Mandat za parkowanie
#31
(10-10-2013, 20:49)xxx napisał(a): (...)Nie wiem jak jest dokładnie z tą tolerancją czasową. Piszecie o 15 minutach. W VI. dzielnicy na pewno jest 5 i jest to napisane na bilecie. Jestem w trakcie odwoływania się od otrzymania jednego z mandatów, więc zobaczymy jak to funkcjonuje..

Liczba mnoga nieuprawniona. Poczytaj koniecznie wskazane teksty. Tam są dokładnie opisane przedziały czasowe bezkarności.
Odpowiedz
#32
Super, wielkie dzięki za pomoc.

Swoją drogą zastanawiam się w jaki sposób funkcjonuje pobieranie opłat za parkingi. Słyszałam (nie wiem czy to prawda), że prywatne firmy wykupują od miasta miejsca przeznaczone na parking i pobierają opłaty według własnych zasad. Nasuwa się pytanie w jaki sposób, w takim przypadku egzekwować ogólnoprzyjęte prawo.. Jeśli ktokolwiek wie cokolwiek na ten temat proszę o informację. Może jest jakiś wątek na tym forum na ten temat to proszę o przekierowanie. Z góry serdeczne dzięki.
Odpowiedz
#33
(10-10-2013, 21:12)xxx napisał(a): ...Swoją drogą zastanawiam się w jaki sposób funkcjonuje pobieranie opłat za parkingi. Słyszałam (nie wiem czy to prawda), że prywatne firmy wykupują od miasta miejsca przeznaczone na parking i pobierają opłaty według własnych zasad. Nasuwa się pytanie w jaki sposób, w takim przypadku egzekwować ogólnoprzyjęte prawo.. Jeśli ktokolwiek wie cokolwiek na ten temat proszę o informację...

xxx - znalazłem to: budapest parkolási rendelet pytanie: czy to aktualne?
Odpowiedz
#34
(09-10-2013, 22:55)xxx napisał(a): ... warto zaparkować samochód w I. lub II. dzielnicy na Fő utca lub Bem rakpart, ponieważ parking na tych ulicach jest darmowy ...

Dziwne rzeczy piszesz Zdziwiony
O ile pamietam to od czerwca 2011 włączono te ulice w całości do stref parkowania.
Poniżej lista włączonych wg BKV Zrt. którą mam na kompie.

■District I:
Alagút utca, Apród utca, Attila út, Bem rakpart, Clark Ádám tér, Döbrentei tér, Döbrentei utca, Fő utca, Hegyalja út (Avar u.–Erzsébet híd), Krisztina körút, Szarvas tér
■District II:
Bem József tér, Bem József utca, Bem rakpart, Fő utca, Margit körút, Moszkva tér, Széna tér, Szilágyi Erzsébet fasor (Moszkva tér–Házmán utca), Tölgyfa utca
■District VI:
Andrássy út (Oktogon–Dózsa György út), Dózsa György út, Kodály körönd, Városligeti fasor
■District VII:
Damjanich utca, Dózsa György út, Lövölde tér, Rottenbiller utca, Thököly út
■District VIII:
Baross utca (Harminckettesek tere–Orczy tér), Fiumei út, Köztársaság tér, Ludovika tér, Nagyvárad tér, Orczy tér, Üllői út (József körút–Nagyvárad tér)
■District IX:
Soroksári út, Üllői út (Bokréta utca–Nagyvárad tér)
■District XI:
Bartók Béla út (Szent Gellért tér – Kosztolányi Dezső tér), Bocskai út (Fehérvári út–Tas vezér utca), Fehérvári út (Móricz Zsigmond körtér–Hamzsabégi út), Irinyi József utca, Kosztolányi Dezső tér, Móricz Zsigmond körtér, Október huszonharmadika utca, Szent Gellért rakpart, Szent Gellért tér, Villányi út (Móricz Zsigmond körtér–Tas vezér utca)
■District XII:
Alkotás utca (Hegyalja út–Márvány utca), Istenhegyi út (Nagyenyed utca– Galántai utca), Krisztina körút, Magyar jakobinusok tere, Szilágyi Erzsébet fasor (Moszkva tér–Kútvölgyi út)
■District XIII:
Dózsa György út (Váci út–Lehel út), Dráva utca, Váci út (Dráva utca–Szekszárdi út)

Fakt, rzadko tam parkuję ale nigdzie nie widziałem strefy wolnego parkowania Dodgy


EDIT: poprawiłem literówki Oczko
Odpowiedz
#35
To dziwne dlatego, że mniej więcej od października do grudnia 2011 mieszkałam w I. dzielnicy i samochód całymi dniami stał na Fő utca. Nigdy nie dostałam mandatu. Później bardzo często tam zostawiałam samochód nawet na cały dzień / noc, parkowałam i nadal zdarza mi się parkować (zarówno na Fő utca i Bem rakpart) i nie są i nie były płatne. W uliczkach pomiędzy tymi ulicami są płatne parkingi. Na Fő utca przy Corvin tér jest zatoczka, na której jest płatny parking i zaraz obok, przy kościele Kapucynów. Być może jeszcze przy Bem tér ale nie jestem pewna.
Odpowiedz
#36
Chociaż rzeczywiście, może warto mieć na uwadze ewentualne zmiany. Jeszcze dwa lata temu wspomniany parking przy kościele kapucynów był bezpłatny, teraz już jest..
Odpowiedz
#37
Tam trzeba uważać bo te mandaty to nie są już znowu takie grosze.
Odpowiedz
#38
Dzień dobry,

Mam pytanie dot. mandatu za parkowanie - byłem w tę sobotę w Budapeszcie. Auto zaparkowałem, i poszedłem w kierunku hotelu. Była sobota więc myślalełem ze parkowanie darmowe, ale postanowiłem zapytać kogoś i powiedziano mi że jednak trzeba zapłacić. Poszedłem do parkomatu, zapłaciłem, wracam a tam kontroler wypisał mandat i właśnie robił zdjęcie auta. Pokazałem mu że mam kwit parkingowy, kontroler nie znał angielskiego ale z pomocą przechodniów powiedział iż muszę zrobić skan tego biletu parkingowego oraz mandatu i wysłać w ciągu 5 dni na adres mejlowy podany na mandacie (erpark.hu) i mi go anulują. Różnica w czasie wystawienia mandatu a mojego kuponu to 1 minuta (mandat wystawiony 13:48, a parkometr kupiony 13:49), parkometr był jakieś 50 m od auta. Czy ktoś wie czy taki mandat może być anulowany?
Odpowiedz
#39
(09-12-2013, 21:56)xmugenx napisał(a): (...)Czy ktoś wie czy taki mandat może być anulowany?

Na 98 % da się. Proces może jednak trochę trwać - młyny węgierskiej biurokracji mielą bardzo powoli.
Napisz do mnie węgierskitłumacz_at_gmail_com
Oczywiście używając tylko alfabetu łacińskiego w adresie i zamiast podkreślnika kropki.
Odpowiedz
#40
"_at_" to oczywiście małpiszon albo po słowacku "zawijanec".
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,358 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za parkowanie agi_iwan@o2.pl 8 4,560 05-08-2019, 20:41
Ostatni post: Waldek
  Faktura Vat za pobyt w apartamencie wiesiara 2 1,542 28-07-2019, 20:43
Ostatni post: wojti76
  Niesłusznie wystawiony mandat na Węgrzech Kuwal 20 8,818 20-07-2019, 19:27
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości