Mapa fotoradarów na Węgrzech
#1
Ambasada RP w Budapeszcie informuje (żeby nie było, że ostrzega Oczko ) o systemie fotoradarów, który ruszył od kwietnia 2016. Te sprytne urządzenia oczywiście mierzą prędkość, ale nie tylko - sprawdzają czy nie najechaliśmy ciągłej linii, czy nie skręciliśmy tam gdzie nie trzeba... i w dodatku na drodze nie ma znaków informujących o tym, że zaraz coś nas złapie Smutek Na otuchę jest mapka radarów.

Link do informacji z ambasady:
http://budapeszt.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/...a_wegrzech
Odpowiedz
#2
ta mapka to przeżytek, ma duże braki ... odsyłam do tematu: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg post nr. 374 z dnia 06-12-2015 r. gdzie dokładnie przeczytasz o wszystkich miejscach umieszczenia radarów systemu VÉDA. Wszystkich kamer w systemie jest: zamontowanych na stałe 365 i mobilnych w autach 134 ! .
LINK DO STRONY
Odpowiedz
#3
(10-08-2016, 19:57)Rafał napisał(a): (...) Link do informacji z ambasady:
http://budapeszt.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/...a_wegrzech

Niewiele się zmieniło.
Poziom arogancji urzędników bez większych zmian.
Nie potrafią / nie chce się podłożyć polskiego głosu pod węgierski film o fotoradarach, albo zaopatrzyć go w napisy.
Pewnie jest jak zawsze było na tej placówce i niejeden pracownik ambasady polskiej w Budapeszcie nie posługuje się językiem węgierskim.
Witryny placówek dyplomatycznych jakoś nie maja szczęścia do zamieszczania poprawnych informacji.
Zobaczcie tutaj na stronę ambasady Węgier w Warszawie.
http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/PL/p...liinfo.htm
Oni jeszcze piszą o lotach Malév'u.
Przecież Malév zawiesił loty 3 lutego 2012 roku.
Ponad cztery lata było za mało na poprawienie strony.
Jak nazwać takie traktowanie? Niech każdy sobie odpowie.
W wersji węgierskiej strony ambasady bratanków znalazłem taki kwiatek:
http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/PL/hu/Bilateralis/
Prezydentem Polski jest Bronisław Komorowski, premierem Donald Tusk.
Ale Bomba
Co na to wczorajsza partyjna delegacja do Budapesztu?
Może wspólnie napiszemy list do węgierskiego MSZ pytając czy to objawy działania celowego czy jakiegoś lenistwa?
Czas się zatrzymał w tych instytucjach.
Niestety codziennie doświadczam, że nie tylko tam.
Odpowiedz
#4
@Staszek QWaldek Oni też mają swoją dobrą zmianę i widać jakich "specjalistów" zatrudniają na placówkach.
Odpowiedz
#5
Kurde, mam nadzieję, że nie przywiozę żadnego mandatu z nadchodzącej wyprawy na Węgry...
Odpowiedz
#6
Właśnie jestem na Węgrzech od soboty i widzę ile tych radarów postawili. Ponadto brak jakichkolwiek ostrzeżeń a jeśli już są to tak małe, że nie sposób odczytać. Całe szczęście, że mam w ogranicznik prędkości :-)
Odpowiedz
#7
(11-08-2016, 19:11)makgajwer napisał(a): Ponadto brak jakichkolwiek ostrzeżeń ...

radary tomtom (free) w telefonie i po problemie Oczko

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#8
Chyba się zapomniałem/zagapiłem Zły

Kojarzycie może czy te urządzonka na drodze 84 w Lövő (jechałem z Fertőszentmiklós i miałem lewoskręt z podporządkowanej na główną 84 właśnie) wykrywają taki drobiazg jak przejechanie linii ciągłej w trakcie ścinania zakrętu + jakieś 2 metry jazdy pod prąd Smutek
i ile "przysługuje" za coś takiego ???
Odpowiedz
#9
nic sie nie wydarzy
btw zwiekszyli tolerancje na auta obcokrajowcow za wyjatkiem matric i predkosci

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#10
(23-08-2016, 16:27)Rafał napisał(a): ...Kojarzycie może czy te urządzonka ... wykrywają ... przejechanie linii ciągłej w trakcie ścinania zakrętu + jakieś 2 metry jazdy pod prąd ... ???

Wklejam film o tym, jak działa system monitoringu VÉDA-2 ... FILM TUTAJ
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,760 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,170 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,108 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,196 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości