Kemping w Balatonfured, parkowanie i restauracje
#1
Cześć!

Decyzja zapadła, w przyszłym roku w lipcu wakacje na Węgrzech. Pierwszy raz Balaton, z małymi dziećmi, wybór padł na Balatonfured Uśmiech

Zdecydowaliśmy się na nocleg w 32 metrowych mobilehome kupionych w Neckremannie o nazwie Eurocomfort. Kemping to Balatontourist Fured, koło Aqauparku i Tesco, tak wynika z mapy. Nie znaleźliśmy co prawda żadnych zdjęć w Internecie od gości ale mamy nadzieję że domki są w miarę nowe i że czystości w nich i wyposażenia będziemy zadowoleni. Zainteresowanym podpowiadam, że znacznie korzystniej cenowo wyszła rezerwacja w niemieckim Neckrmannie niż polskim, z przelewem w Euro i walucie kupionej w polskim internetowym kantorze jednego z banków. Lokalnie węgierski właściciel kempingu Balatontourist nie posiadał tych mobilehome'ów w sprzedaży.

Temat o który chciałem zapytać to parkowanie. Ponieważ jedziemy na dwa auta, na uwagę zwrócił zapis jedno darmowe miejsce parkingowe. Zapytałem biuro o koszt drugiego auta i okazało się, że jest to 8,30 Euro za noc, co przy pobycie prawie dwutygodniowym daje już ładną kwotę. Czy możecie doradzić gdzie można zostawić auto w okolicy taniej, lub nieodpłatnie? AC na auta jest, jednak tablice PL budzą obawy czy pozostawienie auta na ulicy to dobry pomysł, jeśli tak to gdzie jest taka możliwość.

Drugia prośba o doradzenie dotyczy restauracji, obiektów gastronomicznych w okolicy. Gdzie możemy stołować się w okolicy tak żeby zjeść na codzień ze smakiem obiadokolację i ceny były w miarę w porządku dla obywatela Europy środkowo-wschodniej?

Dziękuję.
Odpowiedz
#2
adam83 - witaj na Forum Flaga węgierska
Jest na forum funkcja wyszukiwania, na 1-stronie masz "Szukaj"... wystarczy w szukajce wstawić Balatonfüred
i masz kilka tematów dotyczących samego Balatonfüred.
Odpowiedz
#3
(17-12-2017, 13:49)Sztasek napisał(a): Jest na forum funkcja wyszukiwania, na 1-stronie masz "Szukaj"... wystarczy w szukajce wstawić Balatonfüred
i masz kilka tematów dotyczących samego Balatonfüred.

Dzięki, rzeczywiście muszę przyznać rację, temat restauracji w Balatonfured był poruszany. Sprawdzę czy są one w pobliżu.

Jeśli ktoś mógłby oczywiście wypowiedzieć się na temat parkowania, bardzo proszę.
Odpowiedz
#4
Jeśli chodzi o parkowanie w Balatonfured w okresie letnim, to na terenie mista (prawie wszędzie) pobierane są opłaty za parkowanie. Tak było i w tym roku. Całością zarządzała firma "Probio Zrt, Balatonfüred, Fürdő u. 20.".
W ich siedzibie można było wykupić 1-tygodniowy abonament na parkingi w cenie 8400 Ft/tydzień za auto, na karnecie parkingowym był podany nr.rejestracyjny auta.
Odnośnie warunków parkowania w 2018, nie ma jeszcze informacji, na których ulicach i miejscach takie opłaty będą pobierane.
Odpowiedz
#5
Tam bezpośrednio przy ogrodzeniu kamping (po prawej stronie wjazdu) między Spar'em a kampingiem, były parkingi (myślę że i aktualnie bezpłatne). Możesz je obejrzeć na Google Street.

https://www.google.pl/maps/@46.9459517,1...312!8i6656

Co do barów/restauracji, to na terenie kampingu masz kilka do wyboru.
W Tesco też masz jakieś bary.

Co do domków to chyba jakieś nieporozumienie. Tu masz polską stronę z domkami i cenami

https://www.balatontourist.hu/pl/campsit...aton/fured
Odpowiedz
#6
Za ogrodzeniem jest duży bezpłatny parking,kolejna kwestia,skoro jedziecie na dwa auta to musicie dogadać się w recepcji.Zresztą za auta się płaci dodatkowo jeśli się chce je mieć na miejscu i tak płaci się praktycznie w każdym ośrodku.Bary,sklepy i restauracje są w ośrodku ale rzut skarpetą jest Spar a dwa rzuty dalej jest Tesco.Nie wymieniajcie waluty w ośrodku bo zdzierają jak cholera.W tesco jest jeden kantor i bankomaty a na deptaczku ok. kilometra od ośrodka idąc/jadąc w prawo jest kantor z bardzo dobrym kursem.

Nie polecam stołowania się w barach w Tesco bo jedzenie podgrzewają w mikrofali i uwaga na młodego cygańskiego sprzedawcę...Wydał mi za mało o 5k ft.

Co do aquaparku...Drogi i do du.y. W Zielonej Górze mają lepszy basen i zjeżdżalnie.
Odpowiedz
#7
(17-12-2017, 12:53)adam83 napisał(a): Zapytałem biuro o koszt drugiego auta i okazało się, że jest to 8,30 Euro za noc, co przy pobycie prawie dwutygodniowym daje już ładną kwotę.

Szkoda, że nie wybraliście rezerwacji przez HelkaTours. To prawda, że przysługuje jeden samochód na domek, ale w przypadku domków dla 6 osób nie pamiętam takich problemów. Co najwyżej, że przy samym domku jest miejsce na jedno auto, a drugie stoi na parkingu kempingu za darmo. Spróbujcie zagadać na miejscu w recepcji. Nawet jeśli liczą +auto, to to jest ok. 1500 Ft za noc, czyli 5 euro.
Odpowiedz
#8
Dziękuję za za waszą pomoc i klarowne wskazanie szczegółów parkingów.

Udało mi się ustalić nowe fakty po kontakcie z właścicielem kempingu w oparciu o mój numer rezerwacji - przy wybranym przeze mnie mogę typie zakwaterowania mogę pozostawić drugie auto nieodpłatnie i przy terenie kwaterunku.


Trochę zaskakujący jest jednak nowy fakt: nagle na stronie właściciela pojawiła się możliwość elektronicznej rezerwacji domków Eurocomfort, w grudniu nie było to możliwe. Na zapytanie emailowe ówcześnie również odpisali, że nie mają "już" dostępnych tych terminów, mogą zapronować jedynie domki "Sun".

HelkaTours: dziękuję za zabranie głosu. Kontaktowaliśmy się również z Wami 30.11, chwilę po ogłoszeniu dostępności noclegów Balatontourist na 2018. Niestety nie posiadaliście Państwo wolnych EuroComfort (32m2), tylko Sun (24m2), a zależało nam na większej przestrzeni. Tego typu kwaterunek z różnych zapytań potwierdził jedynie Neckermann DE.
Nie mniej jednak dziękuję za poradę odnośnie parkingu dla dwóch samochodów, widać, że informacja się potwierdza.

Do ustalenia pozostaje mi jeszcze smaczny i przystępny cenowo lokal, w którym będę mógł zjeść na co dzień z rodziną. Są czasami takie polecane perełki gastronomiczne, o których warto wiedzieć. Być może znajdę, wówczas podzielę się.
Odpowiedz
#9
(19-01-2018, 15:59)adam83 napisał(a): ... Do ustalenia pozostaje mi jeszcze smaczny i przystępny cenowo lokal, w którym będę mógł zjeść na co dzień z rodziną. Są czasami takie polecane perełki gastronomiczne, o których warto wiedzieć. Być może znajdę, wówczas podzielę się.

Jakim będzie sezon w tym roku, nie wiem ... z lat poprzednich mogę polecić:
Tanio i smacznie zjesz trochę dalej od brzegu ...
- Majer étterem-söröző, Köztársaság u. 6
- Brada Faloda, Arácsi út 16 (na piętrze)

PS. O Balatonfüred sporo pisano, wklep w forumową szukajkę Balatonfüred i czytaj... Uśmiech
Odpowiedz
#10
Dziękuję, zapoznałem się i zwiedziłem te knajpki z Google Street View. Rozważam odwiedzenie. Uśmiech
Forum w poszukiwaniu Balatonfured również już przejrzałem.

Załączam linki dla przyszłych zainteresowanych:
Majer étterem-söröző, Köztársaság u. 6 (link: http://www.majeretterem.hu/heti-menu/)
Brada Faloda, Arácsi út 16 (na piętrze) (link: http://www.bradafaloda.hu/)

Ponieważ będą z nami współtowarzysze podróży, którzy porozumiewają się wyłącznie w języku polskim, czy popularnym jest posiadanie w knajpkach/barach/restauracjach menu polskiego w Balatonfured? Jeśli tak, to z góry dziękuję za wskazanie.

Dotychczas dowiedziałem się, że menu w języku polskim oferuje Balaton Restaurant przy promenadzie (link: http://balatonetterem.hu/).
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kemping Füred 2022 Helka Travel 0 974 17-11-2021, 16:47
Ostatni post: Helka Travel
  Balatonfüred canaletto 67 86,557 05-07-2019, 4:12
Ostatni post: Helka Travel
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,813 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  Balatonszemes - kemping, atrakcje alice199 0 1,773 24-07-2018, 21:57
Ostatni post: alice199
  Siofok restauracje z tradycyjną węgierską kuchnią Walter White 2 6,566 18-08-2017, 14:59
Ostatni post: bully



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości