Kluczbork (opolskie) --> Balatonszarszo
#1
Witam,

jadę za 2 tygodnie do tytułowej miejscowości z trójką dzieci i zależy mi aby jak najszybciej i jak najbezpieczniej dojechać do celu. Czy lepiej jechać przez Czechy czy jednak przez Słowację. Proszę o podanie tras


z góry dziękuję
Odpowiedz
#2
(07-07-2014, 23:13)siemka napisał(a): Witam, jadę za 2 tygodnie do tytułowej miejscowości z trójką dzieci i zależy mi aby jak najszybciej i jak najbezpieczniej dojechać do celu. Czy lepiej jechać przez Czechy czy jednak przez Słowację. Proszę o podanie tras...
Z trójką dzieci tylko jazda bezpieczna i bez opcji "jak najszybciej". W styczniu jechałem z Opola do Székesfehérvár... przez Gliwice, Żory, Cieszyn, Triniec, Cadca, Zilina, Trnava, Kolarovo, Komarno-Komarom, Kisbér, Mór
Odpowiedz
#3
Dzięki ale nie chodziło mi zupełnie jak najszybciej dojechać bo wiadomo - bezpieczeństwo najważniejsze. Ale nie chcę jednak kręcić po miejscowościach i trafić na korki. Czy ta Twoja trasa jest optymalna dla nas czy może jednak nie kombinować i jechać tak jak prowadzi Google Maps czyli przez Ostrawa - Brno - Bratisława - Gyor?
Odpowiedz
#4
siemka - Słowacja: od Ziliny do Bratysławy, dalej do granicy w Rajka jest autostrada, płatna. Od granicy węgierskiej jest gratisowy odcinek M15 dla samochodów osobowych, Dalej można jechać płatną M1 do węzła Komarom, tutaj zjazd (chyba 85) na Kisbér, Mór, Székesfehérvár droga nr.13 potem nr.81. Od Székesfehérvár do Bálatószárszó jedziesz autostradą M7 do zjazdu 126 Uśmiech ... jedzie się bardzo dobrze.
Odradzam objazd Budapesztu po M0 ... duże natężenie ruchu i jest wąsko...nadrabiasz około +70 km.
Odpowiedz
#5
Witam ponownie,

zbliża się termin mojego wyjazdu a ja dalej mam wątpliwości co do tej trasy. Mój kumpek jechał również przez Słowację i twierdzi że jest dosyć stromo a nie chce mieć niespodzianek. Czy trasa przez Czechy jest pod tym względem łatwiejsza?
Odpowiedz
#6
(17-07-2014, 23:41)siemka napisał(a): Mój kumpek jechał również przez Słowację i twierdzi że jest dosyć stromo ...

Co by Sztasek nie napisał, jest źle, mimo że trasa podana przez niego jest optymalna i 1455 razy opisana na forum Dodgy

BTW skoro twój kumpek twierdzi że jest stromo, to po co nasz pytasz? Nie ufasz kumpkowi?
Czeskie autostrady czekają Oczko
Odpowiedz
#7
Dziękuję bardzo. Może rzeczywiście zbyt bardzo przeżywam ten wyjazd i stąd te wątpliwości bo jeszcze tak daleko nie jechałem z całą moją zgrają.

Przecież przez Alpy nie będę przejeżdżał i zdam się jednak na Wasz wybór.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za cierpliwość i pomoc w wyborze.

serdecznie pozdrawiam

Piotr
Odpowiedz
#8
siemka - po powrocie napisz którą trasą jechałeś Oczko i podziel się wrażeniami Flaga węgierska
Odpowiedz
#9
Bardzo Ci dziękuje i Komarkowi również.

Świetna sprawa mieć takie informacje o trasie. Oczywiście nie omieszkam ich skomentować po powrocie

miłego weekendu życzę


pozdrawiam
siemka
Odpowiedz
#10
Panowie,

i jeszcze jedno pytanko z wyborem trasy. Która będzie lepsza?

1.
Kluczbork -> Gliwice -> Cieszyn -> Cadca -> Zilina -> Modranka -> Kolarowo -> Komarno -> Kisber -> Szekesfehervar -> Balatonszarszo

2. Kluczbork -> Gliwice -> Cieszyn -> Cadca -> Zilina -> Bratislava-> Rajka-> Gyor-> Kisber -> Szekesfehervar -> Balatonszarszo


Czy A1 z Gliwic jest zamknięta?

Z góry dzięki za odpowiedź
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości