Kraj, do którego nie pojechalibyście za żadne skarby
#51
z tymi niemieckimi autostradami można się nieźle naciąć. Ilość jest imponująca, jakość - niekoniecznie. Dotyczy to zwłaszcza autoban wybudowanych w dawnym RFN-ie w latach 60-80: to często są dwupasmowe drogi bez poboczy, z ograniczeniami 80-100 km! Bardzo często można też trafić na wielokilometrowe remonty - wracając rok temu ze Skandynawii właśnie przez Niemcy na trasie z Flensburga do granicy z dawnym DDR wyglądało to mniej więcej tak, że: 10 km remontu, 10 km normalnej drogi... na większości trasy! Masakra! A potem wpadłem na korek przed Berlinem zaczynający się ze 70 km od miasta i szybciej przejechałem bocznymi drogami Oczko

Oczywiście można nie trafić w ogóle na taką autostradę, ale można też jechać taką non stop Oczko

Cytat:Popieram. Niemcy to bardzo ładny kraj, zwłaszcza turystycznie. I bardzo urozmaicony.
pod względem ilości zabytków to mogą się równać z największymi potęgami turystycznymi Europy i to mimo zniszczeń wojennych. Czasem się wjeżdża do jakiejś miejscowości, gdzie perełka obok perłki - w Polsce zapewne byłaby to atrakcja na całe województwo, a tam jedna z wielu w okolicy...
Odpowiedz
#52
Nie pojechałabym do Korei Północnej. To na pewno
Odpowiedz
#53
(27-01-2013, 12:31)Orvos napisał(a): Podobnie jak varpho, nie wybrałbym się do USA, nawet gdyby ktoś uparł się fundować mi taką wycieczkę, (..)
Też bym nie chciał jechać do tych "przyjaciół" którzy traktują nas jak czarną masę ( z pobłażaniem kolejnych rządów)
Po prostu nie lubię być poniżany
Co innego Ukraina,- niektórym się wydaje ,że ciąży historia, nieprawda, tam czuję się normalnie , bo Ukraińcy odnoszą się normalnie,(niestety, nie poprawiają tematu kolejne nasze rządy robiąc politykę głupka ) - ale to nie wątek polityczny.
Odpowiedz
#54
Pomijając jakieś ekstrema, bo to oczywiste, to na pewno większość 'wschodu'. Rosja, Białoruś, Ukraina no i kraje w których przewodnią religią jest islam(głównie przez traktowanie kobiet).Gdzie uważam że islamski terroryzm w Europie jest jak na razie kompletnym marginesem.Rocznie na polskich drogach przez kierowców idiotów, ginie więcej ludzi niż przez 10 lat w zamachach w całej Europie.Gdyby media tego nie nakręcały było by pewnie jeszcze mniej.
No i odpadają kraje w których subiektywnie nie czuł bym się bezpiecznie.
Odpowiedz
#55
(09-09-2016, 19:44)Mamut napisał(a):
(27-01-2013, 12:31)Orvos napisał(a): Podobnie jak varpho, nie wybrałbym się do USA, nawet gdyby ktoś uparł się fundować mi taką wycieczkę, (..)
Też bym nie chciał jechać do tych "przyjaciół" którzy traktują nas jak czarną masę ( z pobłażaniem kolejnych rządów)
Po prostu nie lubię być poniżany

Ja byłam w stanach już kilka razy, odwiedzam znajomych ze studiów, poznałam już ich znajomych i rodziny i nigdy nie spotkałam się z poniżaniem czy traktowaniem jakoś inaczej.
Odpowiedz
#56
a dla mnie po prostu USA nie jest miejscem, ktore chce odwiedzic w najblizszym czasie. Nie to, zebym nie chcial tam jechac, ale chyba bardziej by mi sie podobalo w krajach wschodu (nie bylem w USA - ale za to bylem w Rosji, na Ukrainie czy w Rumunii... wole te kraje od tych na zachodzie Europy].

a z krajow, w ktorych bylem, nie zaluje, ale nie czuje jakiejs bardzo silnej potrzeby powrotu, to chyba bedzie Chorwacja, no i moze Austria (w tej ostatniej bylem tranzytem)
Odpowiedz
#57
Za komuny raz widziałem ogłoszenie "Zamienię wczasy w Leningradzie na więzienie w Kanadzie". Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#58
(14-09-2016, 21:21)eplus napisał(a): (...) wczasy w Leningradzie na więzienie w Kanadzie"

a propos wczasow w Leningradzie (Petersburgu) - 4 tygodnie temu tam bylem i super! Uśmiech Ogolnie jezdzenie po Rosji jest bardzo fajne dla wszystkich lubiacych klimaty rodem ze wschodu... mnie sie bardzo podobalo! Uśmiech
Odpowiedz
#59
(14-09-2016, 21:21)eplus napisał(a): Za komuny raz widziałem ogłoszenie "Zamienię wczasy w Leningradzie na więzienie w Kanadzie". Szeroki uśmiech
słyszałem jeszcze "zamienię kawalerkę w Warszawie na śpiwór w Nowym Jorku" po tym jak Urban powiedział, że PRL wyśle amerykańskim bezdomnym pomoc Oczko
Odpowiedz
#60
Szok Zdziwiony
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zatoka Kotorska - nie tylko Kotor powroty 0 2,591 03-09-2018, 10:25
Ostatni post: powroty



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości