Karta Miejska Budapest City Card 2016 jak działa
#1
Cześć Uśmiech

Wybieram się z chłopakiem w październiku na 3 dni do Budapesztu i z pewnością w czasie planowania podróży zadam tu niejedno pytanie. Na razie jestem na etapie zastanawiania się czy warto zakupić kartę miejską na 72 godziny Uśmiech Na stronie internetowej https://budapest-card.com/en jest napisane "2 free museum (total free museum: 12)" i ten zapis wydaje mi się troszkę nielogiczny.. brzmi jakby chodziło o to że mogę w cenie karty pójść do 2 muzeów i że te dwa muzea mogę sobie wybrać z listy 12 dostępnych... Napisałam maila na adres który był podany w zakładce "kontakt" i pan mi odpisał że mogę wejść do KAŻDEGO z muzeów ale tylko raz.. Tak byłoby fajnie, tyle że informacja sprzeczna z tym co podane na stronie.. Komu tu wierzyć!? Pomocy Zmieszany
Odpowiedz
#2
[Obrazek: 2016_Budapest_Card_banner_EN.jpg]
1 free entrance to 12 museums
Odpowiedz
#3
Na tej stronie > https://budapest-card.com/hu/ tłumacząc z wegierskiego dosłownie: wstęp gratis do 12 muzem, oto muzea:
1. Budapesti Történeti Múzeum
2. Aquincumi Múzeum
3. Kiscelli Múzeum
4. Új Budapest Galéria
5. Nemzeti Galéria
6. Vasarely Múzeum
7. Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum
8. Bartók Béla Emlékház
9. Memento Park
10. Mai Manó
11. Magyar Nemzeti Múzeum
12. Robert Capa Foto-Centrum
Odpowiedz
#4
(25-08-2016, 8:27)OldMan napisał(a): [Obrazek: 2016_Budapest_Card_banner_EN.jpg]
1 free entrance to 12 museums


Taaak, ale to co zacytowałam pisze troszkę niżej
Odpowiedz
#5
(24-08-2016, 22:10)Noomi napisał(a): ...czy warto zakupić kartę miejską na 72 godziny Uśmiech Na stronie internetowej https://budapest-card.com/en jest napisane ... Napisałam maila na adres który był podany w zakładce "kontakt" i pan mi odpisał że mogę wejść do KAŻDEGO z muzeów ale tylko raz.. Tak byłoby fajnie, tyle że informacja sprzeczna z tym co podane na stronie.. Komu tu wierzyć!? Pomocy Zmieszany

Czy warto kupić? - To już twoja decyzja.
Masz też e-mail`ową odpowiedź, według której kompetentna osoba potwierdza wstęp gratis do tych "12 muzeów". Aby było łatwiej, dodatkowo wstawiłem konkretne "muzea" do których można wejść 1-raz za okazaniem wejściówki w postaci Budapest-Card.
Jeśli w dalszym ciągu masz obiekcje odnośnie wejścia-gratis, to wejdź na strony internetowe wymienionych wcześniej "12-muzeów" i tam sprawdź osobiście zgodność podaną na info odnośnie wejścia gratis.
Wino
Odpowiedz
#6
Po pierwsze zadaj sobie pytanie czy jesteś w stanie w ciągu 3 dni pobytu w Budapeszcie zwiedzić wszystkie muzea zawarte w tej karcie za free? Ja osobiście kupiłem tą kartę i z mojego doświadczenia powiem Ci iż lepiej zainwestować w kartę komunikacyjną na 3 dni ( wartość na sierpień 2016 to 4100 Forintów ) i samemu wybrać sobie muzea i miejsca które chcesz zwiedzić. Byłem w Budapeszcie już 2 razy po 3 dni ale i to i tak za mało czasu aby zwiedzić to piękne miasto.
Odpowiedz
#7
(30-08-2016, 14:54)piablo75 napisał(a): Po pierwsze zadaj sobie pytanie czy jesteś w stanie w ciągu 3 dni pobytu w Budapeszcie zwiedzić wszystkie muzea zawarte w tej karcie za free? Ja osobiście kupiłem tą kartę i z mojego doświadczenia powiem Ci iż lepiej zainwestować w kartę komunikacyjną na 3 dni ( wartość na sierpień 2016 to 4100 Forintów ) i samemu wybrać sobie muzea i miejsca które chcesz zwiedzić. Byłem w Budapeszcie już 2 razy po 3 dni ale i to i tak za mało czasu aby zwiedzić to piękne miasto.

Ja w jednym muzeum potrafię siedzieć cały dzień, chyba że mnie ktoś pogania, to wtedy tylko pół dnia Uśmiech
A gdzie można kupić tę kartę komunikacyjną na 3 dni?
pzdr.
Odpowiedz
#8
(30-08-2016, 15:51)ember napisał(a): A gdzie można kupić tę kartę komunikacyjną na 3 dni?

Budapest 72 órás jegy...72-hour Budapest-travelcard kupisz w punktach BKK > TUTAJ < jeśli nie wyświetla miejsc, to w rubryce: "Hol keres?" wpisz Budapest
Odpowiedz
#9
Muszę sprostować jedna rzecz, koszt karty to 4150 forintów .
Ja kupiłem na stacjach przesiadkowych metra i kolejki miejskiej.
Odpowiedz
#10
Chyba się zdecyduję na 72h kartę komunikacyjną :> czyli z tego co widzę na tej mapce to bez problemu ją kupię na Kelenföld vasutallomas M? Tam gdzie przyjeżdża PolskiBus Uśmiech jeszcze jedno - czy obejmuje ona kolejkę Siklo na Wzgórze Zamkowe? A jeśli nie to ile kosztuje przejażdżka nią w jedną stronę? Nie mogę znaleźć w internecie :p
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja miejska kacpo__ 1 416 06-05-2023, 0:57
Ostatni post: Waldek
  Jak adresować korespondencję na Węgry? Węgierskie adresy rozszyfrowane! Arw 15 29,060 22-04-2020, 9:31
Ostatni post: Kalina123
  Jak wygląda nocne życie na Węgrzech? stopeer 7 5,160 13-07-2018, 23:59
Ostatni post: LukaszRK
  Kempingi - jak to ogarnąć? seeksoul 11 7,663 02-07-2018, 23:38
Ostatni post: Pudelek
  Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim? kurczakimp 32 35,787 09-03-2018, 22:19
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości