Mandat za parkowanie
#91
Witam dostałem mandat w Budapeszcie w kwocie 30000 Ft czy istnieje możliwość dowołania
Odpowiedz
#92
[Obrazek: 2gtqa1i.jpg]
[Obrazek: ifsetk.jpg]
Odpowiedz
#93
(19-07-2017, 12:37)grek napisał(a): Witam dostałem mandat w Budapeszcie w kwocie 30000 Ft czy istnieje możliwość dowołania

[Obrazek: 2gtqa1i.jpg]
[Obrazek: ifsetk.jpg]
Odpowiedz
#94
Witam wszystkich użytkowników. 27 sierpnia 2017 r. zaparkowałem w Sopron w miejscu niewyznaczonym do parkowania. Po 2 godzinach wróciłem i za wycieraczką miałem maleńką karteczkę. Na awersie pieczątka policyjna i ręcznie wpisany mój nr rejestracyjny, na rewersie natomiast obrazek znaku ZAKAZ POSTOJU i dane gdzie i kiedy zaparkowałem. Natomiast brak jakiejkolwiek kwoty czy też danych do przelewu. Wczoraj przyszedł POLECONY, a tam zdjęcia szczegółowe mojego pustego auta i przyczepki (5 zdjęć) oraz dwustronicowy tekst (wszystko po węgiersku) i załącznik do wypełnienia. Z tego co tłumacz elektroniczny podał to jakby sprawa dopiero zaczynała postępowanie i, że mam im odesłać oświadczenie czy coś w tym stylu. Pomoże ktoś?
Odpowiedz
#95
Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc w przetłumaczenia pisma, które otrzymałam w odpowiedzi na moją reklamację dot. otrzymanego mandatu za parkowanie. Może napiszę pokrótce o co konkretnie chodzi. W ostatnim czasie wybraliśmy się na krótki wyjazd na Węgry. Będąc na wycieczce w Budapeszcie zaparkowaliśmy na ulicy Andrassy. O godzinie 13:02 kupiliśmy bilet, który umieściliśmy za szybą naszego samochodu. Bilet był ważny do godziny 14:20. Nie będę ukrywać, że spóźniliśmy się trochę i dotarliśmy do samochodu po czasie i za wycieraczką był już włożony mandat. Na mandacie znajdowała się informacja, że powodem nałożenia ów mandatu jest brak biletu, natomiast godzina wystawienia tego mandatu to 13:47. Stwierdziliśmy, że napiszemy odwołanie na email podany w treści mandatu i załączyliśmy do niego skan naszego biletu parkingowego. W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo o następującej treści:
"Tiszteelt Ugyfelunk
Tajekoztatom, hogy a (z) 30650261 (nr rej. samochodu) azonositoszamra hivatkozassal 2018.07.02 napjan benyujtott panaszat megvizsgaltam. Az F-57218/2018 szamu ugyet az eset osszes korulmenyenek figyelembevetelevel a megallapitott dij es potdij megfizetese nelkul lezarom."
Bardzo prosiłabym o przetłumaczenie tej odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#96
aniaa_83 - spoko, anulowano, sprawa zamknięta...  Uśmiech nie trzeba płacić.
Odpowiedz
#97
Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam. Ciekawe czy jeszcze jakieś mandaty przyjdą do zapłacenia, np. za przekroczenie prędkości na autostradzie?!
Odpowiedz
#98
(05-07-2018, 8:28)aniaa_83 napisał(a): Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.
Ciekawe czy jeszcze jakieś mandaty przyjdą do zapłacenia, np. za przekroczenie prędkości na autostradzie?!

Zmieszany ... jeśli znacznie przekroczyłaś dozwoloną prędkość, np. po autostradzie jechałaś powyżej 155 km/h, to być może ...
Odpowiedz
#99
Jechaliśmy autostradą M3 i z tego co kojarzę to jechaliśmy tak ok. 150 km/h, ale nie jestem pewna w tej chwili. A taki mandat za przekroczenie prędkości przychodzi w jakimś krótkim odstępie czasu czy trzeba trochę poczekać?
Odpowiedz
Dozwolona prędkość na węgierskiej autostradzie to 130 km/h, są odcinki na których prędkość jest ograniczona.
Obecnie na M3 w wielu miejscach prowadzone są roboty drogowe i w tych miejscach prędkość pojazdów jest ograniczona.
Trudno powiedzieć "w jakim odstępie czasu", był wpis na Forum > listonosz dostarczył mi do Polski mandat sprzed miesiąca
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,357 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,127 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za parkowanie agi_iwan@o2.pl 8 4,558 05-08-2019, 20:41
Ostatni post: Waldek
  Faktura Vat za pobyt w apartamencie wiesiara 2 1,541 28-07-2019, 20:43
Ostatni post: wojti76
  Niesłusznie wystawiony mandat na Węgrzech Kuwal 20 8,816 20-07-2019, 19:27
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości