Kino węgierskie
#31
Oczywiście - mea culpa Uśmiech
Oczywiście chodzi mi o film, w którym węgierscy sportowcy water polo pokazali rosjanom co to znaczy walka o honor Węgra
Odpowiedz
#32
W najblizszy czwartek o 17:00 na TVP Kultura bedzie pokazany film wegierski "Milosc" (Szerelem)
wiecej o filmie mozna przeczytac http://www.filmweb.pl/film/Mi%C5%82o%C5%...971-121170
Odpowiedz
#33
W przyszly piatek na ekrany kin wchodzi film "To tylko wiatr"(Csak a szél), rezyser: Benedek Fliegauf, o spolecznosci cyganskiej ( film oparty na prawdziwych wydarzeniach z przed kilku lat).
Odpowiedz
#34
Fliegauf to reżyser, który żyje w innym wymiarze: jemu czas płynie inaczej. Nie robię z tego zarzutu, bo Diler, przy całej swej długości, był świetnym filmem i żałuję, że widziałem go tylko raz, będąc nieprzygotowanym na to, co mnie czeka w kinie.
Odpowiedz
#35
W niedzielę 9.12. o godz. 0:20 (już poniedziałek):

TVP Kultura - Kino nocne: Córy szczęścia
DRAMAT OBYCZAJOWY, Niemcy/Polska/Węgry, 1999 reż. Márta Mészárosod 16 lat

"Nocne pasmo filmów dla wymagających widzów, którzy od kina oczekują poważnych analiz rzeczywistości."
Odpowiedz
#36
Kilka dni temu obejrzałem w kinie (w ostatniej chwili!) "To tylko wiatr"("Csak a szél") - o pogromach cygańskich, jakie miały miejsce kilka lat temu. Cała akcja skupia się na rodzinie cygańskiej - "porządnej" (tak oceniliby policjanci, którzy rozmawiają w najważniejszej scenie filmu) - matka pracuje w dwóch miejscach, córka chodzi do szkoły, syn wagaruje. Ten film to bardzo mocna wypowiedź reżysera przeciw rasizmowi - i chwała mu za to, oraz za bardzo dobry film. Oglądając go, miałem jednak wrażenie, że to, co widzę, bardzo daleko odbiega od życia tzw. przeciętnego Cygana. Dla równowagi, obejrzałem reportaż o życiu Cyganów (na Słowacji) - i potwierdziło się. I tylko jeden wniosek - uważam, że rządy krajów, w których żyją Cyganie, powinny bardzo mocno dążyć do tego, by nie pozwolić im na wegetację, by wszyscy uczyli się i pracowali - dotyczy to zresztą wszystkich narodowości, ale wydaje mi się, że Cyganie mają we krwi niechęć do podporządkowania się, a należy od nich tego wymagać. Widziałem we wrześniu w Sátoraljaújhely kilkoro pracujących Cyganów - oby tak dalej. Ale w tym temacie jestem jednak pesymistą.
Odpowiedz
#37
Troszkę fantastyki przy sobocie Uśmiech



Szkoda, że nie ma tłumaczenia Smutek
Odpowiedz
#38
TVP KULTURA Kino nocne - W górę rzucony kamień 1 lutego 2013, godz. 01:05

Dramat, Węgry 1969 Debiut reżyserski Sandora Sary ukazujący terror komunistyczny na Węgrzech u schyłku lat 40. XX wieku.

Reżyseria: Sandor Sara
Scenariusz: Sandor Csoori,Ferenc Kosa,Sandor Sara
Wykonawcy: Lajos Balazsovits, Nadieżda Kazassian, Todor Todorow
Odpowiedz
#39
W tym roku nie odbędzie się 44. Przegląd Filmów Węgierskich (Magyar Filmszemle).
Nie ma czego świętować, nie ma czego oglądać, ponieważ nie ma węgierskich filmów.
Zamiast przeglądu 2 lutego w kinie Uránia odbędzie się otwarte zgromadzenie, na które zaprasza Béla Tarr, przewodniczący stowarzyszenia filmowców węgierskich, który pisze tak:

A magyar filmgyártás két éve áll, kiváló kollégáink munka nélkül maradtak, és egyre reménytelenebb élethelyzetekbe, gyakorlatilag az éhhalál szélére kerültek.

(Od dwóch lat produkcja filmów na Węgrzech stoi, nasi znakomici koledzy nie mają pracy, ich sytuacja staje się coraz bardziej beznadziejna, praktycznie znaleźli się na krawędzi śmierci głodowej.)
Cześć i czołem
Odpowiedz
#40
Bardzo fajna notka Jeża Węgierskiego na temat filmu Magyar Vándor. Polecam Waszej uwadze! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kino "Forum" ;) fvg 39 46,978 10-02-2022, 12:58
Ostatni post: Sztasek
  Wynalazki węgierskie fvg 34 46,078 19-05-2019, 23:08
Ostatni post: Waldek
  Radio węgierskie on-line fvg 16 18,821 22-10-2016, 9:26
Ostatni post: Sztasek
  Malarstwo wegierskie subiektywnie Ribizli 25 30,549 14-08-2016, 15:43
Ostatni post: mario
  Węgierskie hity ;) fvg 67 73,433 17-07-2016, 9:53
Ostatni post: gryfus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości