Kino "Forum" ;)
#11
Pierwszy film węgierski, który obejrzałem w kinie w Polsce w 1976 r. Kino Włókniarz w Łodzi, później Capitol, a teraz nie istnieje.
Film pokazuje Węgry i Węgrów z lat 70 XX wieku. Według mnie w dużej części realnie. Pewnie dla większości z Was będzie to opowieść o czasach młodości Waszych Rodziców ale choćby dla muzyki warto obejrzeć.
Film, jak pamiętam był wyświetlany z napisami, nie mogłem się nadziwić języka. Za kilka dni wyjeżdżałem do Bratanków po wiedzę i zastanawiał się jak sobie można poradzić z czymś takim do niczego niepodobnym?
Odpowiedz
#12
Flaga węgierska Fehér tenyér

Flaga polska Białe dłonie

Reżyseria: Hajdu Szabolcs

Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#13
(25-07-2012, 20:54)fvg napisał(a): Flaga węgierska Fehér tenyér
Flaga polska Białe dłonie

O tym filmie kiedyś słyszałam taką anegdotkę, że ktoś ściągnął do niego napisy z tytułem "Białe palmy". Skąd taki tytuł? Otóż napisy przetłumaczono przez pośrednictwo j. angielskiego, gdzie film nosił, zgodnie z prawdą zresztą, tytuł "White Palms" Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#14
"Białe dłonie" są super, to prawda.

Ten wątek jednak nie może się obejść bez "Kontrolerów" (Flaga węgierska "Kontroll"). Akcja, zdjęcia, muzyka / wszystko tak dobrze się w tym filmie dopełnia. Surrealistyczny klimat węgierskiego metra, jedna wielka przenośnia.

Odpowiedz
#15
Flaga polska Gdzieś w Europie

Flaga węgierska Valahol Európában


Z napisami w wersji angielskiej

Reżyseria: Radványi Géza
Rok produkcji: 1947

Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#16
Jeden z najbardziej kultowych filmów (przynajmniej dla mnie, ale wiem, że nie jestem sam) - "Inaczej niż w raju" ma mocny węgierski akcent. Zawsze intrygowało mnie, czy starsza pani naprawdę mówi po węgiersku - teraz wiem, że tak! Oto fragment:
Odpowiedz
#17
(27-07-2012, 18:37)Arw napisał(a): "Białe dłonie" są super, to prawda.

Ten wątek jednak nie może się obejść bez "Kontrolerów" (Flaga węgierska "Kontroll"). Akcja, zdjęcia, muzyka / wszystko tak dobrze się w tym filmie dopełnia. Surrealistyczny klimat węgierskiego metra, jedna wielka przenośnia.
http://www.youtube.com/watch?v=AJ6VtyAQJdM


Pozwolę sobie na podanie linku do całego filmu z polskim lektorem:
Admirał Miklós Horthy de Nagybánya - prawdziwy przyjaciel Polaków.
Odpowiedz
#18
(22-07-2012, 9:08)Waldek napisał(a):
(21-07-2012, 18:19)Lilly Lill napisał(a): (...)Takie coś mi się wyświetla, kiedy chcę włączyć film
Ten film wideo jest prywatny.
Przepraszamy za usterki.(...)

Niestety mam tak samo.Smutek

No niestety - ktoś w międzyczasie zmienił ustawienia filmu. Na pocieszenie:



Flaga węgierska A tizedes meg a többiek

Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#19
Wrzucam wspomniany w innym wątku film Flaga polska Kropla słońca
(05-09-2012, 16:01)Tudós napisał(a): W filmie fantastycznie pokazana jest saga wielu pokoleń rodziny, od czasów monarchii aż po współczesność. W niewielu filmach można zobaczyć jak często na Węgrzech następowały zmiany polityczno-społeczne.
Tu jest trailer:
http://www.filmweb.pl/video/trailer/-11534


Flaga węgierska A napfény íze - tu po węgiersku


Flaga brytyjska Sunshine - tu po angielsku

Odpowiedz
#20
(06-09-2012, 16:29)Arw napisał(a): Wrzucam wspomniany w innym wątku film Flaga polska Kropla słońca

Swietnie! Nie pozalujecie tych 3 godzin! Beda to 3 godziny well spent.
Ten film zawiera duzo madrosci zyciowej
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kino węgierskie fvg 104 89,754 27-05-2021, 20:11
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości