Komunikacja Lotnisko: mapy, wi-fi /internet w metrze
#1
Witajcie.
Czy na lotnisku Ferihegy sa dostępne jakieś mapki miasta i czy prawda jest, ze dostęp do wi-fi jest bez oplat?
A internet w metalowych komputerach na stacjach metra dziala?
Odpowiedz
#2
Cześć! Uśmiech

Mapy: plany miasta dostępne są np. w kiosku na lotnisku, jest tam też informacja turystyczna. Nigdy nie brałem, ale jestem przekonany, że będą darmowe minimapki.

Wifi: jest, a nawet trzy jego rodzaje. T-mobile - płatny, Telenor - darmowy i ogólnodostępny w hali Skycourt (też darmowy).

Internet w metrze: Owszem są takie stanowiska, ale nie liczyłbym na nie za bardzo. Często są zdezelowane lub po prostu nie działają.

Pozdrawiam Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
A skąd przekonanie , że są mini mapki, skoro ich sie nie widziało? Uśmiech Stąd, ze ogolnie miasto jest dobrze zorganizowane i przychylne turystom?
Ten darmowy internet to fajna sprawa, bo na innych lotniskach tak nie ma...

Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz: bilety na pociag do stacji Nyugati kupuje sie na miejscu tylko w Tourinform (koszt to jakies 5 zl, tak?)? Nie ma problemów z dostaniem ich od reki na najblizszy pociag?
Odpowiedz
#4
(28-07-2012, 20:27)krepso napisał(a): A skąd przekonanie , że są mini mapki, skoro ich sie nie widziało? Uśmiech Stąd, ze ogolnie miasto jest dobrze zorganizowane i przychylne turystom?

Stąd, że w informacji turystycznej przy Nyugatim dostałem taką właśnie mapkę. Myślę, że w punkcie na Ferihegy będzie identyczna sytuacja Oczko

(28-07-2012, 20:27)krepso napisał(a): Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz: bilety na pociag do stacji Nyugati kupuje sie na miejscu tylko w Tourinform (koszt to jakies 5 zl, tak?)? Nie ma problemów z dostaniem ich od reki na najblizszy pociag?

Nie wiedziałem nawet, że można na samym terminalu kupić (jest to zresztą polecana opcja, jak wyczytałem). Ja kupowałem bilet w automacie na peronie.

A cena za przejazd na trasie Ferihegy - Nyugati pu. to 370 forintów, czyli jakieś 5.5 zł. Przejazd trwa około 25 min.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
Ah, tak wiec jedynym problemem jaki mi zostaje, to taki, czy zdarzę w jeden dzień obleciec te fajne centra handlowe...West End City Center, Corvin Shopping Center, Allee Shopping Center, Arena Plaza, Árkád Shopping Center, Mammut Shopping Center... ah... Uśmiech
Dzieki bardzo za pomoc!


http://www.budapest-tourist-guide.com/bu...e-day.html
Odpowiedz
#6
Nie ma za co. I udanego wyjazdu! Z chęcią przeczytamy też relację na forum jak wrócisz Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Tak, szczególnie relacje z robienia zakupow... Uśmiech
Odpowiedz
#8
Tylko na zakupy lecisz do Bp? Żadnego zwiedzania, łaźni, itp? Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
Nie bardzo mnie pociąga taka architektura krajobrazu, jestem miłośniczką tej w Rzymie albo drapaczy chmur... na pierwszy raz wystarczy jeden dzień, tak dla rozeznania terenu-zwłaszcza, ze sa opinie o tym mieście, ze jest ponure...
Zakupy to nieodzowny elemet kazdej mojej podróży, a kąpiele bedą póżniej, bo z Budapesztu lecę dalej.
Odpowiedz
#10
(28-07-2012, 20:54)krepso napisał(a): Ah, tak wiec jedynym problemem jaki mi zostaje, to taki, czy zdarzę w jeden dzień obleciec te fajne centra handlowe...West End City Center, Corvin Shopping Center, Allee Shopping Center, Arena Plaza, Árkád Shopping Center, Mammut Shopping Center... ah... Uśmiech
Dzieki bardzo za pomoc!


http://www.budapest-tourist-guide.com/bu...e-day.html

Hej,
a zdradzisz, co chcesz kupować w tych centrach? Ja tam widzę zupełnie te same sieciówki, co w Polsce. Chyba że niemieckie kosmetyki Balea z DMu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet w Budapeszcie MakoSan 5 8,275 14-04-2017, 1:57
Ostatni post: Marmur
  Bilet grupowy w metrze mk64 9 10,818 24-01-2013, 22:57
Ostatni post: mk64



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości