Kino w Budapeszcie
#1
Witam wszystkich!

Czy w Budapeszcie istnieje kino/miejsce, w którym można obejrzeć filmy z angielskimi napisami? Ciężko mi się dokopać do takich informacji, a z racji, że jestem fanem kina i zadomowie się tutaj na chwilkę taka informacja byłaby na wagę złota Uśmiech
Oczywiście w ostateczności można oglądać po angielsku z węgierskimi napisami, ale nie wiem czy jestem na to gotowy : D

Dzięki serdecznie za pomoc! Flaga polska
Odpowiedz
#2
W Budapeszcie co tydzień wydawany jest bezpłatny informator o wydarzeniach kulturalnych w Budapeszcie i okolicy - Pesti Est (Flaga polska Pesztański wieczór).
Nakład 50 000 egzemplarzy. Kierowany jest głównie do czytelników w wieku 18-39 lat.
Rozprowadzany jest w 320 miejscach w Budapeszcie, instytucjach kultury a także w centrach handlowych.
Wydawnictwo to posiada również dwujęzyczny portal (węgierski i angielski): www.est.hu.
Ciebie będzie bardziej interesowała zakładka z filmami po angielsku: http://est.hu/en/cinema/english_screenings/[/align]

Przy okazji należy wspomnieć jeszcze jeden informator o wydarzeniach kulturalnych. Tym razem jest to płatny miesięcznik Pesti műsor. Niestety ich strona internetowa nie ma takich funkcji jak wcześniej opisana Pesti Est'u
Odpowiedz
#3
1. Trudno mi powiedzieć, czy jest takie kino w Budapeszcie, które prezentuje filmy z angielskimi napisami... wnioskuję: znasz j.angielski.
2. Są sale kinowe, w których można obejrzeć film w oryginale z napisami węgierskimi: Cinema City, ... nie tylko w Budapeszcie, w większych miastach Węgier też.
http://www.cinemacity.hu/en/ ... "Program"
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,834 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,250 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,530 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości