Jakiego smartfona wybrać?
#11
a co powiecie o chinskiej marce Xiaomi? Warto wydac np. 700zl na telefon od nich?
Odpowiedz
#12
Wiele chińczyków to teraz topowe modele, w tym Xiaomi. Od jakiegoś czasu mają oficjalną polską dystrybucję, więc ich smartfony możesz znaleźć w wielu sklepach i samem ocenić, czy ci leży. Ja np. ostatnio zdecydowałem się na zakup chińskiego Oukitel K6000 Pro - wyświetlacz 5,5 cala full HD (1900x1200), 3 GB ramu, 32 GB wewnętrznej, jakiś tam typowy chiński procesor, i creme de la creme - bateria o pojemności 6000 mAh, co pozwala na wiele godzin pracy bez ładowania. Kupiłem za 800, ale znajdziesz go teraz już za 650. Generalnie warto pogrzebać, teraz chińczyków jest tyle, że na pewno znajdziesz coś dla siebie w cenie dwu albo trzykrotnie niższej od podobnego modelu ze znanych marek. Z tym, że uważaj - jeśli zamawiasz bezpośrednio z Chin, to choć cena będzie jeszcze niższa, to możesz mieć doliczone cło i vat. Nie zawsze się to zdarza, ale trzeba mieć to na uwadze. Z kolei wiele ogłoszeń telefonów na allegro to zwykłe pośrednictwo - oni zamawiają za Ciebie, i tak mogą Ci dowalić cło, a jeszcze płacisz im za pośrednictwo. Najlepiej zaznaczyć "dostawa z Polski", ale i tu warto uważnie czytać, bo czasem są zwykłe oszuściki i zaznaczają "dostawa z Polski", a na ich stronie, na samym końcu, wspomniane, że tylko pośredniczą.
Odpowiedz
#13
Ja również polecam Iphona! Sam posiadam model 6s od jakiegoś czasu i nie zamieniłbym go na nic innego! Uśmiech
Odpowiedz
#14
Iphony nie są niestety dla mnie. Wiem, że klasa i marka, ale sama bałabym się chyba obsługi i tych wszystkich aplikacji, które ułatwiają życie, a na dłuższą metę uzależniają.
Odpowiedz
#15
polecam HTC M9 niezwodny model z wysokiej półki
Odpowiedz
#16
Ja mam samsunga s8 Oczko
Odpowiedz
#17
Sam jestem ostatnio po przejściach smartfonowych.

Zdecydowanie nie polecam niczego od Alcatela. Te telefony po prostu nie mają prawa dobrze działać. Kiedy zepsuła się moja kochana Xperia Z1, byłem zmuszony do przesiadki i myślałem, że zwariuje.

W tej chwili jeżeli cokolwiek wybrać, to lepiej iść w sprawdzone marki. Jedną z nich jest na pewno Huawei, który dogania Samsunga na rynku. Wspomniana obok marka też nie jest zła, zwłaszcza jeżeli spojrzymy na serię A, zwłaszcza A5 chociaż A3 też są stosunkowo niezłe. Seria S to już raczej kombajny dla gadżeciarzy. Sam trochę zaryzykowałem i wziąłem Xiaomi X4 (3 gb ramu) i póki co jestem dosyć zadowolony. Nie zawiesza się, dotyk jest okej - telefon z allegro za ok 500 zł. Także jeżeli miałbym komuś coś polecić to:

1. Xiaomi (Paradoksalnie mało znana marka, ale 1 bo dobra cena do jakości)
2. Huawei (Bo niższa cena niż flagowce Samsunga)
3. Samsung (Seria A3)
4. Sony (Ale to trzeba naprawdę lubić markę po prostu)
Odpowiedz
#18
samsunga polecam Oczko
Odpowiedz
#19
ten cały temat o smartfonach nic nowego nie wnosi ... do kosza z nim
Odpowiedz
#20
samsung s8 polecam Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości