Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
#81
Bywa Oczko niektorzy ganiaja a niektorzy sie obijaja Uśmiech Zycie Oczko

Dzieki jeszcze raz Uśmiech
Odpowiedz
#82
Jeszcze takie pytanie bo cos mnie zaniepokoilo :

Waldek pisal cos w tym temacie przy zestawieniu roznych biletow ze np majac bilet 72 godzin mam go oddac kanarowi . Oddam np przed waznoscia biletu i co wtedy ? Moglibyscie jakos rozwiac te watpliwosci ?
Odpowiedz
#83
Na czas kontroli. Do zwrotu. Myślę, że o to chodziło.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#84
(14-12-2012, 14:29)kubarze napisał(a): Jeszcze takie pytanie bo cos mnie zaniepokoilo :

Waldek pisal cos w tym temacie przy zestawieniu roznych biletow ze np majac bilet 72 godzin mam go oddac kanarowi . Oddam np przed waznoscia biletu i co wtedy ? Moglibyscie jakos rozwiac te watpliwosci ?
Niee. "Kanar" sprawdza bilety i może zażyczyć sobie, żebyś udostępnił mu swój bilet na czas kontroli. Kanar niezwłocznie zwraca Ci bilet jak jest wszystko w porządku. To tak na logikę.
Apropó kanarów, nie wiem czy już nie wspominałem, kiedy ja mieszkałem w Budapeszcie to podczas kontroli można było nabyć bilet u kanara z tym, że kosztował on 100 % więcej i kanar sam go kasował. Czyli ta dopłata to koszty kasowania biletu. Bardzo często kanarzy stosowali tą formę dyscyplinowania podróżnych. Ciekawe jak jest teraz?
Odpowiedz
#85
Od dzisiaj podrozaly bilety na komunikacje miejska w Budapeszcie :


bilet jednorazowy : HUF 350
zestaw 10 biletow : HUF 3 000
bilet na metro na 3 stacje (nie wiem czy dobrze rozumiem co pisza) HUF 300
bilet transferowy (autobus + metro - dobry na lotnisko) HUF 530
bilet 24 godzinny (indywidualny) HUF 1 650
bilet 24 godzinny (grupowy) HUF 3 300
bilet 72 godzinny HUF 4 150
bilet 7 dniowy HUF 4 950

Bardziej szczegolowe informacje w jezyku angielskim znajdziecie tu (napisalbym sam ale kac mnie meczy Szeroki uśmiech - Najlepszego w Nowym Roku !) http://www.bkv.hu/en/types_of_tickets_of...r_tourists
Odpowiedz
#86
Tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, ze ten system biletowo-legitymacyjno-kanarowo-mandatowy jest mocno stresogenny... byłem za te moje węgierskie "naście" lat tylko raz w Budapeszcie, w 2011 roku a było to tak: w czasie jakiejś tam rozmowy mój przyjaciel Istvan oburzył się na moje dictum, ze po Budapeszcie Polakowi jeździ się samochodem tragicznie /jak papuga powtórzyłem obiegową opinię/. Po kolejnej kolejce palinki stanęło na tym, ze on mi pokaże jako pilot, jak wygodnie i bezpłatnie zwiedzić Budapeszt osobówką... w efekcie istotnie zwiedziliśmy Plac Bohaterów, Parlament, Basztę Rybacką, rejon pałacu prezydenckiego, zamek i cytadelę - szybko i bezboleśnie, płacąc jedynie raz za parking bodaj kilkaset forintów... niby więc Istvan przegrał ale dzięki temu wiem, ze te samochodowe, budapeszteńskie problemy to mit - no, chyba ze ktoś chce dojechać wszędzie w sam punkt. Ale chyba 200-300 metrowy spacer to nie problem?
Odpowiedz
#87
(01-01-2013, 21:46)kubarze napisał(a): (...) bilet na metro na 3 stacje (nie wiem czy dobrze rozumiem co pisza) HUF 300
bilet transferowy (autobus + metro - dobry na lotnisko) HUF 530
(...)

Krótka informacja o biletach, których użycie nie dla wszystkich może być trywialne.
Bilet odcinkowy na metro (=Metrószakaszjegy) w cenie 300 Ft. Ważny jest na liniach metra M1, M2, M3 na trasie maximum 3 przystanków w czasie 30 minut od skasowania. Upoważnia w czasie swojej ważności (dwa warunki jednocześnie do spełnienia tj. 30 minut od skasowania i podróż nie dłuższa niż 3 przystanki) do przesiadek pomiędzy liniami metra M1, M2, M3.

Bilet przesiadkowy (=Átszállójegy) w cenie 530 Ft.
Ważny jest podczas jednej podróży z jedną przesiadką na liniach 1-299 (=numery linii tramwajowych, autobusowych i trolejbusowych), 900-999 (numery linii autobusowych), M1, M2, M3 (numery linii metra), oraz w granicy administracyjnej Budapesztu na liniach H5, H6, H7, H8, H9 (pociągi HÉV). Jest nieważny w przypadku podróży powrotnej lub przerwania podróży w innym celu niż przesiadka. Bilet musi być kasowany przy każdym wejściu do środka lokomocji, w pierwszym na jednym końcu, w drugim na przeciwległym końcu - przy polu z cyframi z wyjątkiem przesiadek na liniach metra M1, M2, M3. Przy kasowniku stemplującym upoważnia do podróży w ciągu 90 od pierwszego skasowania (na liniach nocnych w ciągu 120 minut) ale nie dłużej niż przez 60 minut od skasowania w drugim środku lokomocji. Jeśli drugie kasowanie następuje podczas wejścia do metra wówczas bilet jest ważny przez 60 minut od czasu wejścia do metra nawet wtedy gdy przekroczy to czas 90 minut od pierwszego kasowania. Jeśli drugie kasowanie odbywa się na liniach nocnych wówczas przy kasowniku stemplującym bilet jest ważny przez następne 120 minut.

Jeszcze kilka słów o biletach na wyciąg krzesełkowy i kolejkę szynowo linową (=Sikló)

Bilet na wyciąg krzesełkowy (=Libegő teljes árú menetjegy) cena 850 Ft ważny na jeden przejazd wyciągiem w jedną stronę.
Ulgowy bilet na wyciąg krzesełkowy (=Libegő kedvezményes menetjegy) cena 550 Ft, ważny jest na jedna podróż wyciągiem dla dzieci w wieku 3-14 lat. Mogą go użyć grupy składające się z co najmniej 10 uczniów w wieku 15-18 lat. Bilet taki należy zakupić również w przypadku transportu mniejszych psów lub innych małych zwierząt.
Bilet powrotny na wyciąg krzesełkowy (=Libegő teljes árú menettérti jegy) cena 1400 Ft upoważnia do podróży wyciągiem na trasie tam i powrót.
Ulgowy bilet powrotny na wyciąg krzesełkowy (=Libegő kedvezményes menettérti jegy) cena 800 Ft - upoważnia do podróży tam i powrót dla dzieci w wieku 3-14 lat. Mogą go użyć grupy składające się z co najmniej 10 uczniów w wieku 15-18 lat. Bilet taki należy zakupić również w przypadku transportu mniejszych psów lub innych małych zwierząt.


Bilety na kolejkę linowo-szynową na Zamek Budański (=Budavári Sikló jegy)

Bilet normalny (=menetjegy) cena 1000 Ft
Bilet normalny powrotny (=Retúrnjegy) cena 1700 Ft
Bilet dziecięcy (=Gyermekjegy ) - dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat - cena 600 Ft
Bilet dziecięcy powrotny (=Gyermek retúrnjegy) - dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat - cena 1100 FT
Bilet ulgowy (=Kedvezményes menetjegy) - dla grupy minimum 10 osób w wieku od 15 do 18 lat - cena 600 Ft
Bilet ulgowy powrotny (=Kedvezményes retúrnjegy) - dla grupy minimum 10 osób w wieku od 15 do 18 lat - cena 1100 Ft
Odpowiedz
#88
Hej, w związku z moim wyjazdem do Budapesztu mam pytanie czy bilet 72 godzinny
http://www.bkv.hu/en/travel_cards/budape...travelcard
pozwoli mi dojechać na lotnisko bez dopłat? W opisie tego biletu pojawia się kwestia "w granicy administracyjnej Budapesztu" a nie wiem dokładnie kończy się miasto a zaczyna strefa podmiejska.

Przylot do Budapesztu mam koło północy do centrum planuje się dostać nocnym autobusem 900 i 950, na taką nocną podróż dwoma autobusmami trzeba kupić dwa osobne bilety czy jakis czasowy? Jak doradzacie?Uśmiech

Będę wdzięczna za pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#89
(17-04-2013, 14:02)magda napisał(a): Hej, w związku z moim wyjazdem do Budapesztu mam pytanie czy bilet 72 godzinny
http://www.bkv.hu/en/travel_cards/budape...travelcard
pozwoli mi dojechać na lotnisko bez dopłat? W opisie tego biletu pojawia się kwestia "w granicy administracyjnej Budapesztu" a nie wiem dokładnie kończy się miasto a zaczyna strefa podmiejska.

Bilet 72 godzinny pozwoli dojechać na lotnisko z dowolnego punktu w Budapeszcie bez żadnych dopłat w przeważającej ilości przypadków. Wyjątkiem jest taka podróż podczas weekendu po 1 maja gdzie część trasy pokonujesz tramwajem wodnym.

Cytat:Przylot do Budapesztu mam koło północy do centrum planuje się dostać nocnym autobusem 900 i 950, na taką nocną podróż dwoma autobusami trzeba kupić dwa osobne bilety czy jakiś czasowy? Jak doradzacie?(...)

Poczytaj na forum wiele razy pisaliśmy o komunikacji miejskiej w Budapeszcie. Post sąsiadujący bezpośrednio z Twoim da Ci odpowiedź.
Należy zaopatrzyć się w tzw bilet przesiadkowy (=Átszállójegy) w cenie 530 Ft.
Odpowiedz
#90
Zmiana cen tramwajów wodnych.
Od 1 maja zmieniają się opłaty za przejazd tramwajem wodnym w Budapeszcie. Wprowadzony zostaje nowy bilet na tramwaj wodny i zmieniają się zasady podróżowania z biletami okresowymi i kartą Budapeszteńską.

A oto szczegóły!
Bilety ważne w dni robocze:
  • Tramwaj D11 i D12:
    • Bilet na statek w cenie 750 Ft
    • Bilet ulgowy w cenie 550 Ft dla dziecka w wieku poniżej 15 lat
    • Budapeszteńskie bilety okresowe
    • Budapeszteński grupowy bilet 24 godzinny
    • Budapeszteński bilet 72 godzinny
    • Budapeszteński bilet tygodniowy
    • Bilet okresowy „rowerowy”
    • Ulgowy uczniowski bilet grupowy
    • Bilety związane z imprezami
    • Bilet typu kombi
  • Tramwaj D13
    - Nie kursuje

Bilety ważne w pozostałe dni:
  • Tramwaj D11 i D12 - nie kursuje
  • Tramwaj D13:
    • Bilet na statek w cenie 750 Ft
    • Bilet ulgowy w cenie 550 Ft dla dziecka w wieku poniżej 15 lat


W skrócie: w dni inne niż robocze tramwajem wodnym możemy popłynąć w Budapeszcie po wykupieniu biletu za 750 Ft (dzieci do 15 roku życia za 550 Ft). Wszelkiego rodzaju bilety okresowe i karta Budapeszteńska nie uprawniają do bezpłatnej podróży tramwajem wodnym w te dni.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 107 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,161 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 276 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 376 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 520,711 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości