Ile pieniędzy zabrać na Węgry?
#1
Witam
Wybieramy się latem samochodem do Egeru 3 noclegi i do Budapesztu 4 noclegi, mam pytanie ile pieniędzy
na obiady i drobne zakupy trzeba ze sobą zabrać na 3 osoby.
Odpowiedz
#2
Ceny na Węgrzech są takie jak w Polsce więc obiad w jednej knajpce zjesz za 15 pln a w innej za 50 a co do drobnych zakupow to kwestia co chcesz kupować Uśmiech Ogólnie ceny w sklepach nieznacznie się różnią od cen u nas
Odpowiedz
#3
Ja na pewno troszkę winka chcę kupić a żonka salami i takie paprykowe przetwory.
Domyślam się że cenowo to wyjdzie podobnie jak tydzień nad polskim morzem.
Dzięki za każdą radę i sugestie.
Odpowiedz
#4
(20-03-2014, 19:08)Marek19 napisał(a): (...)
Domyślam się że cenowo to wyjdzie podobnie jak tydzień nad polskim morzem.
(...)

Myślę, że wojti76 bardzo trafnie określił, że ceny są zróżnicowane.
Co do porównywalności do polskich realiów, to chociaż dawno nie byłem nad polskim morzem, podejrzewam, że Eger chyba można porównywać do Bałtyku, natomiast ceny w Budapeszcie chyba porównałbym do cen warszawskich. Tak jak w W-wie mam ulubione knajpki, natomiast uważam na snobistyczne restauracje z kosmicznymi cenami, tak w B-cie też są takie i takie.
Odpowiedz
#5
Bywamy regularnie na Węgrzech głównie z powodu lepszej jakości usług i dbania o klienta, co na każdym kroku można zauważyć. Ponadto gastronomia: temat rzeka ale to główny powód, że uwielbiam tam bywać. Wystarczy popatrzeć jedynie jak kelnerzy dbają o klienta, w jaki sposób podają dania, poruszają się.... Tak gdzie bywamy od lat ta sama obsługa, szef kuchni, właściciel nie to co u nas: zazwyczaj ludzie z łapanki lub na pracę sezonową. Mam swoje ulubione miejsca na Węgrzech i od lata potrawy, które jadam smakują tak samo. Ceny noclegów nawet w sezonie niższe niż w Polsce a jesli porównywalne to lepszy standard i czystość: np. apartament 4 os. nad Balatonem blisko plaży 40-60 EUR/dzień. Za podobny nad polskim morzem lub jeziorem trzeba zapłacić 450-600 zł. Ceny knajpek w Budapeszcie porównywalne z tymi w Warszawie natomiast na prowincji zazwyczaj taniej chociaz i tam nawet w polu trafiają się czardy nastawione na turystów z grubszym portfelem. Generalnie wszędzie znajdziesz coś na swoją kieszeń. Cena żywności, warzyw, owoców porównywalne z tymi u nas chociaż wędliny jak dobrej jakości kiełbasy są dośc drogie (3000-4000 HUF/kg). Przetwory mleczne też w podobnych cenach za wyjątkiem masła, bo te nie dość, że jest drogie to zupełnie bez smaku.
Wg mnie jeśli bierzesz gotówke t.j EUR/USD mimo wszystko zabierz kartę bankomatową bo nigdy nie wiadomo co się może przytrafić niespodziewanego. Jestem pewien, że na 100% będziesz zadowolony. Sporo moich znajomych, których "wysłałem" na Węgry wraca tam a Ci, którzy przejazdem jechali np. do Chorwacji żałowali, że nie zostali na Węgrzech.
Odpowiedz
#6
(23-03-2014, 16:19)makgajwer napisał(a): Przetwory mleczne też w podobnych cenach za wyjątkiem masła, bo te nie dość, że jest drogie to zupełnie bez smaku.

Podpisuję się pod tym. Sto procent zgody Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Dziękuje za cenne rady. To będzie nasza pierwsza wyprawa na Węgry i po tym co czytam na tym forum może nie być ostatnia.Mamy w planach tylko dwa miasta do zwiedzania Eger i Budapeszt. Sporo fajnych miejsc zostanie jeszcze do odkrycia i win do skosztowania.
Odpowiedz
#8
Miejcie oczy szeroko otwarte bo po drodze z pewnością będzie sporo niespodzianek do zobaczenia. Czasem warto zboczyć z trasy aby coś "zaliczyć". Nas ostatnio urzekło miasteczko Makó kiedy wracaliśmy z Siedmiogrodu przez Balaton do Polski. Tym bardziej, że w Rumunii infrastruktura jest dość zacofana jeśli chodzi o knajpki kawiarenki po drodze a to było pierwsze miasto po przekroczeniu granicy, gdzie zatrzymalismy się na pyszną kawę + strudle makowe (mákos rétes).
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,289 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,771 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości