Maturzyści - są tutaj? :)
#1
Witam
Czy są tutaj pośród naszej społeczności, na forum maturzyści, którzy w tym roku zdają maturę? Jest w ogóle matura w języku węgierskim, czy dotycząca języka węgierskiego? Jak tam przygotowania?
Typujecie już odnośnie tego, jaka lektura może być na maturze 2013 [link usunięty]? Macie swoje typy?

Ja już przeglądałem pełno tematów na różnych forach odnośnie typów lektur
ale nadal ciężko strzelać Uśmiech
A co Wy typujecie??

P.S. Witam, to mój pierwszy post i temat na Waszym forum!
Odpowiedz
#2
Ja wprawdzie już po maturze, ale parę słów mogę od siebie dać. Oczko
Matury z węgierskiego nie ma i raczej nie będzie.
A lekturami na polski się nie przejmuj, ja zdałem bez problemu pisząc z "Lalki" i "Ludzi bezdomnych", przy czym pierwszej nie zmęczyłem, a drugiej nie wziąłem nawet do ręki, bo samo nazwisko autora mnie odstraszyło. Język
Ciężko przewidzieć co będzie, rok temu wielu polonistów obstawiało "Wesele", które się nie pojawiło, może będzie w tym roku? Kolejny raz mówi się też o "Dżumie", chyba nigdy się nie pojawiła na maturze, raz tylko na próbnej, choć tego bym się nie spodziewał, jest na końcu III klasy (przynajmniej ja tak miałem). Warto też poćwiczyć analizę liryki, klucz w tych tematach z reguły jest łatwiejszy. Co by nie było, pamiętaj, standardowe szkolne "co autor miał na myśli" i pójdzie bez problemu. Oczko
Odpowiedz
#3
O witaj Uśmiech Fajnie, że ktoś odpisał!

Tak przy okazji, przeglądając internet i różne fora związane z maturą trafiłem na wątek, gdzie pojawiają się propozycje dotyczące tego, jaka lektura będzie na maturze 2013 [link usunięty]. Osobiście traktuję to z przymrużeniem, oka, ale faktycznie, to co tam ten facet pisze może się sprawdzić. Poza tym jest bardzo pewny tego co tam wypisuje - twierdzi, że nie będzie analizy wierszy?!

Znalazłem też drugą wypowiedź tego gościa. Tym razem w wątku o tytule: co zawsze jest na maturze z matematyki [link usunięty]. Tutaj strasznie szczegółowo się rozpisuje.

Myślicie, że on może mieć jakieś przecieki? Czy to raczej tylko domysły?
Odpowiedz
#4
Maturka zdana w tym roku, a teraz w końcu długie wakacje...

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Matura... kiedy to było? Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak są produkowane banknoty węgierskie i jak wygląda centrum logistyczne MNB Waldek 1 1,216 30-01-2021, 18:42
Ostatni post: oldman58
  Studiuje tutaj ktoś prawo? grzesiuu 11 10,504 24-12-2015, 10:26
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości