Katowice - Budapeszt bez winiet
#1
Witam

Wybieram się na majówkę do Budapesztu. Chciałbym za wszelką cenę ominąć wydawania pieniędzy na winiety słowackie i węgierskie (wiem, że to nie jest majątek ale mój studencki budżet i tak zostanie już mocno nadszarpnięty)

Chciałem się zapytać czy jechał już ktoś z woj. śląskiego?

Mam wstępnie wyznaczoną trasę przez google maps ale nie wiem na ile mogę jej zaufać w kwestii bezpłatnych dróg. Jak ktoś byłby tak miły i się orientował czy na pewno wszystkie te odcinki są bezpłatne, ew. może jest jakaś inna lepsza droga. Znalazłem mapę wszystkich autostrad i innych dróg na emyto.sk ale nie wiem które z nich są płatne.

Trasa:
Granica Polska-Słowacja przekroczona w Zwardoniu -> droga nr 12 na Czadca -> E75 w stronę Żyliny -> 18 na Martin -> 65 na Lehotka pod Brehmi -> jakaś droga gruntowa na Bańską Szczawnice -> 51 Hontianskie Nemce -> E77/66 do przejscia w Sahy.
Od granicy na Węgrzech drogą numer 2 do samego Budapesztu.

Za wszystkie wskazówki będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
(24-03-2016, 13:18)czoess napisał(a): ...czy na pewno wszystkie te odcinki są bezpłatne, ew. może jest jakaś inna lepsza droga. Znalazłem mapę wszystkich autostrad i innych dróg na emyto.sk ale nie wiem które z nich są płatne.

Trasa:
Granica Polska-Słowacja przekroczona w Zwardoniu -> droga nr 12 na Czadca -> E75 w stronę Żyliny -> 18 na Martin -> 65 na Lehotka pod Brehmi -> jakaś droga gruntowa na Bańską Szczawnice -> 51 Hontianskie Nemce -> E77/66 do przejscia w Sahy.
Od granicy na Węgrzech drogą numer 2 do samego Budapesztu.

http://forum.wegierskie.com/Przez-S%C5%8...-dr%C3%B3g
http://forum.wegierskie.com/na-W%C4%99gr...je-winiety
Odpowiedz
#3
(24-03-2016, 14:09)Sztasek napisał(a):
(24-03-2016, 13:18)czoess napisał(a): ...czy na pewno wszystkie te odcinki są bezpłatne, ew. może jest jakaś inna lepsza droga. Znalazłem mapę wszystkich autostrad i innych dróg na emyto.sk ale nie wiem które z nich są płatne.

Trasa:
Granica Polska-Słowacja przekroczona w Zwardoniu -> droga nr 12 na Czadca -> E75 w stronę Żyliny -> 18 na Martin -> 65 na Lehotka pod Brehmi -> jakaś droga gruntowa na Bańską Szczawnice -> 51 Hontianskie Nemce -> E77/66 do przejscia w Sahy.
Od granicy na Węgrzech drogą numer 2 do samego Budapesztu.

http://forum.wegierskie.com/Przez-S%C5%8...-dr%C3%B3g
http://forum.wegierskie.com/na-W%C4%99gr...je-winiety

czoess - trasa typowana przez ciebie, to jedna z trudniejszych tras jaką jechałem. Po pierwsze, jej pierwsza część to duże netężenie ruchu... w drugiej części nie wszędzie masz oznakowania.
Od Zwardonia polecam jechać tędy: Czadca, Żylina, Wrutki, Martin, Turcianske Teplice omijasz z przwej, dalej na pierwszej krzyżówce w lewo kierujesz się na Bańską Bystrzycę (droga nr.14). Przez Bańską Bystrzycę jedziesz gratis bez winietki... Przy wjeździe do Bańskiej-Bystrzycy (Besztercebánya) masz kawałek gratisowej dwupasmówki, ta w mieście prowadzi do gratisowego (w granicach miasta) odcinka autostrady R1... ominięcie jej, to zjazd jest w prawo:
- pierwszy za stacją benzynową OMV (Kremnicka-Radvan), na górze w lewo przejazd wieduktem nad R1
- drugi zjazd jest do stacji benzynowej AGIP i do TESCO (uwaga: przy servisie Mercedesa zjazd zlikwidowany) dalej równolegle do R1 - uważać na pojazdy jadące z przeciwka - dojedziesz prosto pod wiadukt, za nim w prawo do góry przejazd nad R1, potem zjazd po głównej na równoległą do autostrady drogę nr.69.
- trzeci-awaryjny zjazd po przejechaniu pod wiaduktem to tylko skręt na serviz Renault/Volvo... dalej przez parking możliwy powrót do centrum lub jazda do miejscowości Badin, tutaj masz wiadukt nad R1 i dojazd przed lotniskiem w Sliac na drodę nr.69.
Nie wjeżdżać do Zvolena, ale po głównej nr.69. jechać przez miejscowość Kovacova, droga prowadzi do obwodnicy Zwolena. Przy zjeździe z obwodnicy Zvolena napisy na tablicach pokazują w prawo zjazd na autostradę R1 to zły kierunek !. Należy jechać pasem wewnętrznym prowadzącym prosto pod wiadukt na rozjeździe obwodnicy, dopiero na samym rozjeździe jest tablica z kierunkiem Sahy, dalej oznaczenia są normalne.
Odpowiedz
#4
Dziękuję ślicznie za odpowiedzi.

Po moim poście znalazłem trasę przez Dolny Kubin, Rużomberk, Bańską Bystrzyce i Zwolen i chyba zdecyduje się nadrobić te kilkadziesiąt kilometrów w Polsce i pojechać właśnie nią. Trochę się zastanawiałem nad aktualnością tej trasy ale właśnie rozwiałeś moje wszystkie wątpliwości. Jeśli przypomniałyby Ci się jeszcze jakieś czekające na mnie pułapki po drodze to będzie fajnie jak się podzielisz ale droga wydaje się prosta oprócz okolic Bańskiej Bystrzycy.

Jeszcze raz się upewnie: Czyli mogę bez przeszkód wlecieć E77 do Bańskiej Bystrzycy i dalej na R1 byle nie przegapić zjazdu przed wyjazdem z niej?

Jeszcze raz bardzo dziękuję!
Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#5
(24-03-2016, 21:58)czoess napisał(a): ... znalazłem trasę przez Dolny Kubin, Rużomberk, Bańską Bystrzyce i Zwolen

Na tej trasie na Słowacji tylko kawałeczek R1 jest płatny, da się go ominąć w Bańskiej Bystrzycy.
Kolejny płatny odcinek jest na Węgrzech, to M2. Aby nie wjechać na M2, zjechać należy z krajowej drogi nr. 2 w prawo na 48 kilometrze kierując się na Vác-észak, Szob.
Odpowiedz
#6
No i super! Dziękuję! Mam nadzieję, że uda mi się bez problemu dojechać. Wystarczy się skupić po wjeździe do Bańskiej i powinno być dobrze Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Można sprawdzać online ważność węgierskich e-winiet Waldek 3 1,335 29-07-2023, 15:38
Ostatni post: Waldek
  Do Mezokovesd z Katowic bez samochodu hanek 2 839 18-04-2023, 0:29
Ostatni post: Waldek
  Katowice - Szeged Rufik2001 21 6,940 05-08-2021, 19:46
Ostatni post: Rafał
  Miszkolc bez winiety wojkan0407 2 3,365 10-07-2020, 18:52
Ostatni post: ex-komar
  Przez Słowację bez winietki równolegle do autostrady, przez Węgry z winietką Jan Orban 59 55,704 13-11-2019, 16:28
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości