lunchu nie ma kawy, herbaty ani innych napojów bezalkoholowych."

Eplus miał rację - jak zawsze Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,647 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,345 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Hajduszoboszlo kowcio 22 10,713 29-04-2021, 11:42
Ostatni post: Sztasek
  Camping w Hajduszoboszlo rsobka 215 167,248 11-08-2019, 23:01
Ostatni post: Lendio
  Tanie noclegi w Hajduszoboszlo Dbest 26 23,733 16-07-2018, 14:58
Ostatni post: maj0nez



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości