Jakie kąpielówki / strój na basen?
#1
Takie pytanie:
Czy w basenach trzeba mieć obcisłe kąpielówki czy mogą być takie typu szorty?
Rozumiem, że czepki nie są wymagane?!
Odpowiedz
#2
No co ty - pełna dowolność. Z tym, że polecam mieć klapki. Chodzenie boso jest niezłe ale czasem alejki są pokryte asfaltem i .... łatwo poobcierać nogi.
Odpowiedz
#3
Witam

Raczej szorty takie cnm do połowy uda.
Widziałem facetów w kąpielówkach ale to raczej Ci nieświadomi (tak się nie ubiera na basen).

Klapki to dla wygody i bezpieczeństwa. Ręcznik. W Hotelach z basenami są do tego jeszcze szlafroki aby nie przewiało.

Sauna: wchodzimy bez klapek ale z ręcznikiem.
Odpowiedz
#4
Kwestia estetyki. Widziałem wielu w slipach kapielowych lub kąpielówkach, ale zwisający brzuchol nie poprawia wrażeń Uśmiech
Odpowiedz
#5
Może jakaś Pani się wypowie - mężczyźni nie znają się na modzie. Coś trzeba na sobie mieć, nawet małe dzieci muszą mieć pampersa.
W basenie pływackim pod dachem w Nyirbator obowiązują czepki.
Odpowiedz
#6
Moja kobieta nigdy nie pozwoliłaby mi ubrać wąskie, obcisłe kąpielówki jakie nosiło się 20 lat temu.
Faktycznie, to subiektywna kwestia estetyki, ale pewną tendencję wśród pokolenia 30-40 (nie mówiąc już o 20-latkach) się dostrzega...Nie każda kobieta ma ochotę oglądać wystające pośladki z pod tych skąpych slipów. Jeśli chodzi o basen, to szorty do uda uważam za najlepszy kompromis...sylwetka się wtedy optycznie wydłuża i całość wygląda dużo lepiej. Przesadą są szorty typu do kolana lub poniżej...takie rozwiązanie może być praktyczne, ale dopiero nad morzem (kąpiel, spacery, wyjścia do bliskiego sklepu itp).

Czekam również na opinie kobiet Uśmiech
Odpowiedz
#7
Nie mówię o slipach obcisłych tylko o obcisłych kąpielówkach (takie mniej niż pół uda- http://www.e-commerce.pl/zdjecia/Bielizn...92-big.jpg ) czy są wymagane?

Osobiście wole coś tego typu, takie luźniejsze http://media2.tchibo-content.de/newmedia...dzieci.jpg ale w takich na basen w PL nie wejde bo nie pozwalają.

Stąd pytanie czy moje preferencje nie są zakazane w H.
Odpowiedz
#8
Może uściślijmy...Według ogólnego podziału jednej z wiodących firm z branży, strój kąpielowy męski dzielimy na:
1. Slipy kąpielowe
2. Szorty kąpielowe
3. Szorty plażowe
a. mini szorty plażowe

Twój pierwszy link dotyczy szortów kąpielowych, natomiast drugi szortów plażowych. Natomiast ja wspominałem, iż według mnie najmniej estetyczne i zarazem niemodne są już slipy.
Preferuje 3a, czyli szorty plażowe mini...są uniwersalne, korzystam z takich strojów (również w Polsce) na basenach oraz nad morzem. Jeśli chodzi o Węgry, to tutaj w moim odczuciu wszystkie stroje są dozwolone, ponieważ w Nyiregyhaza widziałem osoby mające również te dłuzsze szorty plażowe i nikt nikomu z tego powodu nie robił problemów, z czym jak najbardziej się zgadzam.
Odpowiedz
#9
Na liście brak stringów. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#10
Osobiście wolę facetów w kapielówkach, slipy są passé Oczko

A co do czepków - na pewno w Mezokovesd oraz w Egerze na basenach pływackich czepek jest wymagany, zawsze jednak można go kupić za kilka złotych na miejscu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech kowcio 13 14,506 09-11-2023, 14:58
Ostatni post: au-iv-385223
  Dojazd na kąpieliska z podkarpackiego fvg 10 10,233 22-08-2023, 18:26
Ostatni post: eplus
  Pełna lista basenów termalnych na Węgrzech fvg 75 257,780 29-04-2022, 14:06
Ostatni post: kowcio
  Baseny termalne na Węgrzech Adin0 8 3,379 08-04-2021, 12:50
Ostatni post: Tomeq
  Zakaz siadania na brzegu basenu dla dzieci mikaz79 14 10,933 29-07-2019, 9:35
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości