Jezioro Cisa (Tisza)
#1
Jak w temacie.
Przejeżdżałem kiedyś jadąc z Bogács do Tiszafüred na tamtejsze baseny.
Zatrzymałem się na jednej z przystani. Jezioro to wyglądało na bardzo dzikie,typowe dla wędkarzy i miłośników dzikej natury.
Dostrzegłem również dużo jachtów,łódek,motorówek itp.
Ani jednej plaży,a jeziorko to jest drugie co do wielkości na Węgrzech.
W sieci nie znalazłem wiele informacji na temat jakiejś konkretnej plaży.
Może ktoś coś więcej wie na ww temat.
Indiana
Odpowiedz
#2
Plaża znajduje się np. w miejscowości Abádszalók (południowy brzeg Tisza-tó). Plaża jest całkiem spora, na stronie Abádszalók została ochrzczona mianem Mekki wszystkich wielbicieli Jeziora Cisa Oczko Mamy tam m.in. sporą zjeżdżalnię, wypożyczalnię wszelkiego rodzaju sprzętów wodnych (rowery, kajaki, itd.), kilka punktów gastronomicznych (obecnie, jak piszą na stronie reklamującej plażę, dostępna jest tam węgierska, francuska i chińska kuchnia Szeroki uśmiech). Jest także niezadaszona scena, gdzie odbywają się liczne imprezy. Poza tym dyskoteki, kluby. Nieopodal miasteczka znajduje się stacja kolejowa, dochodzi do niego także ścieżka rowerowa.



Kilka zdjęć:

[Obrazek: legi3a...jpg]

[Obrazek: part1.jpg]

[Obrazek: part2.jpg]



Ceny wstępu na plażę:

Dorośli: 600 Ft
Uczniowie/studenci/emeryci: 500 Ft
Wejściówka popołudniowa (po godzinie 14-tej): 400 Ft
Karnet tygodniowy: 2.500 Ft

Osoby poniżej 4. i powyżej 70. roku życia wchodzą za darmo!

W sezonie plaża czynna jest w godzinach: 8:00 - 20.30.

Parking jest darmowy.

Abádszalók w Google Maps: LYNK.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Pięknie to wygląda, a ja tradycyjnie już chyba zapytam, jak wygląda sprawa z wędkowaniem? Też można znaleźć gdzieś nad brzegiem jeziora punkt, gdzie można wykupić zezwolenie?
Odpowiedz
#4
(23-02-2012, 16:52)Ovidiu napisał(a): Pięknie to wygląda, a ja tradycyjnie już chyba zapytam, jak wygląda sprawa z wędkowaniem? Też można znaleźć gdzieś nad brzegiem jeziora punkt, gdzie można wykupić zezwolenie?

Myślę, że nie powinno być z tym kłopotu. Radzę pytać w sklepach wędkarskich, pensjonatach, ewentualnie na poczcie albo stacji benzynowej - nawet jak sami nie sprzedają, to podpowiedzą, gdzie można dostać.

Ceny pozwoleń na 2012 r. (dla osoby dorosłej):
1-dniowe: 2.600 Ft (38 zł)
2-dniowe: 4.200 Ft (62 zł)
3-dniowe: 6.000 Ft (90 zł)
tygodniowe: 10.000 Ft (150 zł)
Odpowiedz
#5
witam.

na forum jestem nowy jednak w krainie madziarów ja i moja Żona (oraz znaczna część przyjaciół) jesteśmy zakochani od jakiegoś czasu Uśmiech głównie mam na myśli Balaton jednak inne regiony również nas przyciągają Uśmiech

jako, że planujemy ruszyć na dłuższy weekend na Węgry (wyjazd w ten czwartek w nocy, tj. 13 września) planowaliśmy jako cel obrać po raz kolejny Siofok nad Balatonem. Niestety, pogoda którą sprawdzam na bieżąco nie napawa optymizmem na nadchodzący weekend Smutek stąd musiałem wznowić poszukiwania. Chcemy się zakotwiczyć gdzieś nad wodą i znalazłem jezioro Cisa, które wydaje się również urokliwe co Balaton Uśmiech

czy ktoś z szanownych forumowiczów może napisać swoje własne przeżycia z tej okolicy ? jak z wodą o tej porze roku ? jaką miejscowość wybrać ? czy kolega fvg, który pisał o plaży otwartej w sezonie mógłby napisać czy sezon trwa nadal ?

z góry serdeczne dzięki za Wasze wskazówki.
Pozdrawiam.

ps: jeśli ktoś znający węgierski mógłby mi jakoś sprawdzić pogodę w tym regionie to byłym wdzięczny. nie ufam zbytnio potralom traktującym o pogodzie wszędzie...
Odpowiedz
#6
Tutaj jest po angielsku
http://www.meteoprog.hu/en/weather/Siofok/

po wegiersku: http://www.met.hu/idojaras/aktualis_idojaras/

a tutaj prognoza przyszlosciowa dla Siofoku
http://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/
Odpowiedz
#7
dzięki bardzo za pogodę. teraz już zupełnie nic nie wiem. wiesz może jak ze sprawdzalnością pogody w tych portalach ? kurcza... to 4 dni i chciałbym trafić na dobrą pogodę Smutek

co do moich pytań o jezioro Tisza - ktoś coś wie? Uśmiech

pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
(10-09-2012, 17:31)mic napisał(a): dzięki bardzo za pogodę. teraz już zupełnie nic nie wiem. wiesz może jak ze sprawdzalnością pogody w tych portalach ? kurcza... to 4 dni i chciałbym trafić na dobrą pogodę Smutek

co do moich pytań o jezioro Tisza - ktoś coś wie? Uśmiech

pozdrawiam.
Sorry , cos mi sie pochrzanilo....Myslalam, ze chciales Siofok...Zaraz sprawdze...
Odpowiedz
#9
(10-09-2012, 17:36)Ribizli napisał(a):
(10-09-2012, 17:31)mic napisał(a): dzięki bardzo za pogodę. teraz już zupełnie nic nie wiem. wiesz może jak ze sprawdzalnością pogody w tych portalach ? kurcza... to 4 dni i chciałbym trafić na dobrą pogodę Smutek

co do moich pytań o jezioro Tisza - ktoś coś wie? Uśmiech

pozdrawiam.
Sorry , cos mi sie pochrzanilo....Myslalam, ze chciales Siofok...Zaraz sprawdze...

Siofok jak najbardziej też. dziękuję! bo pewnie do samego końca będzie toczyć się walka gdzie pojedziemy...

tyle, że Siofok jest nam już dobrze znany i wiem co i jak. natomiast nad jeziorem Tisza nigdy nie miałem okazji być, stąd moje dodatkowe pytania o tą miejscówkę Uśmiech
Odpowiedz
#10
(10-09-2012, 17:40)mic napisał(a):
(10-09-2012, 17:36)Ribizli napisał(a): [quote='mic' pid='3860' dateline='1347291108']
dzięki bardzo za pogodę. teraz już zupełnie nic nie wiem. wiesz może jak ze sprawdzalnością pogody w tych portalach ? kurcza... to 4 dni i chciałbym trafić na dobrą pogodę Smutek

co do moich pytań o jezioro Tisza - ktoś coś wie? Uśmiech

pozdrawiam.
Sorry , cos mi sie pochrzanilo....Myslalam, ze chciales Siofok...Zaraz sprawdze...


Tisza: w piatek: 18 C w dzien, w nocy 12C, w dzien zachmurzenie+
wiatr
w sobote: 23C w dzien, 9 C w nocy, zachmurzenie,
w niedziele: 21 stopni w dzien, 8 C w nocy, przejasnienie
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości