Mandat z Węgier
#21
Tak sprawdzałem zdięcia są w porządku to znaczy widać jasno na nich, że przekroczyłem prędkość, jest nawet zdięcie ze znakami ograniczenia do 60 km/h ja jechałem 88 km/h- 30 000 F. Z artykulów, które podesłałeś można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że Polski sąd będzie mnie ścigał lub firma windykacyjna, która pewnie doliczy sobie i to nie mało swoje koszty, choć pewności nie mam, ale raczej zapłacę ten choler** mandat Oczko Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia proszę o poradę. Uśmiech
Odpowiedz
#22
Witam wszystkich

Niestety również trafiła mi się niezamówiona pamiątka, na podobną kwotę Oczko

Na podstawie dyrektywy UE 2015/413, na mocy której działa cała wymiana informacji o pojazdach, musi przyjść przynajmniej tłumaczenie w języku urzędowym kraju rejestracji pojazdu. Jeśli tego nie ma, jest podstawa do wysłania odmowy przyjęcia w ciągu tygodnia. Nie jestem pewien, czy w tym przypadku ma to zastosowanie, ale jest rozporządzenie UE 1393/2007, a w załącznikach gotowe wzory odmowy przyjęcia.

@houki1989 czy otrzymałeś tłumaczenie zawiadomienia i czy było ono poprawne. W moim wszystkie dane są wymieszane, miejscem wykroczenia jest marka samochodu, marką samochodu rok, itp. Dlatego też, zastanawiam się nad wysłaniem odwołania w związku z tymi błędami, niestety nie znalazłem podstawy prawnej do wysłania odpowiedzi w języku polskim. Czy jest ktoś może zorientowany w tej kwestii?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#23
(10-09-2016, 8:35)edek_b napisał(a): Witam wszystkich

Niestety również trafiła mi się niezamówiona pamiątka, na podobną kwotę Oczko

Na podstawie dyrektywy UE 2015/413, na mocy której działa cała wymiana informacji o pojazdach, musi przyjść przynajmniej tłumaczenie w języku urzędowym kraju rejestracji pojazdu. Jeśli tego nie ma, jest podstawa do wysłania odmowy przyjęcia w ciągu tygodnia. Nie jestem pewien, czy w tym przypadku ma to zastosowanie, ale jest rozporządzenie UE 1393/2007, a w załącznikach gotowe wzory odmowy przyjęcia.

@houki1989 czy otrzymałeś tłumaczenie zawiadomienia i czy było ono poprawne. W moim wszystkie dane są wymieszane, miejscem wykroczenia jest marka samochodu, marką samochodu rok, itp. Dlatego też, zastanawiam się nad wysłaniem odwołania w związku z tymi błędami, niestety nie znalazłem podstawy prawnej do wysłania odpowiedzi w języku polskim. Czy jest ktoś może zorientowany w tej kwestii?

Pozdrawiam

Odpowiedź z uzasadnieniem wyślij na podany adres w j.węgierskim.
Odpowiedz
#24
Witam! Panowie napiszcie co robicie dalej...płacicie czy tez nie? Może znajdzie się ktoś kto naprawdę wie jakie są konsekwencje niezapłaconego mandatu.
Odpowiedz
#25
Jest jeszcze taki aspekt: nie płacisz, nie odbierasz poleconych, za rok wybierasz się do Hajduszoboszlo i wieczorem do twojego d0mku puka jakiś facet i pyta o paszport - może to komornik? Nie, chodzi tylko o wyjaśnienie, które to jest imię, a które nazwisko, żeby dobrze wystawić opłatę klimatyczną. Ale serducho trochę mocniej zapika, prawda?
Odpowiedz
#26
Moim zdaniem jeśli się zawiniło trzeba ponieść konsekwencje a lepiej zapłacić odrazu zanim sprawa trafi do sądu a następnie do komornika bo wiadomo jak wtedy koszty lawinowo rosną :-)
Odpowiedz
#27
pociągnę ten wątek dalej...co do płacenia, to trzeba płacić...ale mam dwa pytania, czy na tej stronie węgierskiej policji, tam gdzie są zdjęcia sprawdzacie czy wpłynęła kwota mandatu? i dalej czy ktoś (tak w 100%) wie czy przy kontroli drogowej "wyjdzie" niezapłacony mandat? kwota pierwotna, czy z odsetkami...od razu piszę, że to tylko takie teoretyczne rozważania...żeby mnie nie umoralniać, że trzeba mandaty płacić...
Odpowiedz
#28
(16-09-2016, 14:21)pienia napisał(a): pociągnę ten wątek dalej...co do płacenia, to trzeba płacić...ale mam dwa pytania, czy na tej stronie węgierskiej policji, tam gdzie są zdjęcia sprawdzacie czy wpłynęła kwota mandatu? ...

Czy kwota wpłynęła, czy nie... o to nie musisz się martwić, najważniejszym jest dokument wpłaty i jego potwierdzenie (bez względu w jakim formacie), które zawiera dane podane w piśmie.
PS. Nie musisz udowadniać czy kwota mandatu wpłynęła do kasy, musisz mieć potwierdzenie wpłaty tego mandatu.
Odpowiedz
#29
Witam! Mam jeszcze jedno pytanie....czy zapłacony mandat widać na stronie węgierskiej policji w zakładce "Befolyt összeg"...?
Odpowiedz
#30
Witajcie. We wrześniu 10.09.2016 z kilkoma osobami przejeżdżałam przez Węgry. 23.09.2016 przyszedł mi do domu mandat z fotoradaru ( przekroczenie prędkości o 20 km/g). Była godzina 22:50 . Na zdjęciu kompletnie nie widać kto prowadzi samochód. Czy jest sens się odwoływać od tego mandatu. Przecież mi nie udowodnią, że to ja prowadziłam samochód, zresztą nie pamiętam kto w tedy prowadził . Proszę o wasze opinie i może ktoś miał podobne doświadczenie Uśmiech. Mam zapłacić 30 000 forintów.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat nowego właściciela Trybal1 1 719 19-06-2023, 15:56
Ostatni post: Waldek
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,060 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Mandat od EPC ndja 44 28,977 30-06-2021, 22:01
Ostatni post: bastus2
  mandat z epc szymaj1 0 2,360 19-05-2020, 17:32
Ostatni post: szymaj1
  Mandat miron13 1 4,521 26-08-2017, 16:18
Ostatni post: OldMan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości